שעתם הגדולה של חברי המועצה: האם יצביעו בעד הציבור או בעד הפרויקט השנוי במחלוקת של ג'קי בן זקן?

בישיבת מועצת העיר אשר תתקיים הערב, יועלה לדיון נושא שטחי הציבור בפרויקט 'סגול' הממוקם בצמוד לסטאר סנטר.

התכנית חלה על מתחם סטאר סנטר באשדוד, המיועד על פי התכנית המאושרת לאזור מסחרי. במרכז המתחם קיימת רצועת שצ"פ (שטח ציבורי פתוח) צרה, המשמשת בפועל בחלקה לדרך החל משנת 2007 ,בהתאם להיתרים לשימוש חורג שניתנו מעת לעת.

התכנית מבקשת לייעד תא שטח בצפון-מערב התכנית לאזור משולב הכולל מגורים, להקים בו ארבעה מגדלי מגורים בני כ- 30 קומות, ולשנות את ייעוד חלק מהשצ"פ ל"דרך". התכנית הוגשה מלכתחילה על ידי חברת "סגול", הבעלים במקרקעין. בהתאם לדרישת הוועדה המקומית, שטח התכנית (הקו הכחול שלה) הורחב, כך שיכלול את הדרכים הסובבות את המתחם, כדי להראות בתשריט את דרכי הגישה לתא השטח. כיוון שדרכים אלו, וכן שטח השצ"פ המיועד לדרך, אינם בבעלות חברת "סגול", הוגשה התכנית על ידי חברת "סגול" ועיריית אשדוד.

במכתב אשר כתב עו"ד כפיר יפת, המייצג את הלן גלבר, לממונה מחוז הדרום מטעם משרד הפנים בתאריך: 16/07/18, כתב יפת כך: "בקליפת אגוז יוסבר, כי התכנית כוללת שינוי ייעוד של קרקע ציבורית בבעלות עיריית אשדוד מ"שטח ציבורי פתוח" קיים לטובת "דרך מוצעת". יתרת "השטח הציבורי הפתוח" נרתמת
ומוקצית – לפי התכנית (ה.מ ולטענת עו"ד יפת) – לטובת הפרויקט שמתוכנן ע"י חברת סגול, יזמת התכנית, שהנה בבעלותו של מר ג'קי בן זקן".

בבקשה לסדר היום, שהגישה חברת המועצה הלן גלבר, כתבה כך:

הנדון: הצעה לסדר – שטחי הציבור בפרויקט סגול תוכנית 50/114/03/3

התוכנית כוללת שינוי יעוד של קרקע ציבורית בבעלות עיריית אשדוד מ"שטח ציבורי פתוח" קיים לטובת "דרך מוצעת". יתרת "השטח הציבורי הפתוח" מוקצית לטובת הפרויקט שמתוכנן על ידי חברת סגול.

התכנית מבקשת להעניק את השצ"פ, או חלק משמעותי ממנו, על מגש של כסף לטובת הבעלים של המרכז המסחרי ושל מגישת התכנית. כידוע השטחים הציבוריים הינם נכסי תושבי אשדוד והסמכות לקבל החלטות על גורלה ועתידה של הקרקע הציבורית נתונה  לנבחרי הציבור ולמועצת העיר בלבד.

לצערי, למרות פסק דין שניתן בעתירה המנהלית  ופניות חוזרות ונשנות בנושא טרם  הועלה הנושא לדיון במועצת העיר. לפיכך, אני מחדשת את הפנייה להעלאת העניין לסדר היום וזאת על מנת למנוע מצב שהתוכנית תאושר על ידי הועדה המחוזית מבלי שהמועצה דנה בשטחי הציבור בתוכנית ומבלי שעמדתנו הובאה בפניי הועדה המחוזית.  

לאור האמור, קיימת חשיבות רבה להכניס את הנושא לסדר יום בישיבה הקרובה.

                                                                                                      בכבוד רב

                                                                                           הלן גלבר – חברת מועצת העיר

כאמור, היום יתקיים דיון על שטחי הציבור בפרויקט 'סגול' והשאלה הנשאלת היא מי מחברי המועצה יצביע בעד הפרויקט ומי נגד? מי יסתכל על טובת הציבור? ולטובת הדורות הבאים?

להלן הפוסט של חברת המועצה גלבר בנושא, אשר יועלה כאמור, היום לדיון בפני חברי המועצה:

אולי תתעניין ב...

ועידת השׁוּפוּנִי

כנס בתחום החינוך נערך היום (ראשון) במרכז ״כיוונים״ בעיר, ״וועידת חינוך״ קראו לה מארגניה. נצייין, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים