הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תושבי העיר גומלים ללסרי על הסתגרותו ומתעלמים ממנו| רשמים מ'פסטיבל היין' אמש

"ולפעמים, החגיגה נגמרת. כיבוי אורות. החצוצרה אומרת שלום לכינורות…" – היטיבה להגדיר טוב מכולם את ההרגשה אתמול בפסטיבל היין – נעמי שמר, בשירה "החגיגה נגמרת".

מי אמר שלא רואים את ד"ר לסרי בעיר? אתמול, זכינו לראותו בפסטיבל היין, מלווה ברעייתו ובגבי כנפו,סגנו. מחזה עצוב היה אתמול בערב, לראות את שלושתם עומדים די מיותמים, ללא קבוצת פעילים וכמעט בלי תושבים שניגשים אליהם. חדי האבחנה בוודאי ראו את הבעות הפנים של לסרי וכנפו – המומים כיצד הגיעו למצב בו כמעט ולא ניגשים אליהם תושבים? האכזבה די ניכרה על פניהם ויתכן, כי יש התחלה של הפנמה של המצב הקיים בשטח. בכל אופן, כך לא נראים צמד אנשים שמעוניינים לנצח את הבחירות – ללא פמליה מכובדת של אנשים ועם מעט מאוד אמיצים, שהתקרבו כדי ללחוץ יד. נראה, כי גם התושבים גומלים לו על הסתגרותו, ומתעלמים ממנו.

אפילו רעיית ראש העיר, הגב' עירית אלכסנברג-לסרי, שרק לפני מספר חודשים הוקסמנו מהקסם אותו פיזרה בפסטיבל אחר (ניתן להקליק כאן לכתבה) היה נראה, כי אתמול לא ניסתה ליצור קשר עין עם העוברים והשבים. במשך זמן ארוך, התמקדה הגב' אלכסנברג בשיחה עם טאלי קריאף, המועמדת מס' 4 ברשימתו של לסרי ולא היה נראה שיש צ'אנס למישהו להתקרב ולהחליף מילה; וגם לא ליהנות מהקסם, שבוודאי עדיין קיים בה. את יופייה המיוחד של הגב' אלכסנברג בלתי אפשרי היה לפספס אתמול, וברור לכל, כי עירית לא ניחנה רק ביופי חיצוני אלא גם באופי טוב וניסיונותיה לקרב לבעלה אנשים, הוכיחו את עצמם היטב יותר מכל יועץ אחיתופל אחר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לשכת ראש העיר סגורה ומסוגרת – עד מתי?

במשך שנים ארוכות לא הייתה בלשכת ראש העיר יחיאל לסרי קבלת קהל, כנהוג בשנים קודמות וכפי שקיים עד היום כמעט בכל עיר בארץ. קשה מאוד היה לפגוש את לסרי, גם באירועים עירוניים, אליהם לא היה מקפיד להגיע וזה, כשלעצמו, יצר תחושות קשות בבטן התושבים, שנפגעו מסגירותו של האיש.

סגירות זו , של לסרי בפני הציבור, לא רק שגרמה לתחושות קשות בקרב הציבור, שרק רצה יחס מראש העיר שלו, אלא גרם לריחוק משמעותי בין הציבור לראש העיר גם מבחינה מנטלית ויתכן, כי חלק מההחלטות השגויות שקיבל לסרי, ועל חלקן הוא מודה/מתקפל/מתנצל, התקבלו בגלל אותו הריחוק ומשום שלא ידע להעריך נכונה את התחושות של העם אותו הוא אמור להנהיג.

תושבים 'פשוטי העם' אל מול עבריינים

לעומת 'פשוטי העם', היו מספר תושבים בודדים, שדווקא קיבלו מלסרי יחס מלכים מועדף. למשל, ג'קי בן זקן – כאשר ריצה את עונש המאסר שלו בכלא חרמון, ובעת שהיה יוצא לחופשות מהכלא, היה מוצא לנכון ראש העיר לבקרו בביתו ולעתים אף בשעות הקטנות של הלילה. האם ערך ה'רעות' היה לנגד עיניו של לסרי? שאלה טובה, כי כבר ראינו לא פעם את היחס שלו "לחברים" שחשבו שהם חברים שלו והתבדו ברגע.

הרכב של לסרי חונה בחניית ביתו של בן זקן. 2/11/2017

ביום בו השתחרר בן זקן מהכלא, יצא לחגוג את יום הולדתו בקרב שחקני מ.ס אשדוד ומי הגיע לברך אותו? ניחשתם נכון. ראש העיר יחיאל לסרי וסגנו גבי כנפו.

צילום: טל אקוקה.29/3/2018

ג'קי בן זקן וגבי כנפו – ממלא מקום ראש העיר. צילום: טל אקוקה. 29/3/2018

לפני מספר שבועות, החליט ראש העיר לערוך הכנסת ספר תורה לזכר מרים, אשתו המנוחה, זכרונה לברכה, ומי הגיע בין המוזמנים הקרובים ביותר לראש העיר? ניחשתם נכון! ג'קי בן זקן.

תמונות מתוך עמוד הפייסבוק של בריג'יט דוקהן. 07/08/2018

האם אתמול הבעות הפנים של לסרי-כנפו העידו על 'סיום החגיגה'? על ההפסד שעלול להגיע ב-30/10/18? האם לסרי וכנפו הפנימו את מצבם בשטח והבינו, כי את הבחירות האלה הם לא ינצחו, כפי שהיה בשתי המערכות הקודמות? כיצד הגיעו לסרי וכנפו למצב,שאפילו הפעילים הקרובים ביותר שלהם לא היו איתם אתמול? האם המשפט: "העכברים בורחים כאשר הספינה טובעת" נכון במצב זה? האם מטה לסרי מפנים את מילות השיר הבא?

החגיגה נגמרת

מילים ולחן: נעמי שמר

ולפעמים
החגיגה נגמרת
כיבוי אורות
החצוצרה אומרת
שלום לכינורות
אשמורת תיכונה נושקת לשלישית –
לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית.

 

לָקוּם מָחָר בַּבֹּקֶר עִם שִׁיר חָדָשׁ בַּלֵּב
לָשִׁיר אוֹתוֹ בְּכוֹחַ, לָשִׁיר אוֹתוֹ בִּכְאֵב
לִשְׁמֹעַ חֲלִילִים בָּרוּחַ הַחָפְשִׁית
וּלְהַתְחִיל מִבְּרֵאשִׁית.


מבראשית
את עולמך בבוקר תמיד לברוא:
האדמה, העשב וכל המאורות
ואז מן העפר, בצלם אנשים
לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית.

לקום מחר בבוקר…

גם אצלך
החגיגה נגמרת
ובחצות
הביתה את הדרך
קשה לך למצוא
מתוך החשכה אנחנו מבקשים –
לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית.

לקום מחר בבוקר…

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.