׳שבוס׳ פעל השבת בעיר| החרדים: ״מתגעגעים לרב עמרם כנפו ולליברמן״

שבוס אשדוד מסכמת יום שבת ראשון – אשדוד נוסעת בשבת. בעלות של 6.90 ש״ח ניתן לנוע בעיר במהלך השבת ממקום למקום, מה שמקל מאוד על בני הנוער, קשישים ואפילו אחיות הצריכות להגיע למשמרת בבית החולים. מה יש לחרדים להגיד על המיזם? מנהיגי החרדים וינגרטן ואמסלם בעיקר שומרים על שתיקה מוחלטת בנושא, באופן מפתיע ושונה לחלוטין מהמנהיגים האחרונים. והרחוב החרדי מה אומר? בעיקר מתגעגעים לרב מוטי ליברמן (אגודה) ולרב עמרם כנפו (ש״ס): ״בתקופתם, זה לא היה קורה״

״עמרם כנפו ומרדכי ליברמן ידעו לשמור על השבת בעיר. אם הם היו עכשיו בתפקידם כסגני ראש העיר, לא היתה שום תחבורה בשבת״, אמר לנו גורם המעורב בקהילה החרדית בעיר.

בשיחתנו עם איש הקהילה החרדית הזכרנו, כי מדובר במיזם פרטי וכי המיזם איננו תחבורה ציבורית כי אם תחבורה שיתופית, הפועל ם בערים אחרות ברחבי הארץ ובתשובה אמר: ״גם חנויות פתוחות בשבת הן פרטיות, אבל עמרם כנפו וליברמן ידעו להפעיל לחצים בשביל שלא תהיה הפרה של הסטטוס קוו ושלא יהיו חילולי שבת בפרהסיה״.

משבוס מסרו ל״אשדוד היום״ כך: ״וואו איזה יום נפלא, הסענו עשרות תושבים ותושבות, ל big, למרכז העיר, למסעדות, לחופי הים ובני נוער שהחליטו לנסוע אחד לשני, כן ככה ״סתם״ ביום שבת, והכל בעלות של 6.90 שח לנסיעה ביום שבת. כמעט שכחנו היו לנו אחיות שנסעו למשמרת בבית החולים, קשישים שיצאו מהדיור המוגן ״ופתאום״ הם יכולים להרשות לעצמם נסיעה ובילוי במחיר שפוי ונוח ביום שבת בעזרת שבוס״.

אחת הנוסעות כתבה לשבוס: ״אז נסעתי בשבוס, פתאום יש לאן ואיך לנסוע בשבת באשדוד. האוטובוס הגיע בזמן, הנהג של שבוס עם חיוך אמיתי, בחום חם ולח ובאוטובוס של שבוס נעים עם מזגן. בקיצור חוויה חיובית, איך עד היום לא היה דבר כזה באשדוד״

לקראת השעה 18:00 הסתיים המסלול האחרון להיום בהצלחה ועם היענות אדירה. ״תודה לכולכם, ואם אתם ואתן עדיין לא הספקתם להצטרף לשבוס מוזמנים לעשות זאת בפיות מדקה בקישור הבא באתר שלנו ליחצו על הצטרפו אלינו: https://www.shabus.co.il/ מאוד נוח, פשוט וקל״, אמרו בשבוס.

בשבוע הבא 13/07/19 ,שבוס איתכם שוב מ 10:00-18:00 אשדוד נוסעת שבוס בשבת.

משמאל: לאון גלמן, מפעילי שבוס באשדוד

אולי תתעניין ב...

אילן בן עדי זוקף לעצמו הישגים ובורח מביקורת| סיפורו של אתרוג

קיצוץ משמעותי, מסתמן, בחלוקת התקציבים למחלקות עירייה השונות צפוי בשנת 2020, זאת בצל דו״ח מבקר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים