שפרה זייני מתמודדת בראש רשימת הציבור הדתי-לאומי: "אם היינו חשובים ללסרי, היה מציע לנו מקום ריאלי ולא 5 ברשימה"

שפרה זייני היא, מסתבר, הגורם המרענן את הבחירות הנוכחיות עם הצהרתה, כי תרוץ בראש רשימה למועצת העיר בבחירות הקרובות

 

שפרה זייני היא בתו של הרב יוסף זייני, רב שכונה בעיר אשדוד, פעילה ציבורית וחברתית רבת שנים בעיר. נשואה, אם לארבעה. עד לפני מספר חודשים הייתה רכזת של בנות השירות הלאומי במשך 15 שנה בעיר. תחת ידיה עברו כ-600 בנות.

שוחחנו עם שפרה ושאלנו אותה מספר שאלות. התשובות הפתוחות והכנות שלה לא הותירו מקום לספק – היא נחושה והיא גם תצליח. השאלה היא ממי יילקחו הקולות הללו, שצפויים להצביע בעבורה?

מה גרם לך לגבש עמדה לרוץ בראש רשימה למועצת העיר?

"הריצה למועצת העיר התגבשה סופית לאחר, שכבר יותר מ5 שנים אני פעילה בכל מיני מסגרות, ועדים ועמותות של הציבור הדתי לאומי ובמסגרת זו גיליתי, להפתעתי, שעם כל הרצון הטוב של נציגים בכל מיני מחלקות בעירייה או בחברה העירונית אם אין לך נציג שדואג לך אתה נופל בין הכיסאות".

 

במי תמכת בבחירות האחרונות?

"לפני 5 שנים, בבחירות לראשות העיר, רץ בשם הבית היהודי עו"ד נריה און, שהביא 900 קולות אחרי שלא הסכים להכניס נציג של הצעירים לרשימה ואז אני ועוד חבריי לפורום של הצעירים הלכנו במוצהר ותמכנו בלסרי גם לראשות וגם למועצה והוא בתמורה הבטיח לסייע בכל שנבקש".

 

איך את מסכמת את העבודה עם לסרי ואנשיו ב-5 השנים האחרונות?

"אומנם בפעילויות תרבות דרך החברה העירונית באמת נוספו אירועים ופעילויות שלא היו בעבר אבל בתנאי שזה תאם את צרכי העירייה. פעילויות מגבשות ופרטיות יותר נענו בשלילה, ובדברים שקשורים לחינוך זה היה נראה שעושים לנו בכוונה בגלל שאין נציג במועצת העיר".

 

מה זאת אומרת בתחום החינוך עשו "בכוונה"? כיצד לדעתך הזיקו לחינוך?
"דאגו לסגור את התלמוד תורה מישרים תלמוד תורה ציוני היחיד שהיה בעיר. עשו לנו בלאגן לפני שנה בגני ישי, שהם גנים שמשרתים את הציבור הדתי לאומי וחובש הכיפות הסרוגות בלאגן שטרם הסתיים ועוד ועוד…".

 

כיצד הציבור הדתי-לאומי מקבל את ריצתך למועצת העיר, ברשימה עצמאית?

"עדיין יש אנשים מהציבור שחוששים מהריצה לבד, בטענה שהציבור פה קטן למרות ההוכחה המספרית שיש פה ציבור. בנוסף, יש כוחות שמקושרים ללסרי בעקיפין ובמישרין, שמעבירים את המסר שהחבירה אליו תהיה טובה וכך גם מאמין יו"ר הבית היהודי הנבחר יוסי שיטרית.

 

אם כך, מדוע את לא מתמודדת כחלק מהרשימה של יחיאל לסרי למועצה? 

"אני כחלק פעיל מהציבור באתי ליוסי (שטרית, יו"ר הבית היהודי באשדוד) ואמרתי לו, שאם יש לנו כח לתמוך בלסרי אז אפשר לרוץ לבד ואם באמת היינו חשובים לו יכול היה להציע מקום טוב ברשימה ולא מקום 5 או 6, שכולם יודעים שאינו רלוונטי.
בנוסף, אני חשה וגם רואה במקומות הרבים שאני פעילה ועושה, שהגברים תפסו צד חלש וחושש מאתגרים והבנתי, אחרי שיוסי לא רצה לרוץ ולאור שאין ברירה, אני מגישה את מועמדותי לרשימה כנציגה של האיחוד הלאומי בעיר".

 

האם קיימת האופציה להתאחד עם רשימה אחרת קיימת?

"היו לנו מספר מגעים עם רשימות לגבי חבירה משותפת דווקא בגלל הכוח שיש לנו אבל לרובם היה קשה לראות אשה עומדת בראש רשימה".

אולי תתעניין ב...

רוכב אופניים חשמליים נפצע קל בתאונה

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב אחיעזר באשדוד בעקבות דיווח שהגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים