הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תגובות המערכת הפוליטית להודעה על רובע טו'| היכנסו וגלו מי לא מאמין ללסרי

בצעד מפתיע ויש שיאמרו אף מעורר תהיות, לכל הפחות, החליט אתמול ראש העיר לבוא לקראת תושבי רובע טו', ולהפחית את כמות הדירות מ-750 ל-200 במתחם רובע טו'

לאחר שהצהיר ראש העיר, כי הוא יבנה על כל חלקה טובה בעיר בכמות המקסימלית על מנת שצעירים יוכלו להמשיך לגור בעיר, אתמול, בצעד מפתיע, החליט לתמוך בתושבי רובע טו' ולהפחית את כמות הדירות ל-200. האם יעמוד בהבטחתו למחירי דירות עד 850,000 ש"ח? או שמא גם כאן הדברים יתחלפו ובסופו של דבר לא נזכה לראות צעירים מתגוררים במתחם זה?

 

המועמדים לראשות העיר או למועצת העיר הציפו אותנו בתגובותיהם על האמור לעיל והרי התגובות:

תגובתו של ד"ר אלי לחמני, יו"ר סיעת "אשדוד תנצח" והמועמד המוביל לראשות העיר אשדוד לאחר החלטת ראש העיר להוריד את מספר יחידות הדיור שייבנו על השטח הירוק ברובע ט"ו:

"אני לא מאמין ליחיאל לסרי! מדובר בזיגזג של ראש העיר הנוהג להפוך ולשנות החלטות בתקופת הבחירות למראית עין בלבד. אני מבקש מתושבי רובע ט"ו: המשיכו במאבק מפני שיום לאחר הבחירות אתם עשויים לגלות ש-750 היחידות שאושרו במועצת העיר יגדלו ל-1,200 יחידות, הרי זה מה שהוא הבטיח בישיבה מול כל חברי המועצה. מה השתנה???

אני שב ומדגיש: מדובר בשטח ירוק שאינו מיועד לבנייה ולכן אסור שתיבנה בו אפילו יחידה אחת! גם בניית 200 דירות באזור שאינו מיועד לכך פוגע בצביון השכונה. לאורך כל הדרך התנגדתי לבניה בשטח זה – יש לשים לב היטב מי התנגד ומי הצביע בעד. שימו לב כמה החלטות קיבל ראש העיר וכמה מהן הוא החליט לשנות באווירת הבחירות.

אני קןרא לתושבים: שלא יעבדו עליכם!! ראש העיר לא יציב וזוהי עובדה. הוא עשה זאת במחאת השבת, הוא עושה זאת כעת עם הבניה ברובע ט"ו – יום אחרי הבחירות, אם חלילה ייבחר מחדש, הוא יחזור בו מכל השינויים וההחלטות שקיבל לאחרונה.

אני מאמין שהתושבים לא טיפשים, שבדומה לי, אינם מאמינים לו – ויותר מכך, יום לאחר היבחרי אני מתחייב לבטל את ההחלטה האומללה הזו לחלוטין".

 

תגובתו של שמעון כצנלסון, המועמד לראשות העיר, להחלטה:

"ראש העיר מאוד לחוץ ולכן הוריד את מספר הדירות. אני לא מאמין לו. מה שצריך לעשות זה לבטל את הפרויקט ברובע טו' לחלוטין ולעשות מתנ"ס, מרכז לכלל התושבים ולכל השכונות הצמודות וזה מה שהיה אמור להיות מלכתחילה. במקום זה, מנסים לשנות את הפרויקט ולהפחית דירות? אני לא מאמין ללסרי".

 

תגובתה של הלן גלבר, המועמדת לראשות העיר, להחלטה על רובע טו':

ײיש מאבקים שלא נגמרים כל כך מהר. אבל משנים כיוון . המאבק של ועד ט"ו שנלחמתי בנחישות לצידם מהרגע הראשון משנה כיוון. זה עוד לא נגמר. אנחנו מכירים את לסרי. מכירים את ג'קי. יודעים בוודאות שאם לסרי בטעות ינצח את הבחירות הוא יתהפך שוב. תמיד הוא יעדיף את חבריו הקבלנים על האינטרסים של התושבים. הסיכוי היחיד שהבנייה ברובע תצומצם היא שלסרי לא יהיה ראש העירייה. אמשיך להילחם לצד ועד ט"ו כמו בשאר חלקי העיר בעד התושבים ונגד לסרי וחבריו שלא יודעים גבול לתיאבונם. בסוף ננצח.ײ

 

תגובתו של עופר צחר, חבר הנהלת רובע טו:

"אני מברך על הישג אדיר להנהלת טו !!! הנהלה שבמשך יותר משנה נאבקה על הזכות לשמור על צביון הרובע ונלחמה בהחלטה חסרת ההגיון לבנות מגדלי בטון בלב הרובע, אירגנה מחאות, עתרה לבית המשפט, נכחה בישיבות המועצה והפגינה נחישות בלתי מתפשרת.

השאלות שנשאלות הן רבות:
מדוע לקח יותר משנה לראש העיר להקשיב לתושביו ? מדוע דווקא עכשיו ?
האם הפעם ראש העיר יעמוד בהבטחתו ? שהרי שנה שעברה ניתנה הבטחה דומה והופרה בגסות.
האם היה הכרחי להפוך את חיי תושבי הרובע לסיוט מתמשך ולגרום להם להוציא מאות אלפי שקלים לטובת המאבק ???

אני מודה להלן גלבר שפעלה בנחישות וללא לאות למעננו ויש לה מניות בהישג חסר התקדים. מודה גם לאלון חסן ולחברי מועצה אחרים שתמכו בנו.

מה אתם אומרים , לסרי יעמוד במילתו ???ײ

 

תגובתו של אלון חסן, חבר מועצת העיר ונציג התושבים במאבק, לדבריו של עופר צחר:

 

תמונה מתוך הפגנה של תושבי רובע טו' מול ביתו של ראש העיר בנובמבר 2017. צילום: אשדוד היום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.