שרת העליה והקליטה סופה לנדבר לראש העיר: "מה שקורה עם ילדי החינוך המיוחד הוא פשע"

שרת העליה והקליטה, חה"כ סופה לנדבר, אשר בזכותה הוקם בית החולים באשדוד, עת הובילה את חוק 'בית חולים באשדוד' בכנסת ישראל, כועסת על ההחלטה של עיריית אשדוד להעביר את ילדי החינוך המיוחד לכיתות בתוך בתי הספר: "הילדים האלה חייבים יחס מיוחד, הקשבה והכלה", היא אומרת לנו הערב

שרת העליה והקליטה חה"כ סופה לנדבר, מעורבת בנושאים המרכזיים בעיר אשדוד,עיר מגוריה, ובמיוחד כאשר תושבים פונים אליה עם בקשות לסייע להם. הדלת של חה"כ סופה לנדבר פתוחה לכל הציבור והיא ידועה ביחס הטוב שלה לתושבים וברצון הגדול שלה לסייע. לא בכדי לזכותה נרשמות הצלחות גדולות החל מהקמת בית החולים באשדוד, שיפור מתמיד של תנאי העולים החדשים בארץ, הקמת מבנה הוסטל חדש באשדוד ועוד. הפעם, פנו אליה ההורים לילדי החינוך המיוחד, אשר עיריית אשדוד החליטה להעביר אותם מגני הילדים לכיתות בתוך בתי הספר, בניגוד לרצון ההורים.

"צפיתי אתמול בסרטון של האב אשר בנו בחינוך המיוחד, זועק מדם ליבו והדמעות זלגו מעיניי ללא שליטה", סיפרה לנדבר.

"ראש העיר הוא האחראי על מה שקורה בעיר והוא חייב לתת מענה הולם לילדים האלה. הילדים, שמתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ביום-יום וצריכים עזרה הרבה מעבר, חייבים לקבל תנאים הולמים שיסייעו להתפתחות התקינה שלהם ולא, חלילה, יעכבו אותה", אומרת לנו השרה לנדבר.

"צפי גידול האוכלוסייה הרי ידוע לכולנו, זה לא חדש ובוודאי לא קרה ביום אחד, אז למה במנהל החינוך בעיריית אשדוד לא התארגנו מראש וכמו שצריך?", היא מעלה תהייה, שכל מי שניהל אי פעם בחייו מקום כלשהו יוכל להסכים עמה.

בשבוע שעבר, כתבה השרה לנדבר מכתב לשר החינוך נפתלי בנט בנושא.

סופה לנדבר מפנה אצבע מאשימה לראש העיר, יחיאל לסרי, ואומרת: "אתה ראש העיר, אתה המפקד ואתה חייב למצוא פתרונות ראויים לילדים האלה באופן מיידי. רופא אמור להיות רגיש לאנשים".

אתמול בערב (רביעי), בישיבת מועצת העיר, התקבלה החלטה על ידי חברי המועצה, להעביר את ילדי החינוך המיוחד לכיתות בבתי הספר, למורת רוחם של ההורים, אר הגיעו להביע את מחאתם באולם המועצה.

קרדיט תמונה: פייסבוק סופה לנדבר

צפו בסרטון, שגרם לשרה סופה לנדבר לדמוע:

 

 

 

אולי תתעניין ב...

צעיר נפצע באורח בינוני מאבן חיפוי שנפלה עליו; עצים רבים קרסו (גלריית תמונות)

עצים רבים קרסו בעיר בשעה האחרונה, עת החלה סופת רוחות וגשמים. הערכה מקצועית מעריכה, כי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים