הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

״אף אחד לא הכין אותי ליום שבו הילדה שלי תקפא במקום״- יום האפילפסיה הבינלאומי

״אף אחד לא הכין אותי ליום שבו הילדה שלי תקפא במקום״. אבי פלדמן, תושב העיר, מספר לנו על היום בו הכיר את מחלת האפילפסיה לרגל יום האפילפסיה הבינלאומי

יום האפילפסיה (הנקרא גם "היום הסגול הבינלאומי") הוא מועד בינלאומי המצוין מדי שנה ב-26 במרץ. יום זה נועד להעלות את המודעות למחלת האפילפסיה, להפריך מיתוסים על המחלה ולתת לאנשים חולי אפילפסיה ביטחון ותחושת שייכות שאינם לבד בעולם.

הרעיון של יום האפילפסיה הבינלאומי הוגה בשנת 2008 על ידי קאסידי מייגן ואימה. שני הארגונים The Epilepsy Association of Nova Scotia ו-Anita Kaufmann Foundation תמכו ברעיון שלהן, ובאו יחד כדי להפיץ את היום הזה כיום בינלאומי. לאור מאמציהם המשותפים של הארגונים, בתי ספר, עסקים ופוליטיקאים הביעו את תמיכתם, וב-26 במרץ 2009 הפך יום זה למועד בינלאומי.

מטרת יום האפילפסיה, המכונה גם "היום הסגול", היא להעלות את המודעות למחלת האפילפסיה. יוזֶמת "היום הסגול", קאסידי מייגן, שסובלת בעצמה מאפילפסיה, יצרה את היום הזה במטרה לגרום לאנשים לדבר על המחלה, להפריך מיתוסים בנוגע למחלה ובנוסף להעלות את המודעות אליה באופן כללי. יתר על כן, היא יצרה את היום הזה כדי שאנשים הסובלים מאפילפסיה לא ירגישו בדידות, ויבינו שהם לא לבד בעולם.

אפילפסיה (בעברית: כִּפְיוֹן) הנקראת גם מחלת הנפילה, היא קבוצה של הפרעות נוירולוגיות ארוכות טווח הבאות לידי ביטוי בפרכוסים אפילפטיים. הפרכוסים הללו הם אירועים משתנים. אלה אירועים שיכולים להיות קצרים ולרוב קשה להבחין בהם או יכולים להיות אירועים ארוכים של רעידות חזקות וארוכות טווח. לפרכוסים הבאים לידי ביטוי באפילפסיה אין סיבה מיידית, אך פרכוסים המופיעים מסיבה כלשהי אינם נחשבים לפרכוסים אפילפטיים.

אבי פלדמן, תושב העיר, שיתף אותנו בהיכרות שלו עם המחלה, לפני 9 שנים, ואמר:

יום האפילפסיה הבינלאומי- את המחלה הכרתי כבר לפני 9 שנים. אף אחד לא הכין אותי ליום בו הילדה שלי תיקפא במקום. ואני עמוד מנגד, חסר עונים.

מחלה שעל פניו רק נראת תמימה אך באה עם השלכות כבדות. תזכרו, אדם שחולה במחלה נראה רגיל לגמריי. מדבר, צוחק, עד שהקצרים במוח עולים שלב ומגיעה הנפילה, לעיתים היא כואבת- חשוב מאוד לזכור לא לגעת באותו אדם, לא להכניס לו אצבעות לפה. חשוב מאוד לשמור לו על סביבה בטוחה, הוא כבר יקום לבד, אך לא יזכור כלום אבל אתם תחזקו אותו.

יוםהאפילפסיההבינלאומי 💜

אולי תתעניין ב...

הלוויתה של לובוב פוטכין שנרצחה על ידי בעלה תיערך היום

לובוב פוטכין נרצחה באכזריות על ידי בעלה בשבוע שעבר. היום (ראשון) היא תובא למנוחת עולמים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.