הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

רוחות של תקווה: כ-1,000 פעילים בכנס התמיכה של הלן גלבר

הערב (מוצ״ש) התכנסו כ- 1,000 פעילים ופעילות בכנס תמיכה רווי אנרגיות גבוהות של הלן גלבר, המועמדת לראשות העיר

הערב (מוצ״ש), באולמי ׳בלו קאסל׳ התכנסו כ- 1,000 פעילים של הלן גלבר, כתמיכה בלתי מסוייגת בה ולרשימתה לראשות העיר. כמות הפעילים איננה הנקודה כמו האנרגיות הגבוהות שהיו במקום. כמות גדולה מאוד של תושבים, שהגיעו במטרה לחולל שינוי בעיר.

יום הבחירות קרוב מאוד ובעוד 3 ימים כל הספקולציות יהיו שייכות לעבר וכולנו נדע את תוצאות האמת של המערכה הכי מעניינת, שהייתה כאן בשנים האחרונות.

הכרזות משמעותיות לא היו כאן ומרבית הדוברים ובהם: לימור גינזבורסקי, עופר צחר, עמיחי אביטן, צבי צילקר והלן גלבר – דיברו בעיקר על הצורך של תושבי העיר בשינוי ורענון ההנהגה הקיימת פה בעשור האחרון.

צילקר התרגש וריגש, כאשר עלה לנאום וכל יושבי האולם עמדו לכבודו, קראו קריאות עידוד ומחאו כפיים סוערות לאיש, ששינה את פני העיר ושירת את תושביה נאמנה כ-33 שנים. נציין, כי שני בניו של צילקר – עופר ואייל – נכחו אף הם בקהל התומכים.  

גלבר הזכירה בנאומה את המלחמות אותן ניהלה בעקשנות ובקפדנות ראויה לציון במהלך 10 שנות כהונתה כחברת מועצת העיר. נציין, כי גלבר התמקדה בעשור האחרון רק בתפקידים התנדבותיים וזנחה כל עיסוק אחר. גלבר ביקשה להתנצל בפני משפחתה: בעלה אבי וילדיה, התומכים בה תמיכה ללא סייג כמובן, וביקשה סליחה על התמקדותה בשירות לתושבים והוסיפה: ״החדשות הלא טובות הן שזה הולך להמשך גם לחמש השנייה קרובות לכל הפחות״.

עוד הוסיפה גלבר, כי העיר תחזור לתושבים מידי קבלנים למיניהם ומקורבים והעירייה בראשותה תדאג לשוויון בין כל גווני האוכלוסייה. 

״הם מפחדים ולכן עסוקים במסע הכפשות, מפיצים פייק-ניוז ותוצאות מזויפות של סקרים״, אמרה הלן. 

צילום: שוקי אלישע

אילנה בן לולו – עובדת עירייה בכירה לשעבר וגרושתו של חה״כ לשעבר דניאל בן לולו – הנחתה בחן השמור רק לה את הערב והצליחה לשלהב את קהל התומכים: ״חייבים להוציא את כולם מהבית ולגרום לכל התושבים להצביע״, קראה בן לולו לתשואות הקהל.

הפתעה נוספת בהנחייה לסירוגין היה עידו גינזבורסקי – הבן של סער ולימור – אשר הציג את רשימת המועמדים בזה אחר זה ועשה זאת במקצועיות רבה. 

נקודה נוספת חשובה לציון הוא העבודה, שבכל קהל הנוכחים היו תושבים ותושבות שהגיעו לחלוטין מרצונם החופשי, ללא שום שייכות תעסוקתית זו או אחרת. אל לנו להתעלם מכך, שלגבר היוותה אוזן קשבת ופועלת למען עובדי העירייה והחברות העירוניות והם לא ישכחו אותה בקלפי. מטבע הדברים, עובדי עירייה וחברות עירוניות אינם יכולים להשתתף בכנסים פוליטיים ולכן לא הגיעו הערב.

לאורך כל הקמפיין, מטה הלן גלבר התאפיין בפעילים ופעילות נמרצים עם נשמה, אשר הגיעו חדורי מוטיבציה לשינוי, גם ברגעים קשים ולא עזבו ולא הרפו אף לא לרגע אחד. תוצאות הסקרים מראות על קרב צמוד מאוד בין 3 המתמודדים – לחמני – כצנלסון – גלבר והתקווה הגדולה לסיבוב שני, לכל הפחות, אוחזת בכל אחד ואחת מהם. כך גם בפעילים התומכים בהם.

צילום: שוקי אלישע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.