הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תערוכה של אמנים עם צרכים מיוחדים- רק הערב (שני) בבית אריה קלנג

הערב (שני), תיערך תערוכת פופאפ במסגרת מיזם תו-שווים שרים, בבית אריה קלנג, החל מהשעה 19:00. התערוכה הינה של אמנים עם צרכים מיוחדים ותוצג לערב אחד בלבד. שווה להגיע!

"אמנות שווה" היא תערוכת פופאפ של אמנים עם צרכים מיוחדים, המציירים בהשראת אמנות נאיבית. התערוכה תוצג לערב אחד בלבד בבית אריה קלנג, במסגרת המיזם תו-שווים שרים.    

בערב האירוע שיתקיים בתאריך 2.12.19, אשר חל בשבוע העלאת המודעות לשוויון זכויות והזדמנויות של אנשים עם צרכים מיוחדים, מזמין בית אריה קלנג את הקהל לשיר ולצייר יחד. סביב הקהל יציירו ויפסלו אמנים חברי אגודת אמני אשדוד. בערב זה יתארח במיוחד ההרכב "מעבר לקול" בו שרים זמרים עם וללא צרכים מיוחדים, בניצוחו של אורי שחר.כל השירים באירוע מונגשים בשפת הסימנים והמילים יוקרנו על גבי מסך לנוחיות האורחים.

בנוסף, באירוע הקרוב ב 2.12 תוצג תערוכה של ארבעה אמנים עם צרכים מיוחדים, אשר שנים מביעים את מחשבות וחוויות חייהםבאמצעות הציור.                                                         

בואו להכיר את האמנים דרך המכחול:                                                                                                סער בוכבינדר אשר זכה בשנת 2014 באות ראש העיר אשדוד "מכחול הזהב" בקטגוריה אמן יוצרהוא גם הישראלי הראשון על הרצף האוטיסטי, אשר השלים מסלול מרתון מלא. סער הוא אמן חזותי אשר הציור משמש עבורו כלי ביטוי, המאפשר לנו להציץ לתוך עולמו הפנימי.  בציוריו, הצבעים על הבד מחליפים את המילים, והקווים הם שבילים דרכם הוא מבטא את נקודת מבטו המיוחדת ואת האופן שבו הוא רואה את העולם. המוזיקה מאוד נוכחת בציוריו אך גם בחייו. הוא חבר בשני הרכבים מוזיקליים המשלבים מוזיקאים עם ובלי צרכים נוספים. הראשון הוא מקהלת "מעבר לקול" אשר גם יתארחו באירוע הקרוב. השני הוא הרכב שהוקם במיוחד עבור המיזם "תו-שווים שרים" בניהולו האמנותי של המוזיקאי רונן הרוניאן.                                                                                   

עמרי כלב מאוד אוהב לשהות בחברת אנשים ומצייר בעיקר גיבורי על. כשהוא מצייר הוא שומר על ריכוז מלא. את הציור הוא מתכנן עוד בבית, טרם הגעתו לשיעור. בסטודיו, עוזר לו האמן ולדימיר פאין לתכנן את הציור ומעביר לו את המושכות. בסטודיו של ולדימיר הוא מצייר לצד קבוצת נשים מבוגרות ושמח להיות חלק מהקבוצה שלהן. לא פלא גם שהחלום שלו כיום הוא "לצאת לפנסיה".  

שלומי לייזרוב מחלק את זמנו בין אשדוד לבין עבודתו במרכז התעסוקתי צ'יימס אחיקם בתל אביב, בו הוא יוצר ומצייר. הוא מצייר מגיל מאוד צעיר והוריו הבינו במהירה כי יש לו פוטנציאל רב שחשוב לטפח. את מה שאינו מצליח לבטא במילים הוא מעלה בצורה יוצאת דופן ומעוררת השתאות על הקנבס. בתחילה היה מצייר חיות. כיום הוא מצייר בעיקר חוויות מחייו. ציוריו העמוסים צבעים עזים ובוהקים מצליחים לספר לנו את רגשותיו בסיטואציות יומיומיות, אשר מתארות את אהוביו, חבריו ואת עצמו באירועים משמעותיים מחייו. עבודותיו הוצגו בתערוכות יחיד ברחבי הארץ ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל.                                                                                                        

אריאל ליטיצבסקי מצייר דרך תבניות וטקסטורות. ההנאה ניכרת על פניו כאשר הוא מצייר או כשהוא מרוצה ממה שיצר.אריאל מתאמן בריצה בעמותת "איתן- כל יכול" , בגלישה בבי"ס "גל גלים- בית ספר לגלישה נגישה" בהנחיית עדי קלנג וחבר בהרכב של מקהלת "מעבר לקול" כפר סבא. דרכו אל הציור החלה בצעדים זהירים מצד המנחה שלו ולדימיר פאין, אשר פיתח שיטת הוראה בציור במיוחד עבור אריאל. בסטודיו למד אריאל לתכנן ולצייר דמויות פיגורטיביות. הציורים שלו "מנגנים" ממש במקצבים שונים שנדמה לעיתים לצופה שהוא שומע אותם.

כל הארבעה לומדים ציור בסטודיו של ולדימיר פאין. סער בוכבינדרלומד גם בבית אריה קלנג בקורס רישום ופיסול בהנחיית אבנר לוינסון. פאין מספר כי הוא מחפש עבור כל אחד מהם את טכניקת העבודה שמתאימה לו וחשוב לו מעל הכול, שהם ייהנו.

יום שני | 2.12.19 | 18:30 | בית אריה קלנג

מציגים | שלומי לייזרוב, אריאל ליטיצבסקי, סער בוכבינדר, עומרי כלב

אוצרת |  נעמה ארבל

המיזם הוא ביוזמת הגב' נורית טופז, רפרנטית תחום צרכים מיוחדים בחברה העירונית לתרבות אשדוד, ומתקיים יחד עם השותפים: בית אריה קלנג, תחום צרכים מיוחדים בחברה העירונית לתרבות אשדוד, אגודת אמני אשדוד, מחלקת תחום הנוער בחברה העירונית לתרבות אשדוד, המרכז למשפחה אשדוד, מחלקת שיקום, המנהל לשירותים חברתיים, היחידה לשכונות ותיקות והון חברתי, קהילה נגישה אשדוד.

הרכב מוזיקלי מוביל:

ניהול אמנותי- רונן הרוניאן

הנחיה ושירה- עמק עמרמי, איל פרץ

קלידים- סער בוכבינדר

קלידים, גיטרות- יהונתן עזר

גיטרות, קולות- רונן הרוניאן

המיזם מתקיים בימי שני אחת לחודש, האירועים הבאים

2.12.19,  13.1.20, 17.2.20, 16.3.20, 6.4.20

18:30 התכנסות

19:00 תחילת האירוע

משך האירוע כשעה 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.