הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תאונה על הרצל: בית המשפט החזיר את הרישיון לנהג הפוגע אחרי 25 ימים בלבד של שלילה

פסיקה מעניינת בבית המשפט לענייני תעבורה באשדוד על מקרה של תאונת דרכים עם מעורבות רכב פרטי ופציעת רוכב אופנוע על שד׳ הרצל

בתיק תאונת דרכים אשר התרחשה בשדרות הרצל פינת יצחק הנשיא, ייצג עורך הדין ליאור לביא ממשרד עורכי הדין אורי גמליאל ברחובות נהג רכב פרטי החשוד בגרימת תאונת הדרכים, שבמהלכה נפגע ונפצע רוכב אופנוע באורח בינוני, נהג הרכב הפרטי  נפסל הנהג מלהחזיק רשיון נהיגה במשך 60 יום בידיי קצין משטרה. 
אולם בערעור על החלטתו של הקצין שהוגש בידיי עורך הדין ליאור לביא, הוחלט על ידי בית המשפט (כבוד השופטת שמיר) ובהסכמת התביעה על קיצור של הפסילה באופן משמעותי ביותר מ – 60 יום ל – 25 ימים בלבד, וזאת בין היתר בשל העובדה, כי לא ניתנו על ידי קצין המשטרה נימוקים רלוונטיים לפסילת רשיון הנהיגה של הנהג המעורב.
 זאת בניגוד להוראות החוק והפסיקה הענפה שהתפתחה בנושא זה, ככלל על פי הוראות החוק והפסיקה רק בהתקיים שני תנאים מצטברים יקבע בית המשפט, כי הפסילה בוצעה על ידי קצין המשטרה כדין.
כאשר התנאי הראשון הנו קיומו של שימוע כדין, הכולל בין היתר את קיומה של זכות מתן הטיעון כדין לנהג.
קצין המשטרה, שמשמש כרשות מנהלית חייב לאפשר לנהג להשמיע טיעוניו, באם הפסילה בוצעה כדין והתקיימו כל התנאים הנדרשים כמפורט לעיל יבדוק בית המשפט את התנאי השני שהנו האם נהיגתו של הנהג מסכנת את הציבור. לא אחת הורו בתי המשפט לתעבורה למשטרה להחזיר לנהגים את רשיונם רק בשל אי קיומו של השימוע כנדרש בחוק ובפסיקה.
במקרה זה, הצליח עורך הדין ליאור  לביא ממשרד עורכי הדין אורי גמליאל ברחובות להצביע ולהוכיח  כי נפלו בשימוע פגמים מהותיים היורדים לשורשו של עניין ומשכך על אף שהמדובר לכאורה בעבירה חמורה נתקבלה בידיי כב' השופטת שמיר ובהסכמת התביעה כאמור ההחלטה לקצר את תקופת הפסילה מ – 60 יום ל 25 ימים בפועל ובניקוי 7 ימי פסילה שהחלו ביום השימוע כך שבסופו של דבר יוחזר רשיון הנהיגה לנהג תוך שבועיים וחצי ומכאן עולה החשיבות הרבה בליווי משפטי מקצועי של עורך דין שתחום התעבורה הנו תחום עיסוקו והתמחותו הספציפי.

תמונה מתוך pixabay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.