תופעה: באין קאנטרי, תושבי אשדוד מגיעים לבריכה בגן יבנה

אשדוד היא העיר החמישית בגודלה בארץ. עם זאת, הנהלת העיר הנוכחית לא הצליחה לסיים פרויקט אחד חשוב ודי פשוט: בניית הקאנטרי ועל כן תושבי העיר הגדולה, באין ברירה, נאלצים לרחוץ בבריכה של השכנה הקטנה, גן יבנה. לידיעת יו״ר חפ״א – חנוך דרך-ארליך

העיר אשדוד הינה החמישית בגודלה בארץ וידועה בפיתוח האדיר שלה בשנים האחרונות. מיזמים רבים ומורכבים קודמו בהצלחה על ידי הנהלת העיר הנוכחית והעומד בראשה, ראש העיר, כדוגמת: בית החולים, המשכן לאומנויות, בניית פארק אשדוד-ים ועוד. מדוע נכשלים בפרויקט בניית הקאנטרי כבר שנים רבות? מעבר לבזבוז מיליוני שקלים מקופת עיריית אשדוד, מדובר באחד המחדלים המשמעותיים עבור רבים מתושבי העיר.

בחודשי הקיץ החמים, הורים וילדים רבים מבקשים להצטנן במי הבריכה ולהירגע מהחום הכבד. בעיר קיימות 2 בריכות עירוניות מרכזיות: חרצית ברובע ח׳ ובית לברון ברובע ו׳. הבריכה ברובע ו׳ עברה שיפוץ לאחרונה והיא משרתת היטב את תושבי רובע ו׳ והסביבה ולא רק אותם. עם זאת, הבריכות הקיימות לא מעניקות את מלוא החוויה הניתנת לתושבי ערים עם קאנטרי ממוסד ומוסדר. מדוע לתושבי העיר לא מגיע קאנטרי משלהם? האבסורד הוא, שתושבים רבים נאלצים להדיר את רגליהם לגן יבנה, העיר השכנה והקטנה, שבה תשובי העיר יכולים להתפנק בקאנטרי חדש וגם בבריכה מתוחזקת להפליא.

קאנטרי פתוח בשבת – כן או לא?

גורמים המעורים בפרטים גורסים, כי העיכוב בבניית הקאנטרי נסוב סביב פתיחתו בשבת כן או לא. החרדים מעדיפים שהקאנטרי לא ייפתח בשבת ואילו יתר האוכלוסיה, כמובן, מעוניינים שהקאנטרי יהיה פתוח בכל ימות השבוע. יתכן, כי הדיון הזה מרחיק את הקמת הקאנטרי בכל קיץ ועובדה קיימת היא, כי על אף השנים הרבות שעברו מאז ניסיון הקמת הקאנטרי ועד היום, אין קאנטרי באשדוד.

יו״ר חדש לחפ״א – עו״ד חנוך דרך-ארליך

בתחילת הקדנציה, היינו עדים להדחתו של גרשוב מתפקיד יו״ר חפ״א, או כפי שכצנלסון הגדיר זאת: ״עניינים פנים-סיעתיים״. כך או אחרת, מי שהתמנה לתפקיד הבכיר הוא עו״ד חנוך דרך-ארליך, חבר מועצה חדש וצעיר מרשימות של כצנלסון. רף הציפיות מדרך-ארליך הוא גבוה מאוד ואחת המשימות המשמעותיות העומדות לפתחו היא הקמת הקאנטרי. מדובר במשימה אשר התחילה חפ״א ועד כה, ללא הצלחה. בשלב מסוים, החליט לקחת על עצמו מנכ״ל עירייה את הקמת צוות החשיבה בנושא הקאנטרי. באחת מישיבות המועצה האחרונות, הפתיע מנכ״ל העירייה, אילן בן עדי, באומרו, כי החזיר את המשימה לפתחה של חפ״א , לאחר שהקים צוות שלטענתו נכשל במשא ומתן לבניית הקאנטרי. הקמת הקאנטרי היא משימתו של היו״ החדש – דרך-ארליך – והצלחתו או כשלונו בתפקיד החשוב ימדד בעיקר סביב הנושא הציבורי הבוער הזה.

הבטחותיו של כצנלסון בעיר הגדולה

בינואר 2019, החליט כצנלסון או מי מטעמו, לעדכן את הציבור במספר נושאים. עד כה, מתחם הסינמה סיטי נמצא בבנייה ולא ידוע תאריך פתיחתו ומעבר לכך, הפתרון למבקרים בשבת בפארק אשדוד-ים – לא קיים. אולי משום שהמבקרים בפארק מעוניינים בבית קפה/מסעדה בתחום הפארק ולא בקיוסק המציע שלגון בודד או כוס ברד, דיור לצעירים – העיר אשדוד ממשיכה להיות מחוץ להגרלות ״המחיר למשתכן״ ובאופן עובדתי, לא נבנתה ולו דירה אחת המיועדת לצעירים בעיר וההגירה השלילית ממשיכה ביתר שאת וכן בנושא הקאנטרי – הקיץ חלף ולא שמענו שמתקדמת תכנית לבניית הקאנטרי. ההבטחות של כצנלסון הן רבות מאוד. בפועל – מעט מאוד עשייה, בטח בנושאים הבוערים, אשר בגינם נבחר לתפקידו.

פוסט של כצנלסון מינואר 2019

הבטחה נוספת של כצנלסון הייתה, כי עד סוף יוני 2019, תסתיים בנייתו של מתחם על-האש בעיר.

אולי תתעניין ב...

שריפה גדולה במחסן לכלי רכב חדשים

צוותי כיבוי והצלה יצאו לטפל בשריפת מחסן לכלי רכב לפני מסירה ברח האשלג . דווח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים