הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

שאפו: בפעוטון ״אורחן מרום״ בני שנתיים לומדים לקרוא ולספור

אוניברסיטה לקטנטנים: התינוקות בפעוטון "אורחן מרום" באשדוד יודעים לקרוא ולספור עוד לפני שנגמלו מטיטולים. תכנית הבוקר מפרגנת לחלוטין על שיטת החינוך הייחודית וכן. זה ממש פה באשדוד

בזמן שהתקשורת מוצפת במקרי אלימות בגנים ופעוטונים, קיימות גם נקודות אור כמו זו במשפחתון האשדודי "אורחן מרום".

מעבר להיותו משפחתון רגיל שבו התינוקות והפעוטות משחקים, צובעים, אוכלים וישנים, קיים בצדו ערך מוסף. זהו משפחתון לימודי שבו מלמדים את התינוקות לקרוא ולספור עוד לפני שנגמלו מטיטולים.

תהליך הלימוד מתחיל בגיל 4 חודשים, כך שבגיל שנתיים הפעוטות קוראים את אותיות האלף-בית, סופרים ואף יודעים לזהות מילים כמו: "סבא", "סבתא", "אמא" ו"אבא", וזה לא נגמר כאן. בהמשך הם לומדים לזהות צורות הנדסיות וצבעים.

הלימוד מתבצע באמצעות שיטה ייחודית שפיתחה מנהלת המשפחתון הדיאל צוריה שחר, דרך ריקוד, שירה ומשחק, ואותה יישמה על ילדיה ונכדיה ומעבירה אותה הלאה לילדי המשפחתון.

הסיבה ללימוד בגיל כל כך צעיר, מסבירה שחר, היא כי הדבר מקנה לילדים יתרון בהמשך החיים כאשר הם עולים לגן חובה, לאחר מכן לבית הספר ובחיים בכלל.

מנהלת המשפחתון הדיאל צוריה שחר: ״באמצעות השיטה שלי אני פותחת לתינוקות את ערוץ הלמידה בראש ומעודדת אצלם את חדוות הלמידה. התינוקות נהנים ללמוד ולרכוש את המיומנויות הללו, זה מפתח אצלם ביטחון עצמי, מסוגלות והישגיות״.

ניתן להקליק כאן ולצפות בילדים בשיעור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.