הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תושבי אשדוד דורשים: העמדה לדין של האחראים על מניעת זיהום נחל לכיש

לפני מספר ימים, הוציא משרד הבריאות הנחיה ברורה, לפיה לא ניתן לשחות בחופים מסוימים באשדוד עקב זיהום בנחל לכיש.

הודעת משרד הבריאות לפיה חל איסור להתרחץ בחוף מי-עמי בשל זיהום בנחל לכיש

אין זו הפעם הראשונה בה נחל לכיש סובל מזיהום ולכן, תושבי אשדוד, בפניה למערכת 'אשדוד היום' דורשים חקירה והעמדה לדין של האחראים על ניקיון הנחל, ויפה שעה אחת קודם.

בשנת 2004, קבע בית משפט השלום בקריית גת, כי צבי צילקר, ראש העיר בזמנו, אחראי לאי מניעת זיהום נחל לכיש אך לא הרשיע אותו וגזר עליו 60 שעות עבודות לתועלת הציבור.

האחריות על מניעת הזיהום בנחל לכיש מונחת על כתפו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. אומנם קיימת מחלקה בעיריית אשדוד האמונה על התחום אך מחובתו של ראש העיר לוודא פעילות תקינה במחלקה ומניעת זיהום בנחל ככל הניתן. מההודעות של משרד הבריאות אנו למדים, כי הנחל מזוהם ומזהם גם את הים הפתוח ולכן חובת הגורמים האחרים לטפל בזיהום ולמנוע את הזיהום הבא ובוודאי לא לעסוק בקמפיין המוני, שמטרתו עדיין לא ברורה.

באוקטובר 2017, מצאו את מותם מיליוני יצורים חיים בנחל עקב זיהום חמור שהיה בו. עיריית אשדוד החליטה להזרים את הזיהום לים, מבלי לקבל על כך אישור מראש והדברים הועלו בשימוע שנערך במשרד להגנת הסביבה. מאז ועד היום, לא סופק לציבור הסבר מניח את הדעת מצד מי מהגורמים העירוניים.

תמונה מתוך האסון האקולוגי בנחל לכיש, אוקטובר 2017

עיריית אשדוד, פרסמה אתמול פוסט בעמוד הרשמי, לפיו מי שאחראים על זיהום הנחל הם בכלל מועצת באר טוביה. נציין, כי ראש מועצת באר טוביה מר יעקב אביבי, נבחר לכהן בתפקידו החדש בנובמבר 2018. להלן הפוסט המאשים במלואו:

הפוסט של עיריית אשדוד שמאשימה את מועצת באר טוביה בזיהום הנחל

בנוסף, בהתאם לפניות של תושבים למערכת למדנו, כי גורם כלשהו החליט לשלוח הודעות סמס לתושבים רבים ולשתף אותם בפוסט הנזכר למעלה של העירייה. האם מישהו בעיריית אשדוד החליט לנהל קמפיין בעניין זיהום הנחל? האם הדבר נובע מחוסר יכולת של האמונים על התחום לטפל בו כראוי? האם קיים מורא מפני חקירות, שיחלו בקרוב בנושא?

תגובות לכתבה:

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שוהה כעת בחו"ל לא נמסרה ממנו תגובה.

מעיריית אשדוד לא נמסרה תגובה.

שרון מרק – יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה – טרם מסרה את תגובתה.

המשרד להגנת הסביבה ימסור את תגובתו בהמשך וכמובן נעדכן בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.