הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תודות למאמציו של דרור אהרון ראש מועצת גן יבנה לא יוקם אתר לשריפת פסולת באשדוד

מבוכה קשה לועדת ״איכות הסביבה״ באשדוד והעומדת בראשה: מאמציו של ראש מועצת גן יבנה נשאו פרי והתנגדותו נשמעה היטב. לא יוקם אתר לשריפת פסולת באשדוד על אף ששרון מרק, יו״ר ועדת איכות הסביבה, ניסתה נואשות, לכאורה, להצדיק את המהלך. כך ניצלה העיר אשדוד מהתכנון המקומם להיות מטרופולין אשפה איזורי, עד הפעם הבאה

דרור אהרון, ראש מועצת גן יבנה השכנה, התעקש מול המשרד להגנת הסביבה וגורמים שונים שלא להקים מפעל לשריפת פסולת באשדוד, בזמן שנציגי העיר אשדוד, כמו שרון מרק, אשר נהנתה עד אז מתדמית חיצונית של אשה אשר ערכי איכות הסביבה הינם נר לרגליה ולא כך הפעם, היו עסוקים בלספר לנו כמה זה יהיה צעד נבון.

אז מי בעד להעניק לדרור אהרון את התואר המכובד ״יקיר העיר אשדוד״?

המאבק של אהרון החל בתחילת יולי, כאשר מטעם נציגי העיר אשדוד השונים, הציבור לא זכה לשמוע במפורש מילה בנושא, הגם שועדת איכות הסביבה התכנסה ודנה בנושא. שמא בחסות הקורונה תוכנן מחטף, אשר נבלם באצילות על ידי אהרון, שכנראה טובת התושבים שלו וגם של העיר אשדוד, אכן לנגד עיניו ולא אחרת?

אהרון אף תהה האם באשדוד השיקול הכלכלי גובר על השיקול היחיד שאמור לעמוד לנגד עיניהם של נציגי הציבור והוא- בריאות הציבור. הכל בכתבה נוספת שנכתבה בלחיצה כאן.

להלן הפוסט שדרור העלה ב-05/07/20:

אהרון לא התייאש ולו לרגע מאדישותם היחסית של חברי המועצה של אשדוד וכן מראש העיר, שלא פיצה פיו בנושא כלל וכלל, והמשיך להתעמת פומבית עם יו״ר ועדת איכות הסביבה, שרון מרק:

ועדת איכות הסביבה של אשדוד אכן התכנסה לדון בנושא, ביוני 2020. כבר לפי ניסוח הסעיף, אשר לא הוזכרה בו ולו לרגע המילה ״שריפת פסולת״, ניתן היה להבין לאן הרוח נושבת מבחינת שומרי הסף של עיריית אשדוד. בזמן שמדובר בשריפת פסולת על כל המשתמע, בעיריית אשדוד הקפידו להשתמש במושג ״השבת אנרגיה״. מה רבה היתה אכזבת התושבים כאשר התברר, כי הועדה שאמורה לשמור על הסביבה, למעשה, לא פעלה כלל בכיוון או לפחות לא לעיני הציבור הרחב:

כאילו לא די במה שאירע בועדת איכות הסביבה, בחרה סגנית רה״ע ויו״ר ועדת איכות הסביבה, שרון מרק, לנסות נואשות לשכנע את הציבור, שההחלטה להקים מתקן לשריפת פסולת בעיר, היא מחוייבת המציאות ולמעשה תטיב עם התושבים. להלן דבריה (שימו לב לסעיף 6!!):

להלן העדכון המשמח מהשעות האחרונות של ראש מועצת גן יבנה דרור אהרון, על הצלחתו מול המשרד להגנת הסביבה, למנוע את הקמת מפעל הפסולת המזהם:

אין ספק לציבור בעיר אשדוד, כי מי שהיה אמור להלחם למניעת הכוונה להקים את המפעל לשריפת הפסולת, וכן לשמור על בריאות הציבור בעיר אשדוד שגם ככה סובלת מזיהום אוויר גבוה, הם חברי מועצת העיר אשדוד וראש העיר ד״ר יחיאל לסרי בראשם. מאוכזבים גילו תושבי העיר, כי במקום לשמור על בריאותם, החליטו חלק מהנציגים כמו לדוגמה: שרון מרק, להציג את המהלך במושגים שונים וכך לנסות ולהעבירו מוקדם ככל הניתן. לצד הפחדה של מרק בסעיף 4 לדבריה: ״תוך שנים בודדות לא יהיה מקום בארץ להטמין את הפסולת״ גילינו, כי במשרד להגנת הסביבה דווקא חושבים אחרת לחלוטין.

האם ועדת איכות הסביבה פועלת משיקולים זרים?

האם ההיבט הכלכלי מניע את פעילות הועדה?

ומה עוד הציבור באשדוד לא יודע ויגלה מתישהו, כתוצאה מפעילות של פעיל סביבה זה או אחר או עיתונות חוקרת?

כך או אחרת ועדת איכות הסביבה חייבת לעשות ״שיעורי בית״ ולנסות ככל יכולתה להשיב את אמון הציבור שלאחר המהלך הזה, בוודאי הרבה ממנו ירד לטמיון או במילים פחות מכובסות: נזרק לפח.

עיריית אשדוד לא העבירה את תגובתה בנושא.

תמונה מתוך pixabay

5 תגובות

 1. הקומבינה האשדודית

  סוף סוף יש גבר אחד חכם שמראה לכל המושחתים מאיפה משתין הדג…
  כי המושחתים באשדוד ימכרו את התושבים ואת בריאותם בשביל כלום…
  ד"ר לסרי מזמן שכחת את ההתחייבות לדאוג לכל חולה…
  תחזיר את תעודת הרופא שלך,אתה ממש לא ראוי לתואר הזה

 2. הקומבינה האשדודית

  סוף.סוף.מישהו שדואג לתושבים שלו…
  לא כמו המושחתים באשדוד…שימכרו את התושבים שלהם ואת בריאותם בשביל כלום.

 3. אני מציע לייחד את העיר אשדוד לבני אדם.
  כנראה שבני אדם ולביאות לא הולכים יחד

 4. תודה רבה רבה לראש המועצה גן-יבנה וראש העיר יבנה שהצילו את תושבי אשדוד ממוות.

 5. מציעה לארגן עצומה שתקרא לדרור אהרון להחליף הכתובת שלו לאשדוד. כך יוכל להחליף את הדוקטור האטום המתיימר לשמש כראש עיר. עדיף שיחזור להיות פרוקטולוג.
  ואולי גם לעשות חילופי ראש עיר.. רק תושבי גן יבנה לא יסכימו. פראיירים הם לא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.