שקיפות במערכת החינוך : סיכום נתוני החינוך החשובים בעיר

הבוקר, נחשפו נתוני החינוך של כל בתי הספר במדינת ישראל. מבחינת שקיפות הנתונים מדובר בפריצת דרך ויש לשבח על כך את משרד החינוך בראשותו של השר נפתלי בנט.

שר החינוך, נפתלי בנט: "היום, אנחנו מביאים בשורה גדולה לציבור ההורים בישראל ולציבור אנשי החינוך והחוקרים. היום השלמנו את המהלך של הרחבת השקיפות בחינוך. מערכת השקיפות שעלתה היום לאוויר פורסת בפני הציבור בישראל מסד רחב ביותר של נתונים. הם כוללים עשרים ואחד מדדים המשקפים את העשייה הענפה והמכובדת של בתי הספר. לצדם, נתוני ההשקעות של המשרד ברמה הארצית, המחוזית והבית ספרית. ההשקעות הרבות מצביעות באופן ברור שצמצמנו את הפערים בחינוך היסודי ובחטיבות הביניים. יש לנו עבודה בתיכון, ובכוונתנו לשנות גם שם את המצב. באתר עוד שורה רחבה של נתונים, וזאת חלק מהמדיניות שאני מוביל ומאמין בה – מקסימום מידע ומקסימום כלים להורים. אני מאמין במתן דין וחשבון ציבורי, ובהקשר זה האתר הינו כלי מהפכני".

משרד החינוך עושה היום צעד גדול ונוסף בהרחבת השקיפות החינוכית לציבור בישראל. המשרד העלה הבקר, ג', את האתר "שקיפות בחינוך", הכולל לראשונה  את נתוני "התמונה החינוכית" של כל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ ושל כל בתי הספר העל יסודיים. לראשונה, נתוני בתי הספר מופיעים על פי עשירון טיפוח וכן בהשוואה לתמונה הארצית ולבתי הספר הדומים להם. כמו כן, כולל האתר חיתוכי נתונים ברמה הארצית והמחוזית. יצוין, כי "התמונה החינוכית" כוללת 21 מדדים המחולקים לארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, התמדה ונשירה והצוות החינוכי. כמו-כן, כוללת התמונה מאפיינים נוספים בהם: השכלת המורים, שיעור התלמידים המאובחנים, מספר כיתות האתג"ר והמב"ר, שיעור תלמידי החינוך המיוחד ושיעור התלמידים העולים. לצד כל אלה, כולל האתר את ההשקעות התקציביות של המשרד ברמה הארצית, המחוזית, הרשותית והבית ספרית, וכן את מפת התקצוב הדיפרנציאלי אשר יישומה נכנס לשנה הרביעית. בכך, חובק האתר מסד רחב היקף של נתונים.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "היום אנחנו עושים צעד נוסף וגדול בהשלמת הנתונים המוצגים לציבור בישראל. לאחרונה, פרסם המשרד את האתר מיצ"ב ברשת וכן את מתווה התגמול הדיפרנציאלי .היום, אנחנו משלימים עוד מהלך רחב היקף ומשמעותי אנו מעלים את אתר השקיפות בחינוך אשר כולל מערך גדול של נתונים  שיאפשרו למשתמש בו לערוך שורה של השוואות, חיתוכים, הפקת דוחות ועוד שורה של פעולות אחרות. אין לי ספק שהאתר יהווה כלי עבודה משמעותי בעבור הרשויות, ציבור החינוך בישראל ובעבור ההורים שיוכלו לקבל תמונת מצב פרטנית ומלאה על הרשות והמוסד החינוכי בו לומד הילד. אני מברך את הצוות המקצועי של המשרד אשר פעל ללא לאות כדי לאפשר לציבור לקבל שירות חינוכי מקצועי ואיכותי".

ריכזנו עבורכם את הנתונים החשובים של עירנו אשדוד לשיפוטכם:

כמות בתי הספר וגני הילדים בעיר. אשכול סוציו-אקונומי 5 מתוך 10 –

נתונים על עובדי ההוראה באשדוד ועל התלמידים בחלוקה בנים/בנות:

נתוני תקציב – מעט פחות מהממוצע הארצי. הרבה יותר נמוך מהערים הגדולות והמובילות מבחינת החינוך במדינה:

קרבה ואינטימיות בין התלמידים למורים – התשובות של ילדי אשדוד אל מול הממוצע הארצי. ידוע, כי תחושת הכבוד והקרבה בין גורם ההוראה לתלמידיו מוביל להישגים גבוהים יותר בלימודים-

התנדבות לשירות לאומי/אזרחי – רק 2.1% מהבנים באשדוד מתנדבים ו-13.4%.

נתוני הגיוס לצה"ל בעיר אשדוד:

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים