תקציב הניקיון עלה משמעותית, העיר עדיין מלוכלכת

סיבוב קצר ברחבי העיר, הציף כמויות אשפה ופסולת גדולים ברחובות העיר.

הפחים גולשים, מיכלי המחזור מוזנחים, מלאים ואין מי שיטפל בהם.

האם לכך ציפינו נוכח ההעלאה המשמעותית בתקציב לניקיון השנה? לחלוטין לא!.

ראש העיר :"לאור ההידרדרות בניקיון הרחובות ובפארקים, הוספנו השנה (2017) עוד 40 מיליון שקלים לסעיפי תקציב אלו" ואנחנו האמנו שאכן כך יהיה. הרי ההיגיון אומר: יותר כסף=יותר ניקיון. רחובות העיר מספרים סיפור אחר לגמרי.

בוועדת הכספים האחרונה, שהתקיימה ב-6/12/16, הבטיח ראש העיר, כי הפרק המשמעותי ביותר מבחינתו הוא תחזוקת העיר : "הפרק המשמעותי ביותר שקבעתי השנה כמו גם בשנה הקודמת, הוא הפרק של תחזוקת העיר. זה כולל פינוי אשפה, ניקוי רחובות, תחזוקת גנים ופארקים. תוספת של 30 מיליון שקלים. יהיה מכרז אשפה יותר גדול, מכרז ניקיון ושימוש במכונות וטכנולוגיה חדשות וגם תחזוקה של גנים ופארקים בתוספת  של 10 מיליון שקלים. אנו חייבים לשפר את מצב הניקיון בעיר לאור ההידרדרות שחלה בשנה האחרונה".

סעיף ניקיון הרחובות עמד בשנת 2016 על 31,664,800 ₪ מתוכו נוצלו 21,425,000 ואילו השנה התקציב עומד על 41,345,400 ₪.

התקווה הייתה, כי השנה, יבוצע מעקב כראוי במנהל תקין והסעיף התקציבי ינוצל במלואו/ברובו, הרי שהציפייה הייתה ליהנות מעיר מתוחזקת להפליא עם רחובות מבריקים.  התוספת השנה, במידה ותנוצל, תהווה הכפלה, למעשה, של הסכום שנוצל בשנה הקודמת.

מדובר בסכומים מאוד גבוהים ומכובדים וביחד עם ניהול נכון ותקין, אנחנו אמורים ליהנות כולנו מרחובות נקיים בעיר. אם כך, מדוע הרחובות ממשיכים להיות מלוכלכים? מדוע פחי האשפה גולשים? אשפתונים ברחובות גולשים? ועל נושא המחזור בכלל אין מה לדבר.

את עבודות ניקיון העיר מבצעים קבלנים שזכו במכרז חיצוני מול עיריית אשדוד. העירייה בנויה, כך שהניהול מבוצע על ידי עובדי עירייה והביצוע על ידי עובדי הקבלן ובאחריותו (פיקוח של עובדי העירייה).

הואיל ועיריית אשדוד זכתה לא פעם בעבר בפרס "מנהל תקין" של משרד הפנים, אנחנו יכולים לשער שיש בעירייה לא מעט אנשים ראויים וטובים שיכולים לנהל ביד רמה את כל נושא ניקיון רחובות העיר. אמנם בתחום הניקיון, משום מה, העיר לא ממריאה. התקציב- מוכפל העיר עדיין מלוכלכת. אולי זה הזמן למחשבה מחודשת בהיבט הניהולי של התחום?.

כפי שלמדנו מספר התקציב – התקציב הוכפל מהשנה הקודמת (ביחס לביצוע) ולכן גם כסף לא חסר.

בתחילת השנה ולאור ההבטחות והנתונים – היינו מאוד אופטימיים שהנה השנה העיר תהיה נקייה.

נמשיך לעקוב ולסקר את פניותיכם למערכת "אשדוד היום" בנושא ניקיון הרחובות ובכלל.

*התמונות צולמו על ידי מערכת "אשדוד היום", 09/02/17.

אולי תתעניין ב...

דקירות:בן 23 פונה לבית החולים. הרקע נבדק

בשעה האחרונה, ממרפאת בטרם ברח' חנה סנש, פונה בן 23 כשהוא דקור במצב קשה לביה"ח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים