הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תופעה: תושבי אשדוד מכריזים, כי יצביעו למפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ ואורלי לוי

תופעה מעניינת במהלך קמפיין הבחירות הארצי הנוכחי ולפיו, קיימת נהירה של תושבי העיר אשדוד, אשר מכריזים, כי יצביעו למפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ ואורלי לוי, בשונה מהבחירות האחרונות

אשדוד היא עיר של ליכוד. הוכחה לכך קיבלנו בבחירות האחרונות אשר בהן הצביעו למפלגת העבודה רק 1,800 תושבים לעומת קרוב ל-40,000 תושבים שהצביעו למפלגת הליכוד. הפעם, מסתמן, כי תושבים רבים מבקשים להודות לעמיר פרץ על פעילותו רבת השנים בכך שהם יצביעו למפלגת העבודה בראשותו.

מערכת ״אשדוד היום״ יצאה לשאול מספר תושבים אשר החליטו להצביע למפלגת ״העבודה״ מה גרם להם להחליט כך, בשונה מהבחירות האחרונות. הופתענו לגלות, כי ישנם בוחרים אשדודים אשר בחרו להצביע לראשונה בחייהם למפלגת העבודה, על אף שבמשך שנים נהגו להצביע למפלגת הליכוד או למפלגות אחרות.

למה עמיר פרץ? כמה סיבות

כיפת ברזל – פרויקט מציל חיים

עמיר פרץ הוא הוגה רעיון ״כיפת ברזל״ בזמן שכיהן כשר הביטחון בממשלת אולמרט. פרץ, נאלץ בזמנו לשכנע את הצמרת המדינית אשר רובה חשבה, כי כדאי להשקיע בחימוש צה״ל על פני מיגון האוכלוסיה בעורף. על אף ההתנגדות, הצליח פרץ בעוז ובחכמה להתעקש על פרויקט ״כיפת ברזל״ והצליח בענק. מאז מבצוע ״כיפת ברזל״ הפרויקט מזוהה איתו באופן מלא ואזרחי המדינה ותושבי העיר אשדוד בפרט מודים לו על כך מאוד. כיפת ברזל פשוט מצילה חיי אדם, בתקופות מסוימות אפילו מדי יום, ובנוסף לכך, תורמת תרומה משמעותית בהענקת תחושת הבטחון לכל אזרח. בפועלו זה, הוכיח פרץ, כי חיי אדם ומיגון האוכלוסיה חשובים לו יותר מכל דבר אחר ובכך הצליח להפוך מילים למעשים ולהוכיח לבוחריו, כי הוא פועל למען הציבור.

עמיר פרץ – מזרחי

בכל פעם שחושבים, שהשד העדתי קבור אי שם רחוק מכולנו, מגיעה מערכת הבחירות הנוכחית, למשל, ומוכיחה לנו הלכה למעשה, כי השד העדתי חי, קיים ובועט. ולראיה – העזיבה של חלק מחברי מפלגת העבודה למפלגת מר״צ. כמובן, שחברי הכנסת שהחליטו לעקור ממפלגת האם שלהם עטפו את העזיבה בתירוצים, נסיבות ושאר ירקות. לצופה חד העין, המעשה ברור. למישהו, כפי הנראה, לא מתאים שמזרחי יעמוד בראש הרשימה והתוספת של אורלי לוי למקום השני בוודאי לא הוסיפה כאן בעיניהם. לפי האווירה הקיימת באשדוד, הדברים נראים אחרת ודווקא החיבור המוצלח של פרץ ולוי עשוי להניב תוצאה יפה באשדוד.

חה״כ עמיר פרץ – צילום: דוברות מפלגת העבודה-גשר

צוות מטה מפלגת העבודה, שעובד ללא לאות

מטה מפלגת העבודה באשדוד פועל כבר שנים. נראה, כי הבחירות הנוכחיות עושות טוב לחברי המטה. אם ביתר המפלגות ראינו עייפות מה משתי מערכות בחירות די רצופות, במטה מפלגת העבודה הפעם, הצוות פורח. החלפת יו״ר המפלגה לעמיר פרץ והחיבור עם אורלי לוי נתן תקווה גדולה לחברי המטה וההצלחה צפויה להפתיע. הגב׳ חיה כהן – ראש המטה, חיים שייב, יורם מרציאנו, אשר אוחיון, מאיר אברז׳ל, רוני סאיג ועוד רבים וטובים עושים לילות כימים במיוחד לקראת הכנס הצפוי להתקיים מחר (חמישי) בעיר אשדוד.

חיבור אמיתי עם אורלי לוי – חברת כנסת חברתית

החיבור עם אורלי לוי הצליח להיטמע היטב ונראה, כי הנושאים החברתיים המשותפים שהשניים פועלים למענם כבר שנים רבות, הצליחו לחבר היטב ביניהם גם בעיניי הבוחרים.

ח״כ אורלי לוי. צילום: דוברות העבודה-גשר

סיוע מראש העיר

לא סוד, כי ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי וחה״כ עמיר פרץ הינם חברים טובים כבר שנים. מתוקף החברות הטובה בין השניים, ד״ר לסרי חש מחוייבות לסייע לחברו בפריימריס האחרונים של מפלגת העבודה, אף התקשר לפעילי מפלגת העבודה, במטרה לוודא, כי הם יצביעו לעמיר פרץ. גם במערכת הבחירות הזו לא מן הנמנע, כי ד״ר לסרי יסייע לחברו. בהיותו ראש העיר, יש ללסרי השפעה פוליטית וכן העיסוק בנושא בוודאי יניב תוצאות לפרץ.

תוצאות הבחירות האחרונות

תוצאות האמת של הבחירות הארציות האחרונות באשדוד מוכיחות, מעל הכל, על המעורבות הפוליטית הגבוהה של תושבי העיר, כאשר אחוז ההצבעה בעיר גבוה בהרבה מהארצי ועמד על קרוב ל- 69% הצבעה. האם הפעם צפוי להיות אחוז הצבעה דומה?

להלן תוצאות הבחירות האחרונות:

מפלגת השלטון ״הליכוד״ נמצאת בראש טבלת המצביעים באשדוד, כאשר כ-34% מתושבי העיר אשדוד הצביעו מחל. 

מפלגתו של בני גנץ ״כחול לבן״ הינה השניה בגודלה בעיר עם הישג של כ-17%מסך הקולות. 

ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן הוכיחה את יציבותה בעיר והיא המפלגה השלישית בגודלה, עם הישג של כ-13% מסך הבוחרים האשדודים. 

ש״ס ואגודת ישראל מקבילים בהישג עם כ-11% לכל אחת מהמפלגות. 

כולנו עם כ-4% בלבד מסך הבוחרים האשדודים, על אף הקמפיין הגדול ורווי התקציב שהיה באשדוד לטובת כחלון. בנט ושקד עם 2% בלבד מסך הבוחרים האשדודים. 

מפלגתו של פייגלין ״זהות״ הצליחה לקבל באשדוד כ-3% מסך הקולות, השווים ל- 3,200 בוחרים. 

תוצאות הבחירות הארציות האחרונות באשדוד

קרדיט צילום: דוברות העבודה-גשר

4 תגובות

 1. יללא
  עכשו יש ליישם את אותו הכלל באשקלון ובשדרות
  כיפת ברזל מגינה גם על התושבים שם

 2. השד העדתי לא שד. כנראה שהוא קיים באמת. תופעת בריחת האשכנזים ומצביעי "עבודה" מובהקים ממפלגת העבודה ממש מבישה ומראה איך דווקא אצל האשכנזים ההצבעה היא עדרית, שבטית ולא מושכלת.
  שיקומו סוף סוף מזרחים ויצביעו "עבודה" דווקא בזכות שני המזרחים שבראשה!!

 3. כלכלן שרואה שאורלי עובדת על החלשים

  תושבי אשדוד שמצבעים לפרץ ואורלי לוי פשוט מטומטמים. האיש שתמך בהתנתקות והביא אליהם הביתה את הטילים (כפי שחזו מראש בימין) נחשב מושיע בגלל שהעדיף את הפתרון של כיפת ברזל. למערכת הביטחון היו הצעות יעילות וזולות יותר שיתכן שהיו מונעות הרמטית את שמי הארץ, עם לייזרים וכד' פתרונות נוספים). ..ואורלי עושה על המסכנים סיבוב שרק יעלה להם את גובה המשכנא ויעלה את מחירי הדירות בפרפריה..(כל כלכלן רציני יסביר זאת) – אבל היי היא ככה משפרת את תדמיתה ' החברתית'..אז לעזאזל תושבי הפרפריה הנאנקים תחת עול המחירים וכו..העיקר שזה מצטלם טוב.איכככככסססססההההה

 4. ימין רך מצביע העבודה כדי להודות לעמיר פרץ. הוא בגין של היום. הליכוד הפך להיות מפלגה של אדם אחד שכאשר יש צבע אדום הוא ישן בפוך בקיסריה בעוד עמיר פרץ לא עזב את שדרות מוכת הקסאמים. בקלפי הולכים להצביע לו כאות תודה והערכה על פועלו ועל זה שהןא לא רואה בחיבור עם ימין כקללה אלא ברכה. מנהיג אמיתי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.