הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

שיתוף פעולה נדיר בין 3 המחנות במטרה להגדיל את אחוזי ההצבעה

ניסיונות האיחוד בין שלושת המועמדים : לחמני – גלבר – כצנלסון אומנם לא צלחו אבל כבר עכשיו, פעילי שלושת המחנות מצליחים לראות את היתרונות במהלך ומבטיחים לפעול בשיתוף פעולה ו"שהטוב ביותר ינצח".

 

השינוי בשלטון במרחק נגיעה ותלוי בהעלאת אחוזי ההצבעה

שיתוף פעולה כזה בין שלושה מחנות, שבועיים לפני בחירות, כנראה לא היה מעולם בעיר אשדוד. המשותף בין שלושת המחנות העומדים כיום מול יחיאל לסרי הוא, שכולם מעוניינים בשינוי שלטוני לאלתר. כידוע, איש מהם לא כיהן כראש עיר בעבר, לכל אחד מהם היתרונות העומדים לזכותו לצורך כהונה בתפקיד ולכן בעיני הציבור שלושתם ראויים.

פעולת 'איחוד' במקרה הזה, מראש לא הייתה טבעית, הואיל וזמן הגשת הרשימות עבר חלף לו וכל אחד מהמועמדים נרתע מחיבור, שעלול להוביל לצניחה שלו במועצה. בנוסף, כסף רב ומשאבים אדירים הושקעו על ידי כל אחד מהשלושה, כך שלא היה ניתן לבצע את פעולת החיבור לצורך הרצת מועמד אחד מוסכם על כולם.

נוסף על כך, לא היה מועמד, שהצליח לבלוט על פני האחרים באופן חד משמעי ומתמשך, ולכן החליט כל אחד מהם להמשיך את המירוץ ולסייע ככל הניתן בהובלה לסיבוב שני.

די במהרה, שקע אבק האכזבה של הפעילים הבולטים, והם מיהרו לשנס מותניים בדרך לישורת האחרונה של המירוץ החשוב, בו השקיעו הרבה מאוד ממרצם ומתקוותיהם לשינוי אמיתי בעיר.

 

איחוד – לא; העלאת אחוז ההצבעה – כן

ביממה האחרונה, מתגבשת בין פעילי 3 המטות: לחמני – כצנלסון – גלבר יוזמה גדולה להעלאת אחוזי ההצבעה בקרב תושבי העיר ל-70% לפחות.

"מדובר בבחירות החשובות ביותר שהיו בעיר על צביון העיר כעיר של התושבים ולא של העסקנים", אמר לנו פעיל בחירות.

אמירה זו הינה האמירה הרווחת בשיח של שלושת המטות, המייצגים את מרבית תושבי העיר.

השטח אומר: "לא-לסרי" וכעת נותרה לשלושת המועמדים מולו סיבה מספיק טובה לעשות מאמץ אחרון, בדרך לשינוי לחמש השנים הקרובות ולטובת מרבית תושבי אשדוד.

לראש העיר יחיאל לסרי קיים בסיס תומכים רחב, מתוקף היותו ראש עיר מכהן במשך 10 שנים ותמיכת החרדים בו.

בסיס התמיכה של לסרי כמעט ולא השתנה בחודשים האחרונים והוא יציב, קבוע ובניתוחים מסוימים, לא מספיק לו בשביל לנצח את המערכה בסיבוב הראשון. אילו אחוז ההצבעה יגדל מעבר ל-68%, גם אם יתפזר בין 3 המועמדים האחרים ולא יגרום להכרעה חד משמעית אצל מועמד אחד, המהלך בהחלט עשוי להוריד את לסרי מתחת ל-40% הדרושים לו לניצחון בסיבוב הראשון.

נתון זה, כשלעצמו, הכניס הרבה מאוד מוטיבציה אצל פעילי 3 המטות ובכל אחד מהם קיימת נחישות גדולה לעבוד באינטנסיביות ולהיות המחנה המוביל בדרך לניצחון. אומנם איחוד לא קיים, אבל מוטיבציה גדולה מאוד קיימת גם קיימת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.