שבוע לתחילת שנת הלימודים : מי ישמור על ילדי הגן?

שבוע לפני תחילת שנת הלימודים והורי התלמידים בבתי הספר ובגני הילדים היו מצפים לכך, שההיערכות תהיה ראויה לקליטת ילדיהם במוסדות החינוך.

מכתב חריף, אשר הגיע למערכת "אשדוד היום" ומשיחות שקיימנו עם הורים לילדים, קיבלנו סיפור אחר לגמרי ונראה, כי היערכות בסיסית לא התקיימה בחלק ממוסדות החינוך בעיר.

גני הילדים לגיל הרך ברובע ט' – וביניהם מעון "חלב ודבש".

המעון הספציפי הזה ברובע ט' ידוע, כמושך אליו אנשים רבים, בעיקר בזכות הצוות החינוכי המעולה שהיה שם. הורים, אשר ילדיהם היו שם לאורך השנים הביעו שביעות רצון גבוהה מתפקוד הצוות בגן הילדים וגם מצוות ההנהלה. השמועה "פרשה לה כנפיים" ונוצר מצב, שהרישום לגן הזה מסתיים מאוד מהר בשל הביקוש הגבוה.

עד כאן – נפלא ושמחנו לשמוע!.

לאחרונה, נודע למערכת "אשדוד היום", כי בגן הילדים "חלב ודבש" המיועד לגילאי שנה ו7 עד 3 אין גננת ואין מנהלת מעון.

הגננת שהייתה עד כה – פ.ג (השם המלא שמור במערכת) הייתה והתפטרה, מסיבה שאיננה ברורה להורי הילדים.

לשאלת ההורים – מי תגיע לאסיפת הורים, שאמורה להתקיים מחר (שני)? קיבלו תשובה, כי פ.ג, שכבר איננה נמנית על הצוות החינוכי בגן תגיע וזאת על אף שהיא לא תהיה הגננת בפועל וגם לא תהיה חלק מהצוות החינוכי בגן הילדים המדובר.

הורי הילדים פנו לגב' טלי דרורי – ראש תחום הגיל הרך בעיריית אשדוד –  וטענו, כי היא אמורה לחזור להורים עם תשובות. ההורים ביקשו לדעת מי תגיע מחר לאסיפת ההורים המתוכננת וטוענים, כי זכו לתשובה: "מחר תדעו את הכל".

"מה אסיפת ההורים שווה אם המנהלים של הגן לא ידועים? מה ערכה המוסף של אסיפת ההורים אם לא יודעים מי תהיה הגננת של הילדים והיא גם לא תהיה מחר? את מי אשאל שאלות? פ.ג תגיע והיא לא המנהלת בפועל, אז בשביל מה להסתיר מידע מההורים? מדובר בילדים קטנים מאוד, בגיל הרך, אשר הרצף החינוכי חשוב מאוד ליצירת אמון במערכת והסתגלות שלהם לקבלת טיפול מאדם מוסמך – מי יוביל אותם? מעלימים מההורים מידע חשוב. להגיע מחר ומה?",  כך זעקה בפנינו אמא של אחד הילדים שאמור להתחיל את שנת הלימודים כבר ביום שישי הקרוב, ללא מידע וללא תשובות בסיסיות.

במעון "חלב ודבש" צפויים להיות 30 ילדים. המשמעות המיידית היא שכמות של 60 הורים לא יודעים דבר וחצי דבר לקראת השנה החדשה שתחל בעוד מספר ימים, בעניין הצוות החינוכי שיהיה ליקר להם מכל.

"למה אנחנו לא יודעים שמנהלת הגן עזבה?, שהגננת עזבה? מדובר בילדים קטנים, תינוקות!.

הסיבה, שרשמנו את הילדים לגן היא הגננת!. אנחנו סומכים על הגננת ואם היא לא תהיה אולי הייתי מחפש מקום אחר לילד שלי", כך אמר לנו אב של אחת הילדות הרשומה למעון המדובר.

השאלות הן רבות ותשובות – אין.

כרגע, ההורים לא קיבלו תשובות מגב' טלי דרור. כמו כן, יש פניה בכתב גם לאורן טוויל- מנכ"ל החברה העירונית למתנ"סים ולאריה מימון – ראש מנהל אגף החינוך בעיריית אשדוד.

נמשיך לעקוב ולעדכן!.

 

 

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים