תושבי המע"ר: "אנחנו חיים באתר בניה. העיקר שראש העיר יקבל את הדירה שלו מאמסילי"

המצב בשטח – רובע המע"ר הינו אתר בניה בלב העיר וכל תושבי העיר סובלים מרובע בבניה במשך שנים על כל המשתמע מכך.

בסוף אוגוסט 17 (28/8/17), התכנסה הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה במחוז דרום במסגרת וועדת המשנה להתנגדויות, במטרה לדון בהתנגדות, שהוגשה על המשך הבניה במע"ר של הקבלן יהודה אמסילי, הבעלים של חברת י.לי.דה השקעות. מאז ועד היום, לא נראה מאמץ כלשהו מבין קברניטי העיר, האחראים על נושא הבניה בעיר על העברת התכנית הכוללת למע"ר. התכנית לא הועלתה שוב להצבעה בפני מועצת העיר ובכלל נראה, כאילו יש עדיפות להתרחק מהנושא כמתרחקים מתפוח אדמה לוהט. האומנם?

נקצר ונאמר, שכלל ההתנגדויות שהוגשו נדחו על הסף וכתוצאה מזה, הקבלן יהודה אמסילי, הבעלים של חברת י.לי.דה השקעות, ימשיך לבנות במע"ר את הבניינים, שהתחיל בבנייתם לפני שנים. כלומר, רק הקבלן אמסילי קיבל אישור להמשיך בבניה ואילו יתר הקבלנים, בעלי הקרקעות במקום, לא קיבלו היתרים הואיל ואין תכנית כוללת למע"ר.

כיום, משלם הקבלן אמסילי לרוכשי הדירות שכירות חודשית, הואיל ולפי ההסכם שנחתם, מועד מסירת הדירה עבר והתשלום יבוצע עד למתן הדירה בפועל. בין הדיירים, שרכשו דירות אצל אמסילי וטרם קיבלו אותן, נמצאים גם ראש העיר יחיאל לסרי ובתו.

רקע:

התכנית המופקדת של הקבלן אמסילי,  מוסיפה 77 יח"ד ב-36 קומות (33 מעל הכניסה הקובעת ו-3 מתחת לה). בשטח ישנן 15 קומות הבנויות מעל 3 קומות מרתפים מכוח היתר בנייה שניתן ביום30/11/2011.

החלטת הוועדה המפורטת נמצאת כאן בלחיצת כפתור

לפחות 3 אנשי ציבור הדיחו את עצמם מקבלת ההחלטות על כל רובע המע"ר, איש איש וסיבותיו, בין היתר, ראש העיר יחיאל לסרי, ממלא מקום ראש העיר – גבי כנפו והמשנה לראש העיר משה בוטרשווילי. שלושתם לא מקבלים החלטות בכל הקשור לרובע המע"ר והתוצאה? המע"ר נותר חצר אחורית בלב העיר.

רובע המע"ר – אתר בניה בלב העיר

אם כך, רובע המע"ר שנמצא במיקום הכי מרכזי בעיר – נותר איזור בבניה כבר שנים. אין מדרכות לצעוד עליהן, שירותי האשפה לוקים בחסר, תאורה לא קיימת בכל הרובע ואף נצפו לא פעם שועלים במקום. עד מתי? האם העובדה, שלקבלן יהודה אמסילי אושרה הבניה באופן חוקי ובוועדה המחוזית הוסרו או נדחו כלל ההתנגדויות מספיקה, לכאורה, לקברניטי העיר? העובדה, שבלב העיר קיים אתר בניה מפריעה לכל תושבי העיר הן בנראות והן מסיבות הצפיפות שנפרט בהמשך.

מאז שאושרה לאמסילי הבניה במע"ר, לכאורה,  לא נעשה ניסיון להעביר תכנית כוללת למע"ר והרי גם היום רובו ככולו מתנהל כאתר בניה בלב העיר.

רובע המע"ר, הינו רובע במיקום מאוד מרכזי בעיר ומכאן עלות השטחים הגבוהה ועלות הדירות הנבנות עליהם. כיום, עלות הדירות מתחילה סביב ה-2 מיליון שקלים ומכאן שזוגות צעירים או כאלה בתחילת דרכם, יתקשו מאוד לרכוש שם דירה וזו בלשון המעטה.

רובע הסיטי הנושק למע"ר, הינו רובע צפוף אף הוא וסובל מבעיות תחבורה וחניה סבוכות ללא פתרונות הנראים לעין. כבר עכשיו, קיימים חוסרים משמעותיים במבני ציבור חסרים בסיטי כמו מתנ"ס וכמובן בעיות חניה ותעבורה, בתי ספר מלאים עד אפס מקום, כולל מקרים בהם ילדים המתגוררים ברובע הסיטי נשלחים לבתי הספר ברבעים הסמוכים ולא נהנים לא הם ולא הוריהם מאיכות החיים הפשוטה ללמוד בבית ספר הקרוב למקום המגורים. גני הילדים עמוסים אף הם וזאת על אף הבניה המואצת של כיתות גם ברובע הסיטי, בשנים האחרונות.  לרובע המע"ר לא תהיה אפשרות "להישען" על הרבעים הסמוכים ,שכן אף הם צפופים ולא מצליחים לספק את הדרישות עבור התושבים הקיימים בהם היום עוד לפני אכלוס רבי הקומות במע"ר.

כיום, תושבי הסיטי נשענים על שירותי הציבור ברבעים הסמוכים, נניח מקבלים שירותים מהמתנ"ס ברובע ד' ולכן לתושבי המע"ר לא תהיה שום אופציה קרובה הנראית לעין. כך יוצא שהצפיפות תתקדם לרבעים נוספים.

כיום, לרובע המרינה לא מוענקים שירותים עירוניים- אין מתנ"ס, אין קופת חולים, תחבורה ציבורית מאוד מוגבלת ועוד.

המצב בשטח – רובע המע"ר תקוע ותושבי העיר סובלים מרובע בבניה במשך שנים.

עד מתי?!

 

אולי תתעניין ב...

שוב תאונת דרכים על שדרות הרצל

שדרות הרצל הפך לכביש דמעם מאז יצא פרוייקט רי ווי לדרך לפני כשנתיים מאז החלו …

שינוי גודל גופנים