שרון מרק במצע הבחירות: ״נשמור על הסביבה מפני כרישי נדל״ן״; בפועל: הצבעה צינית בעד בניה על הדיונה, שטחי ציבור ושמירה על הכיסא

בישיבת מליאת ועדת בניין עיר האחרונה, שנערכה בשבוע שעבר הוחלט לדון בתכנית המתאר החדשה של העיר ולאשר אותה. הגב׳ שרון מרק -סגנית ראש העיר ויו״ר מפלגת ״הלביאות״ הפתיעה מאוד, כאשר הצביעה בעד התכנית ואפילו לא שאלה שאלות הנוגעות לאיכות הסביבה. תמוהה ביותר הצבעתה, לאור המצע שהציגה לפני הבחירות ובו הבטיחה לבוחריה ״שמירה על הסביבה״ וכעת ההצבעה, המתפרשת אצל תושבים מסוימים כ״צינית״ בעד תכנית המתאר כלשונה מעוררת שאלות נוקבות.

חברי הקואליציה כולם הצביעו בעד התכנית, כולל כולם והפליאה היא בגין אלה שכבר התבטאו בנושאים מקבילים בעבר, כדוגמת שרון מרק, אפרת אוחיון, אורית אלמוזלינו-רייז, שמעון כצנלסון, יניב קקון ומאיר אברז׳ל.

מפלגת ״הלביאות״ התפצלה כחודשיים לאחר הבחירות, עת ד״ר אפרת אוחיון דרשה את הפיצול ביחד עם כל יתר הלביאות ואילו מרק נותרה בתפקידה כסגנית ראש העיר,כאשר היא אוחזת במנדט אחד בידה. הנזק, כך מבינים הפוליטיקאים הוותיקים, הינו לשני הצדדים וכי איזו החלטה ניתן להעביר עם מנדט אחד בלבד ללא חיבורים? אף לא אחת. לצד מהלך הפיצול, מתנהל דיון בקרב הציבור אודות האידיאולוגיה אשר בה אחזו חברות ״הלביאות״ עוד בטרם נבחרו למועצת העיר וכיצד בתוך חודשים ספורים נראה, כי ההצבעות נעשות ללא שום קשר לאידיאולוגיה שהוצגה במצע הבחירות שלהן? שמירה על הסביבה? צחקנו בקול רם. במקרה ההצבעה הנוכחית נראה, כי ההעדפה היתה לשמור על הכיסאות בקואליציה יותר מכל דבר אחר.

״הלביאות״ במצע הבחירות: ״נשמור על הסביבה מפני כרישי נדל״ן״. בפועל: מצביעות ״בעד״ תכנית המתאר המתכננת לבנות על חלק משטחי הדיונה, חלק מפארקים ציבוריים ובסמוך לחופי הים:

הגב׳ שרון מרק ציינה במצע טרום הבחירות שלה, כי מפלגת ״הלביאות״ תלחם על איכות הסביבה בזו הלשון (מתוך מצע הבחירות של ״הלביאות״):

״העיר אשדוד בורכה במשאבי טבע ייחודיים: רצועת חוף רחבה, ים כחול, דיונות חול וצמחיה ארצישראלית עשירה. הלביאות ישמרו על כל הטוב הזה לדורות הבאים ויגנו על אוצרות הטבע שלנו מפני כרישי נדל״ן ויזמים טורפים. הלביאות ילחמו על אוויר נקי, מים צלולים ועיר נקייה באמצעות הגבלת פליטות זיהום האוויר מהתעשייה, מעבר לאנרגיה ירוקה וכו׳…״

יו"ר האופוזיציה, מר אלי לחמני אמר כך: "הוחלט לגזול למעלה מ-20 דונם מפארק יגאל אלון (על שדרות בני ברית, בין רובע ה' לרובע ו')" וחברי הקואליציה? מצביעים בעד ההחלטה. 

כיצד השמירה על הסביבה, כפי שהצהירו ״הלביאות״, מתיישבת עם בניה על שטחי ציבור, בין היתר? וכן על חלקים בדיונה ובסמוך לחופי הים של העיר? שאלנו את שרון מרק ולהלן תשובתה המלאה.

תגובתה של סגנית ראש העיר, שרון מרק, על הטענות:

״התמיכה שלי בתכנית המתאר אשר הובאה להצבעה במליאה, נובעת מלמידה אינטנסיבית שלי בשלושת החודשים האחרונים של פרטי התכנית, התייעצויות שלי עם מינהל הנדסה ומומחי תכנון, עם גופים ירוקים ארציים, אקדמיה והמשרד להגנת הסביבה.

במקביל ביקשתי לוודא מול מינהל ההנדסה בעירייה שמוצו כל אפשרויות הבניה בכל רובעי העיר הקיימים (!) לפני שעולה האפשרות לבנות במרחבים העשויים לפגוע בדיונה ובטבע סביבה.

כך בהמשך לדיונים הצלחנו לצמצם בכ50% את מספר יחידות הדיור בדיונה והסרת תשתיות תחבורתיות במרחב הדיונה תוך איזון מקסימלי בין צרכי העיר והתפתחותה ולבין השמירה על הטבע למען איכות חיים והדורות הבאים״.

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים