הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תכנית "מחיר למשתכן" משגשגת. אשדוד מחוץ לתמונה

השר כחלון הוציא את רשימת הנרשמים להגרלות "מחיר למשתכן" במגוון ערים ברחבי הארץ.

נעדרת בולטת מהרשימה היא אשדוד. העיר, שסובלת מהגירה שלילית בשנים האחרונות, לא הצליחה להגיע למצב בו יהיה בה דיור מוזל לצעירים.

אבי, תושב העיר שהתחתן בשנה האחרונה אמר ל"אשדוד היום": "ככל הנראה ניאלץ רעייתי ואני לעבור לגור במקום אחר. באשדוד אפסו התקוות של זוג צעיר לרכוש בית. גם ישן ופשוט כבר אי אפשר".

ראשון לציון, הרצליה, מודיעין וראש העין כן נמצאות ברשימה. כן מעניקות אלטרנטיבה הולמת לצעירים שנולדו בה, גדלו בה ומעוניינים לגדל את ילדיהם בה.

כמחצית מהזכאים נרשמו תוך יומיים – השר כחלון: "כל עוד זה תלוי בי איש לא יגזול עוד את הזכות של זוג צעיר לבית ראשון. המסר חזק וברור – אנחנו לא מתכוונים לוותר. אנחנו נוציא עשרות אלפי זוגות ממעגל הביקושים".

 

הבעת אמון של זכאי "מחיר למשתכן" במסגרת ההגרלה הגדולה- מתוך 46,000 זכאי סדרה א', 21,887 משקי בית נרשמו תוך יומיים בלבד.

 

מתוך הנתונים שנקלטו עד השעה  14:15 ביום ב', 19 ביוני,  נראה כי הישובים המבוקשים ביותר לפי סדר יורד הם ראשון לציון, הרצליה, מודיעין, בית שמש, וראש העין. כמו כן עולה כי ברובן המוחלט של הרשויות ישנם יותר נרשמים מיחידות דיור, וכי ההתפלגות בין הישובים מרשימה ומאפשרת סיכויי זכיה גבוהים בכל הרשויות. גם התפלגות בני המקום שנרשמו בכל אחד מהישובים מסמנת סיכויי זכיה גבוהים.

 

בראשון, כבר בשעות הראשונות לפתיחת האתר נרשמו להגרלה הגדולה למעלה מ-10,000 איש, וגם עתה, מידי שעה מתווספים מאות זכאים להרשמה. אנו מבקשים להזכיר כי אין משמעות להרשמה מוקדמת וניתן לבצע את ההרשמה בשלושת השבועות הקרובים – כל זמן שהיא פתוחה ועד ליום 9/7/17.

 

במהלך התקופה תשלח הודעה לזכאים שנרשמו להגרלות במסגרת ההגרלה הגדולה, שתפרט את ההגרלות אליהם הם רשומים, כך שיוכלו לוודא שאכן נרשמו לכל ההגרלות שהיו מעוניינים ובמסגרת זו יוכלו לשנות את המיקומים שביקשו. מידי שבוע יוציא משרד הבינוי והשיכון עדכון על ההגרלה המפרטת את מספר הנרשמים בכל הגרלה והגרלה.

אולי תתעניין ב...

ההודעה התמוהה של משטרת ישראל בעניין ישיבת גרודנא

משטרת ישראל הוציאה הודעה תמוהה היום, לפיה השוטרים מוודאים אכיפה במוסדות הלימוד בדגש על ישיבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.