הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

שינוי המגמה בשלטון לסרי ממשיך: בניית קומה נוספת ב״ביג״ על אף התנגדות החרדים

הערב, במסגרת ועדת בניין עיר, התקבלה החלטה, המאשרת הקלה מ 14 ל 21 מטר גובה, כאשר בפועל, ההקלה מאפשרת את המשך בנייתו של מתחם הסינמה סיטי, שהינו ללא ספק נחוץ ביותר למרבית תושבי העיר וחלק חשוב מההחלטה להמשיך לפתח את העיר.
ההחלטה למתן אישור זה התקבלה על מנת לקצר זמנים ולא לחכות עוד כשנה עד שנה וחצי במנהל מקרקעי ישראל, לצורך אישור התב״ע החדשה, שכבר היום הופקדה בועדה המחוזית ואושרה להפקדה.

בועדה, נכחו נציגים של מרבית הסיעות, כאשר חיים אמסילי, נציג ש״ס, הצביע נגד וכמוהו גם הרב יחיאל ויינגרטן, יו״ר אגודה בעיר. שמוליק שור, לבר המועצה מטעם אגודה הצביע אף הוא נגד. אבי אמסלם, יו״ר ש״ס בעיר, אומנם לא חבר הועדה אך קולו לא נשמע בנושא באופן פומבי.
על אף התנגדותם של הנציגים החרדים, ההקלה הועברה ולא מן הנמנע, כי ניתן להצביע במידה מסוימת על התערערות מעמדם של הנציגים החרדים.
שוחחנו הערב עם נציג תומך אחת המפלגות החרדיות שאמר במפורש:
״הקלה כזו של מקום שבטוח יעבוד בשבתות בעיר שלנו לעולם לא היתה עוברת בימי עמרם כנפו ומרדכי ליברמן״.
למד הקלות משמעותיות אחרות, ניתן להצביע על שינוי מגמה מתמשך בשלטונו של ד״ר יחיאל לסרי ואולי זה יוכל להשיב אליו את הקהל הגדול בחזרה.

חבר המועצה וסגן ראש העיר אלי נכט אמר לנו הערב:

״ההחלטה היא ללא ספק חלק מההבטחה שלנו לתושבי העיר
חשוב שהעיר תתן מענה לכלל התושבים במיוחד, כאשר מדובר בפאתי העיר היכן שממשיך הסטטוס קוו ופעילות מלאה לאורך כל ימות השבוע, זאת במיוחד כאשר מדובר על סינמה סיטי של ביג שהינו ללא ספק מנוע וסמל תרבותי שמשמש כבר היום כאבן שואבת לתושבי העיר ומחוצה לה״

חבר המועצה וסגן ראש העיר אלי נכט : ״מרוצה מההחלטה״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.