הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תפירה עילית – אריחים שנראים כמו בד

עולם העיצוב על תחומיו המגוונים הוא רחב מימדים ומאז ומתמיד נוצרו קשרים בין התחומים השונים, המשיקים האחד לשני ומשפיעים זה על זה. תחום האופנה למשל שואב המון השראה מהאדריכלות ליצירת פריטים בעלי מבנה תלת מימדי בצורות מפתיעות, ובעיצוב תעשייתי קיימים מוצרים רבים שצורתם או התייחסותם לחומר מושפעת מתחום עיצוב התכשיטים. צורות, תבניות, תפיסות, דרכי חשיבה ועקרונות עיצוביים מתחום אחד יכולים לקבל פרשנות מפתיעה בתחום אחר, וכך להוסיף ערך מוסף חדשני לחיי היומיום שלנו.

"גם תחום עיצוב הבית שואב השפעה רבה מעולם הטקסטיל המתבטאת ביצירתיות, נועזות, בצבעוניות, בטקסטורות ובמרקים שונים, הבאים לידי ביטוי בחיפויי קירות המשלבים מראה ייחודי ובלתי צפוי המוסיף עושר לבית." מיכל נוף , סמנכ"לית שיווק ומכירות פרויקטים של חברת ויה ארקדיה.

"כמו בד איכותי המהווה בסיס ורקע נכון עבור עיצוב הבגד, כך אריחים לחיפויי קירות מהווים רקע עבור עיצוב החלל ומשדרגים אותו באופן מינימליסטי ומעודן, שאינו משתלט עליו או מגביל את השימוש בצבעים ובחומרים אחרים. התבנית החזרתית יוצרת משטח מעניין ובעל נוכחות בו הדגש הוא אינו על פרט צורני בודד אלא על הטקסטורה הנוצרת בעזרת שכפול הפרט למרקם שלם."

"אריחים מודפסים עם דוגמאות ייחודיות אינם דבר חדש והיו קיימים מאז ימי הביניים". אבל התפתחות הטכנולוגיות הדיגיטליות מאפשרת יצירת דוגמאות, צבעים וטקסטורות שלא ראינו בעבר. מסגנון יפני ועד סגנון רטרו, אריחים מודפסים מגיעים במגוון רחב של עיצובים ויכולים להשפיע בצורה משמעותית על כל חדר- בין אם נעשה שימוש באריחי רצפה, או חיפוי קיר שלם.  " מוסיפה נוף

הסגנון אשר ניתן לראות בבתים רבים באירופה, יכול לכלול דפוסים מסובכים להפליא. אלו נותנים טוויסט שונה בבית ומעניקים נופך ססגוני. מגוון ההדפסים מאפשר לכל אחד למצוא את הסגנון הייחודי שלו.

מי שלא מפחד להתנסות בשילובים ומרקמים מעניינים, יוכל ליהנות מחדר אופנתי וחד פעמי. מעצבי פנים ואדריכלים רבים משלבים אריחים אלה בעבודתם וכך יוצרים חללים תוססים, קצביים ובעלי הצהרה מקיר לקיר.

 

הפופולאריות שלהם מגיעה בזכות היופי הנצחי שלהם. לא משנה אם מדובר בהדפסים מורכבים או דפוסים גיאומטריים מודרניים, תמיד יהיה להם קסם כפרי מסוים. אך יש לזכור, בעת שימוש באריחים המודפסים, חשוב לבודד אותם עם דוגמאות ניטרליות כדי להדגיש את היופי של הדפוס. כך ניתן להבטיח שלא תהיה 'תחרות' על תשומת הלב.

*צילום: יח"צ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.