הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תחנת המשטרה באשדוד רופסת נוכח השחתת שילוט החוצות וכיסוי נשים

הסתרת נשים על שלטים בעיר אשדוד כבר הפך למעין שגרה, כאשר תושבי העיר עדים לשלטי חוצות אשר יד נעלמה שופכת עליהם צבע לבן. בדרך כלל מדובר בהסתרה של נשים על שלטי החוצות ובכל אופן, השחתה וונדליזם חמור הפוגע בציבור רחב. תגובת המשטרה המפתיעה בהמשך

לפני יומיים, פרסם תושב העיר בקבוצת הפייסבוק ״כל מה שמפריע לי באשדוד״ פוסט עם תמונות, ובו הוא מבקש לדעת מדוע משטרת ישראל איננה מצליחה לתפוס את האשמים במעשה הוונדליזם החמור? בוודאי כאשר מדובר בסדרת מקרים, הנראים קשורים זה לזה לפחות בשיטת ההשחתה והצבע הלבן הנשפך בתצורה דומה בכל השלטים המושחתים.

מדובר במקרים חוזרים ונשנים של הסתרת נשים על שילוט חוצות ונראה, כי משטרת ישראל ותחנת אשדוד בפרט, לא עושה דבר בנושא על מנת לתפוס את האשמים במעשה וכן למיגור התופעה הפסולה.

פנינו למשטרת ישראל, תחנת אשדוד, בשאילתא בנושא. בתשובתם הם ציינו, כי יפעלו רק במידה ותוגש תלונה במשטרה. כל עוד לא תוגש תלונה רשמית במשטרה, המשטרה לא תפעל על מנת למגר את התופעה של השחתת השילוט בעיר. הופתענו לגלות, כי במשטרת ישראל לא מצאו לנכון לטפל בתופעה רחבה ומטרידה רבים בעיר אשדוד ובטח פוגעת ברגשותיהן של נשים ושל כל מי שמעוניין לחיות במדינה דמוקרטית וחופשית לכל.

ב-10 במאי 2019, עיריית אשדוד הגישה תלונה במשטרה בנושא השחתת שילוט החוצות בעיר ומאז לא נמסר מידע בנוגע לפעילות המשטרה בנושא, אם בכלל. בכל אופן, מעשי הונדליזם ממשיכים ביתר שאת בעיר באין מפריע. הציפייה הבסיסית ממפקד תחנת המשטרה בשנים האחרונות, סנ״צ שמעון פורטל, היא לפתור את הסוגיה הפשוטה לפתרון, באופן יחסי, ויפה שעה אחת קודם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לשאילתא של ״אשדוד היום״:


״ככל שמוגשת תלונה בנושא, נפתחת חקירה במטרה לאתר את האחראים למעשה תוך שמבוצעות פעולות רבות על מנת לאסוף ממצאים הן בזירת המקרה והן במרחב הציבורי תוך שימוש בין היתר ביכולות איסוף מודיעיניות״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.