שערוריה:בתוך שנה זינק ל-2.5 מיליון ₪ התקציב העירוני לעמותת המרכז לפיוט בראשות מוטי מלכא

עמותת המרכז לפיוט ושירה, אשר יושב הראש שלה הוא מוטי מלכא, שהוא בכובעו הנוסף גם מנכ"ל המשכן לאומנויות וגם חבר הילדות של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, קיבלה השנה תקציב מעיריית אשדוד על סך 2 מיליון ו-500 אלף שקלים לטובת פעילותו.

במסגרת ועדת התמיכות העירונית, אשר התכנסה ב-27/1/2019, העניקה עיריית אשדוד לעמותה בראשותו של מלכא, תקציב על סך: 2.5 מיליון שקלים. ועדת התמיכות לא היתה היחידה שהעניקה את האישור, שכן בישיבת המועצה לאחר מכן, התבקשו חברי המועצה להצביע בעד ההחלטות של ועדת התמיכות וגם שם ההחלטה עברה ברוב קולות.

תקציב העמותה לפיוט ושירה לשנת 2019

איש מחברי המועצה לא שאל, טרם הצבעתו, כיצד קורה מצב, בו מנכ"ל המשכן הוא גם יו"ר של עמותה, אשר עוסקת בתחומים נושקים, לכאורה, לזה שאמור לעסוק בו המשכן? איש מחברי המועצה לא שאל כיצד העמותה עורכת פסטיבל כמו "תור הזהב", כאשר חלק מאנשי הצוות הם עובדי משכן ו/או חברה עירונית ו/או עירייה, כאשר ההכנסות והתמיכות העירוניות והממשלתיות הולכות לעמותה עצמה ואילו העובדים הינם עירוניים, המשתכרים מכספי הציבור – האם העמותה משלמת להם שכר נפרד על עמלם לטובת העמותה? איש מחברי המועצה לא שאל טרם הצבעתו האם יצא קול קורא לשירות שמעניקה העמותה לפיוט? ואם אכן יש צורך בעמותה שתעשה פעילות, נוסף על הגורמים העירוניים, אולי כדאי לצמצם בבעלי התפקיד העירוניים, למען לא תהיינה כפילויות?

תקציב 2019 – 2.5 מיליון; תקציב 2018 – 915,000 ₪

איש מחברי המועצה לא שאל טרם הצבעתו, כיצד בשנת 2018 עמד התקציב העירוני של העמותה הזו על 915,000 ₪ ואילו בשנת 2019 התקציב מוכפל כפול וחצי ומגיע לכדי 2.5 מיליון שקלים, במה שנראה קלות יתרה? האם הסתיימו הנושאים העירוניים שניתן להשקיע בהם את הכספים?

תקציב העמותה לפיוט ושירה לשנת 2018

בדצמבר 2017, שינתה העמותה את שמה ל"מרכז התרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל".

נציין, כי חלק מבעלי התפקיד בעמותה, נושאים תפקידים ציבוריים – עירוניים בעיר אשדוד, כדוגמת: מוטי מלכא שהוא גם יו"ר העמותה וגם מנכ"ל המשכן; מקסים ממן שהוא גם מנהל העמותה וגם מנהל מתנ"ס ברובע ב'; שלום לוטטי שהוא גם חבר עמותה וגם מנהל מתנ"ס רובע ה' (טנה) וכן הלאה.

צילום תמונה ראשית מוטי מלכא: חן בוקר.

אולי יעניין אותך לקרוא גם את הכתבה : משחק הכובעים של מוטי מלכא. בלחיצת כפתור כאן.

אולי תתעניין ב...

חבר המועצה עו״ד דרך-ארליך ליווה את גנץ בסיור באשדוד

נציגי מפלגת ״כחול-לבן״ בראשות בני גנץ סיירו היום (שני) בעיר אשדוד ביחד עם חבר המועצה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים