הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תקצוב ממוצע פר-תלמיד ביסודי: 17,028 ש״ח בנתיבות לעומת 13,258 ש״ח באשדוד

משרד החינוך מפרסם היום (א') את נתוני השקיפות התקציבית לשנת הלימודים תשע"ח (2018). מהנתונים עולה, כי התקצוב הממוצע לתלמיד בפריפריה ביסודי ובחטיבת הביניים גבוה כמעט פי שניים מתלמיד המתגורר ביישובים שבעשירוני טיפוח נמוכים, כמו: רמת השרון, הוד השרון גבעתיים או הרצליה. מציאות זו הינה נגזרת של מדיניות ברורה שמוביל המשרד בשנים האחרונות של הקצאה גבוהה יותר לתלמיד מרקע כלכלי נמוך ביחס לתלמיד מרקע כלכלי גבוה. היכן אשדוד נמצאת?

ראשית, נסבר את אוזני הקוראים במעט נתונים אודות כמות בתי הספר והתלמידים בעיר אשדוד, בחלוקה לסוגי מוסדות חינוך (יסודי, תיכון, חטיבת ביניים וכן גני ילדים).

בישיבה התיכונית החדשה באשדוד יש 100% זכאים לבגרות. נתון מצויין המשתלב עם בתי ספר אחרים ברחבי הארץ, אם כי נציין,כי על פי הרשימה שפורסמה, מדובר בבית הספר היחיד עם נתון כזה גבוה באשדוד בעניין אחוז הזכאות לבגרות.

בשנת 2018 בעניין השוואת העלות של כל תלמיד, עדיין, העיר אשדוד נמצאת מתחת לממוצע הארצי ועומדת על 19,587 ש״ח לתלמיד בשנה ביחס ל20,131 ש״ח ממוצע ארצי ו-21,821 ש״ח בממוצע המחוזי.

בשקף הבא, ניתן לראות את העלות לתלמיד ביסודי שעומד על 13,258 ש״ח בלבד בשנה. בחטיבה העליונה עומדת ההוצאה הממוצעת לתלמיד באשדוד על 27,061 ש״ח לתלמיד בשנה.

אין אף בית ספר באשדוד, שנמצא ברשימת בתי הספר בעלי שיעור התנדבות גבוה לשירות לאומי/אזרחי לנשים:

אף בית ספר באשדוד לא נמצא ברשימת מוסדות החינוך אשר בהם יש 98% ומעלה בקרב הבנות המתגייסות לצה״ל:

אף בית ספר באשדוד לא נמצא ברשימת מוסדות החינוך בהם מחוייבי הגיוס מתגייסים באופן מלא בקרב הבנים – 100%.

אף בית ספר באשדוד לא רשום ברשימת הזכאות לבגרות מצטיינת:

עיריית אשדוד טרם העבירה את תגובתה לנתונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.