הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תוצאות הבחירות טרם פורסמו באופן רשמי אבל גבי כנפו משתף: ״המשא ומתן הקואליציוני חי ונושם״

המשא ומתן הקואליציוני חזר לעניין עכשיו את תושבי העיר, עת חזרה הרגיעה במצב הבטחוני בדרום בארץ

התוצאות הרשמיות של הבחירות באשדוד אומנם עדיין טרם התפרסמו ברשומות באופן סופי ורשמי אבל זה כלל לא מפריע לגבי כנפו לנהל משא ומתן עם המפלגות שנכנסו למועצת העיר בבחירות האחרונות.

על פי החוק, בתוך 21 ימים לאחר הבחירות, קרי 20/11/18, אמורים לכונן את מועצת העיר הראשונה לקדנציה זו. עד כה, לא הגיע שום מידע מהימן לתקשורת, מלבד הדלפות קלות אשר כל מטרתן הוא, כפי הנראה, להחליש נבחרי ציבור מסויימים מסיבות לא ברורות. 

יחיאל לסרי וגבי כנפו קיבלו 2 מנדטים בלבד למועצת העיר, מה שהכניס אותם עם חולשה מסוימת למשא ומתן הקואליציוני. נוסף על כך, משרד הפנים טרם פרסם תוצאות רשמיות עדיין באשדוד לצד העתירה שהגיש ד״ר אלי לחמני וכל אלה ביחד יוצרים לא מעט לחץ.

לאחר 5 שנים קשות מאוד, הפגנות ושסע גדול בין תושבי העיר, הציפייה היא, כי ראש העיר ינהל את המשא ומתן וכפי שהוא קורא לכולם בפומבי להצטרף לקואליציה, כך לפעול גם בשטח ולוודא הצטרפות של מירב השותפים.

עתיד העיר נשען על מבנה הקואליציה הקרוב ונכון לעכשיו, כאשר ראש העיר שהה מספר ימים בחו״ל נראה, כי הדבר לא מובל על ידו באופן אישי וחבל. השטח אומנם אמר את דברו אבל הנושא הכי חשוב עכשיו על סדר היום הציבורי הוא הרכב הקואליציה וכאמור, הציפייה היא כי יחיאל לסרי ינהל אותה בעצמו וייפגש עם הנציגים על דרישותיהם בעצמו.

משיחה שקיימנו הערב עם גבי כנפו הבנו, כי המשא ומתן חי ובועט, כלשונו.

שאלנו  את גבי כנפו כך: 1) הציבור מבקש לדעת למה אין תוצאות סופיות ורשמיות עדיין לבחירות באשדוד?
2)למיטב הבנתי, לא או טרם יצרתם קשר עם כל המפלגות במהלך המו״מ הקואליציוני אז כיצד זה מתיישב עם קריאתו הפומבית של יחיאל לכולם להצטרף?
3) בתוך 21 יום, שיסתיימו ב20/11 שבוע הבא, תצטרכו להכריז על הרכב הקואליציה – מה יהיה ? הבנתי שעם שמעון, הלן ואלי שהביאו ביחד 59% מהקולות- אף אחד עדיין לא דיבר ישירות מכם?

תשובתו של כנפו: ערב טוב , לגבי תוצאות הבחירות והפרסום ברשומות באחריות משרד הפנים. יצרנו קשר עם כל הסיעות שזכו למעט סיעת קומנדו. פרטי המומ אינם לפרסום וכשיגיע הזמן יפורסמו גם ההסכמים השונים עם הסיעות השונות.

שאלה: ראשית, אם אין תוצאות רשמיות אזי גם המו״מ הקואליציוני עקר מתוכן. שנית, האין זו נקודה אדומה לכך שדווקא באשדוד לא התקבלו תוצאות רשמיות?

תשובה של כנפו: התוצאות רשמיות ולא ברורה לי השאלה , שהרי משרד הפנים ממונה על ביצוע הבחירות והפרסום ברשומות , לא ידוע לי שיש עיכוב כל שהוא.
המומ מתקיים חי ונושם.

קרדיט צילום: טל אקוקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.