הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

שניר אלמליח נעצר ״מעצר שווא״ וקיבל פיצוי כספי

שניר אלמליח (36), פעיל ציבור ומתנדב במד״א הגיש בחודש יוני 2016 תביעה כנגד משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר בגובה של 50 אלף שקלים. אלמליח טוען, כי הוא נעצר במה שנקרא ״מעצר שווא״ ועבר השפה בעקבות המקרה

פעיל הציבור החרדי שניר אלמליח נעצר לפני כשלוש שנים בניגוד לחוק, במהלך שיאן של המחאות נגד הגיוס. היום (שני) הוא סיפר לאמיר איבגי: "הוצתה ניידת משטרה בזמן שהייתי בפגישה. לכל אורך הזמן אמרתי להם שאני לא יודע מי עשה את זה. אחרי ששוחררתי, החלטתי לתבוע את המשטרה, ידע כל אזרח במדינה – לא לוותר אם השוטר עובר על החוק".

בפברואר 2014 אירעה באשדוד הפגנה אלימה של חרדים סביב סוגיית ההתייצבות של צעירים לקבלת פטור משירות צבאי. לדברי אלמליח כפי שדיבר הבוקר בתכנית בגלי צה״ל אמר, כי הוא התבקש על ידי קציני המשטרה לפעול להרגעת הרוחות והגיע בלוויית רבנים כדי לטכס עצה ולשוחח עם נציגי המשטרה.

בזמן ששהה אלמליח במשטרה, לטענתו,הוצתה באש ניידת משטרה בכניסה לתחנת המשטרה.לטענת אלמליח, מפקד התחנה דאז סנ”צ נועם שקל הודיע לו שלפיכך כל ההסכמות בטלות מבוטלות אלמליח נעצר.

בהמשך, דרשו מאמללים השוטרים לתת להם את השם של האדם שהצית את הניידת בכניסה לתחנה. אלמליח לא ידע מי המצית ולכן לא מסר להם שם.

אלמליח הובא בפני שופטת בחשד למעורבות בהצתת הניידת, אף על פי שבזמן האירוע היה עם אחרים בתחנת המשטרה, כאמור. השופטת קבעה שאין עילה למעצר ושחררה אותו. שנה לאחר מכן קיבל הודעה מהפרקליטות שהתיק נגדו נסגר מחוסר אשמה. כעבור כשנה הגיש את התביעה.

באחד הדיונים שאל בא כוחו של אלמליח את קצין המודיעין אם נכון שנתן אולטימטום לאלמליח – או שימסור שם או שייעצר ונענה בתשובה מעניינת: ״כול להיות״.

לאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה, ושופטת בית משפט השלום באשקלון עידית כלפה קיבלה אותה והחליטה שהמשטרה ושב”ס ישלמו לאלמליח 6,500 שקל.

עו"ד אביחי חג'בי

עו"ד אביחי חג'בי| המייצג של שניר אלמליח

עו”ד אביחי חג’בי שייצג את אמליח בתיק מסר בתגובה: ״בית המשפט בפסק דינו הבהיר למשטרת ישראל כי לא ייתן יד לרמיסת זכויות אזרחים ולמעצר שווא. מעבר לכך, התנהגות שוטרי וקברניטי תחנת אשדוד היא בבחינת השבת רעה תחת טובה, שעה שמרשי במהלך אותה תקופה שימש אוזן קשבת למפקד התחנה על מנת לגשר בינו לבין העדה החרדית בעיר. ידע כל אזרח זו תורה וזו שכרה״.

תגובה אחת

  1. צריך לקבל 50.000₪ לא רק 5000

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.