הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ש"ס דורשת 2 תפקידים של סגן ראש עיר בשכר| כל הפרטים על המשבר הגדול

אחת ולתמיד, הגיע הזמן לדבר על הסיבות בגללן המשא ומתן הקואליציוני תקוע בעיר. עיקר המחלוקת נמצאת במפלגת ש"ס, כאשר הדרישות שלהם לא התקבלו במלואן על ידי ראש העיר

 

קצת רקע

מספר חודשים לפני הבחירות, הכריז השר אריה דרעי, בעצה אחת עם אבי אמסלם/יו"ר ש"ס באשדוד, על תמיכה מקצה לקצה בראש העיר המכהן ד"ר יחיאל לסרי להמשך כהונה שלישית לראשות העיר. ההכרזה הייתה מפתיעה מאוד, שכן כלל לא היה ברור שהתמיכה של ש"ס תספיק ללסרי בשביל להיבחר שוב לתפקיד ראש העיר. המצב הפוליטי של יחיאל לסרי בקרב הציבור הכללי-מסורתי היה רע מאוד וגם תוצאות הבחירות יעידו על כך, וזה עוד אחרי קמפיין אגרסיבי משופע תקציבים.

בהתאם לתמיכה הראשונית והחד משמעית של ש"ס ביחיאל לסרי, ולאור הכפלת כוחם במועצת העיר ו20,000 תושבים שהצביעו בעבור ש"ס, גם בקרב הציבור המסורתי-חילוני ומעבר לציבור החרדי-ספרדי המסוים, ציפו בכירי המפלגה לקבל את רשימת דרישותיהם.

עיקר המחלוקת

עיקר המחלוקת, נסובה סביב הדרישה של ש"ס לקבל 2 תפקידים של 2 סגני ראש עיר בשכר. הראשון בעבור אבי אמסלם; השני בעבור הרב חיים אמסילי, מס' 2 ברשימה ונציגו של רבי יקותיאל אבוחצירה. בעיריית אשדוד קיימים 5 תקנים לסגני ראש עיר בשכר, כאשר המפתח הקואליציוני עומד על 3 מנדטים בעבור סגן ראש עיר.

בכיר בש"ס אמר לנו הערב, כי "אם המפתח הקואליציוני אומר, כי על כל 3 מנדטים מגיע תפקיד סגן ראש עיר, אז במסגרת הזו מגיע לש"ס לקבל 2 סגנים; וגם אם המפתח יעמוד על 4, אזי שמגיע לש"ס תפקיד סגן ראש עיר בשכר לקדנציה מלאה ועוד חצי, לכל הפחות".  שאלנו את הבכיר עמו שוחחנו, עד לאן המשבר עלול להגיע? וקיבלנו את התשובה המפתיעה הבאה: "אנחנו נתעקש לקבל את סך כל הדרישות שלנו, כפי שמגיע לנו על פי דין וצדק ואם לא, אז ספסלי האופוזיציה רחבים ויש שם מקום גם בשבילנו". האם אנחנו חושבים ,שאכן המשא ומתן התקוע יוביל את ש"ס לספסלי האופוזיציה? התשובה היא חד משמעית לא. עם זאת, צדק מי שאמר, כי בפוליטיקה הכל אפשרי ואולי, במסגרת ההפתעות הגדולות שקיבלנו במסע הבחירות האחרון, נקב גם את ש"ס באופוזיציה. הסיכוי לדעתנו, שוב, קלוש עד כדי לא קיים.

תמונה מתוך ישיבת מועצה 3/8/2018. צילום: אשדוד היום. האם ש"ס יישבו באופוזיציה?

זה לא כל כך נעים לראות לשכות סגני ראש עיר סגורות

למעשה, היחידה שחתמה עד כה על ההסכם הקואליציוני ועל כניסה לקואליציה, היא שרון מרק ממפלגת 'הלביאות'. כניסתו של שמעון כצנלסון הודלפה אף היא באופן א-פורמלי לתקשורת ועד כה, שני ההסכמים הקואליציוניים טרם נחשפו לציבור. הואיל וש"ס טרם חתמה על הסכם קואליציוני והקואליציה לא סגורה, נאלצו השבוע כל סגני ראש העיר, ראש העיר בעצמו ובעלי המינויים הפוליטיים (עוזרים ויועצים למיניהם), לצאת לחופשה ללא תשלום מתוך אילוץ ולא בחירה. המשמעת היא שכל עוד הם נמצאים בחופשה ללא תשלום (חל"ת), אז כמובן שהם לא יקבלו משכורת. לשם השוואה, בערים רבות אחרות, בטח כאלה שראש העיר המכהן נותר בהן לקדנציה נוספת, כבר כוננו ישיבת מועצה חגיגית בתוך 21 יום מיום הבחירות, ככתוב בחוק.

באשדוד, כינון ישיבת המועצה החגיגית תתקיים רק ב3 בדצמבר 2018 ואילו לראש העיר יישאר זמן עד ינואר, על מנת להכריז על בעלי התפקיד בקואליציה.

"אנחנו לא לחוצים, יש מספיק זמן עד שראש העיר יהיה חייב להכריז על בעלי התפקיד במועצה ולכן שומרים על רוגע", אמר לנו בכיר בש"ס.

המסר העיקרי מהפרשיה – הכרת הטוב ונאמנות הן 2 תכונות הכרחיות בפוליטיקה

לסיכום, ברור כמעט בוודאות מוחלטת, כי ש"ס תיכנס לקואליציה ותאלץ לוותר על חלק מדרישותיה. כרגע, המשא ומתן הקואליציוני נמצא במשבר, אם כי לא מדובר בסכסוך בלתי ניתן לגישור. המסר העיקרי הבולט מניתוח הסיטואציה, הוא חוסר הנאמנות, לכאורה, של בכירי ההנהגה, אשר אין חולק, כי הם יושבים על כיסאותיהם בזכות תמיכתה של ש"ס בהם, ועדיין, לא הצליחו למצוא את המפתח המתאים על מנת שכל הצדדים יהיו מרוצים. מופתעים? תודו שלא לחלוטין!

 

 

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.