הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

שנתיים לחתימת הסכם הגג, אפס דירות ב"מחיר למשתכן", בלי סוף הבטחות באוויר

הסכם הגג אשר נחתם באוגוסט 2017 ברוב פאר והדר על ידי ראש העיר מול שר האוצר דאז כחלון וראש הממשלה מר בנימין נתניהו, נותר כרגע על הנייר. שנתיים לאחר מכן, על אף ההבטחות, כי "אוטוטו בונים דירות לצעירים", לא נבנתה ולו דירה אחת המיועדת לצעירים, לא יצאה אף לא הגרלה אחת של "מחיר למשתכן" באשדוד (כפי שיצאו בערים אחרות). העיר אשדוד סובלת מהגירה שלילית של ילידי העיר, אשר מעוניינים להתגורר בעיר אך רבים מהם אינם מסוגלים לעמוד במחירי הדיור המרקיעים ואף לא במחירי השכירות המאמירים גם הם, באין בניה לצעירים, ונאלצים לעקור לערים השכנות. מדוע אשדוד נותרה מאחור, על אף ההבטחות?

בחודש אוגוסט 2017, יצא ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, עם בשורה אדירה לכל תושבי העיר: "יום היסטורי לעיר אשדוד- הסכם הגג נחתם", קרא ראש העיר בחגיגיות רבה. 30,000 דירות הובטחו, כאשר מרביתן, כך על פי ההבטחות, הובטחו כדיור לזוגות צעירים. מה קרה עם ההבטחות מאז? שום דבר. לא נבנתה ולו דירה אחת לצעירים מאז ההבטחות הרבות. בנוסף, הגדיל ועשה ראש העיר והקניט את חברי האופוזיציה אשר התנגדו בזמנו למהלך החתימה על הסכם הגג, כדוגמת שמעון כצנלסון, אשר היום יושב כסגנו של ראש העיר וכיו"ר הועדה לבניין עיר.

לפני כ-8 חודשים, ממשיך את הבטחותיו ד"ר יחיאל לסרי ומבטיח, כי ההגרלה של "המחיר למשתכן" בעבור צעירי העיר תצא לדרך. על פי ההבטחה, ההגרלה הייתה אמורה לצאת כבר בחודש יוני 2019, אומנם אנחנו נמצאים בואך חודש אוגוסט ולא נראה, כי ההבטחה עתידה להתממש בקרוב, לפחות לא על פי הפרסומים אשר אנו ערים להם ולא נראה, כי יש כוונה לצאת להגרלת המחיר למשתכן באשדוד בקרוב.

מאז ההבטחה באוגוסט 2017, ד"ר יחיאל לסרי ראש העיר לא חוסך בפוסטים המבטיחים ומעדכנים ,כי הנה, הסכם הגג יוצא לדרך וממש תכף ההגרלה יוצאת לדרך. מה קרה מאז? מחירי הדירות באשדוד עולים בהתמדה, הצעירים ממשיכים לעזוב את העיר ואלה שמצליחים להישאר כבר מבינים, כי ייתכן ומישהו מבין היושבים במועצת העיר צדק כאשר אמר: "זה לא הסכם גג לצעירים, אלא זה הסכם גג של בחירות. ההסכם טוב לבחירות שלכם ולא לצעירי העיר", אמר שמעון כצנלסון, יו"ר ועדת בניין עיר כיום.

כתבה בעניין הפלופ של שמעון כצנלסון בעניין הסכם הגג- בלחיצת כפתור כאן

לפני הבחירות לראשות העיר וגם כחודשיים אחריהן, הרבה ד"ר לסרי עדכן את תושבי העיר בנעשה במסגרת "הסכם הגג", כולל הבטחות מפורטות עם לוחות זמנים. מדוע כיום תושבי העיר לא זוכים לעדכונים בעניין החשוב לכל כך הרבה תושבים?

העובדה, כי נכון לעכשיו לא נבנתה ולו דירה אחת בעבור צעירי העיר במסגרת "הסכם הגג" לא מפריעה לעיריית אשדוד להמשך ולגייס כח אדם בכיר, במשכורות יפות, כדוגמת המשרה המפורסמת כיום באתר העירייה בעבור מהנדס למנהלת הסכם הגג, אשר מי שייבחר לתפקיד הנחשק יזכה במשרה של 40-50% שכר מנכ"ל. לא רע בתור התחלה. מי ישלם את המשכורות? האם מנהלת הסכם הגג הוכיחה את עצמה עד כה?

#כלל התמונות והפוסטים נלקחו מתוך עמוד הפייסבוק של ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי.

עיריית אשדוד טרם העבירה את תשובותיה לשאלות אשר הופנו אליה בנושא, בין היתר, מתי ימומש הסכם הגג? ומה התכניות להמשך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.