הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תביעת לשון הרע בתוך המשפחה: בתה של בת הזוג לשעבר תשלם 150,000 ש״ח על שקרים שהפיצה על בן הזוג לשעבר של האם

החיים והמוות ביד הלשון: בית המשפט לענייני משפחה באשדוד פסק פיצויים בגובה 150,000 שקלים בגין תביעת לשון הרע בתוך המשפחה

גירושים הם בדרך כלל מלאים בסערת רגשות והרבה חילופי מילים, שהרבה פעמים מצטערים עליהן לאחר מעשה. הפעם, ביתה משפט הכריע ופסק פיצויים לתובע, שבעת את בתה של בת זוגתו לשעבר, שהפיצה עליו דברי הבל וכזב.

בימ"ש לענייני משפחה באשדוד, על ידי סגנית הנשיא רותם קודלר עיאש: פסק דין בתביעת לשון הרע בתוך המשפחה.

פסק  הדין עוסק בתובע לפיצוי מבת משפחה (התובע הוא בן זוגה של אם הנתבעת) בגין לשון הרע. לטענת התובע, בוצעו מספר פרסומים ע"י הנתבעת הן באמצעות הרשתות החברתיות והן במהלך ועדת תכנון טיפול והערכה שהתקיימה בעניין הקטינה ומייחסים לתובע פדופיליה ומתן שוחד במטרה להשפיע על מוסדות שונים.

התובע טען כי התיאורים שייחסה לו הנתבעת בנוגע להתנהגות מינית לא נורמטיבית נועדו "לזעזע את המערכת" על מנת לפעול להוצאת הקטינה  לאלתר מהבית בו התגוררה ביחד עמו ועם סבתה.

לאחר שבית המשפט לענייני משפחה שקל את נסיבות המקרה ואת התנהגות הנתבעת "…(אשר התברר כי למעשה בעצמה לא האמינה באמיתות תוכן הפרסום) ושוכנעתי כי לא פעלה ממניעים טהורים, אני מוצאת לחייב את הנתבעת בסכום של 50,000 ₪ כפיצוי ללא הוכחת נזק בגין כל אחד מהפרסומים שבוצעו ברשתות החברתיות (סכום של 50,000 ₪ בגין הפרסומים בפייסבוק וסכום של 50,000 ₪ בגין הפרסומים בוויקיפדיה) וכן בסכום של 50,000 ₪ בגין הפרסום בוועדת תכנון טיפול ובסה"כ בפיצויים בגובה 150,000 ₪."

בית המשפט אף ציין כי "התנהלות הנתבעת לאורך ניהול ההליך לא היתה עניינית וניכר כי היא מתנהלת בצורה מזלזלת, תוך גרימת נזק לבעל הדין ושכנגד ולקופת אוצר המדינה וזאת נוכח היותה מיוצגת ע"י הלשכה לסיוע משפטי.

כך למשל, אך לא רק, התנהלות הנתבעת ביחס לדיון … שהיה קבוע לשמיעת הראיות, במהלכו התברר כי אינה בוחלת באי אמירת אמת, הסתרה והתעלמות מהליכי ביהמ"ש ומהזמן שביהמ"ש וקופת אוצר המדינה של אזרחי מדינת ישראל מקדישים לענייניה, בעודה שוהה בחופשה בחו"ל לאחר שנכשל ניסיונה להתל בביהמ"ש בטענה כי היא מאושפזת במועד הדיון בביה"ח ברוסיה.

התברר כי הנתבעת אף נהגה בחוסר שקיפות כלפי באת כוחה, עו"ד מטעם הלשכה לסיוע משפטי…"

בשים לב לתוצאות ההליך ולהתנהלות הנתבעת, חייב אותה בית המשפט גם בהוצאות ההליך בסך 50,000 ₪ לטובת התובע .בנוסף גם תשלם את שכר טירחת העדות שהתייצבו לאחד הדיונים בסך 500 ₪ לכל אחת מהעדות.

אולי תתעניין ב...

אגף העליה והקליטה ארגן מופע חנוכה חינם לילדי אשדוד

אגף העליה והקליטה, אשר הממונה עליו היא חברת המועצה סטלה וינשטיין, ארגן מופע חנוכה לילדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.