הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

רואה כמה עשרות שנים קדימה: חבר המועצה אלי נכט משיב על השאלון שלנו

חבר המועצה, עו״ד אלי נכט, נכנס בסערה לאולם מועצת העיר ואם יש דבר שניתן להעריך אותו, בוודאי ביחס לאחרים, הוא שנכט לא מוותר על אמירת דעתו, הגם שהוא יושב בקואליציה. האם ישלם על כך מחיר פוליטי גם בהמשך?

נהוג להסתכל על חבר המועצה אלי נכט בעיניים תוהות ולשאול: מה גורם לו להשאר בקואליציה של ראש העיר, אם מרבית הדברים שהובטחו לו, לא מומשו? ובכן, הראייה הביקורתית על התנהלותו של נכט היא בהחלט מוצדקת אבל מביני העניין בפוליטיקה רואים בדיוק מה נכט מתכנן. חבר המועצה אלי נכט, בן 36 בסך הכל, רואה מספר שנים קדימה. בעבורו 10, 20 או אפילו 30 שנה קדימה הן תכנון בר השגה ולכן הראייה הנקודתית כאן ועכשיו הרבה פחות מעניינת אותו מאשר העתיד לבוא. בזמן שהרוב המכריע של היושבים במועצת העיר כיום לא יהיו בקדנציה הבאה ובוודאי לא אחריה, נכט כאן כדי להשאר זמן רב.

מרבית קהל המצביעים של עו״ד אלי נכט הם יוצאי ברית המועצות לשעבר והוא יודע לדבר בשפתם ובהתאם לתרבות אשר ממנה הם מגיעים. היתרון של נכט הוא היכולת להתחבר לכמה קהלים ואולי זה בדיוק מה שמפחדים ממנו באולם מועצת העיר.. בעוד מי שנולד בארץ יודע לדבר רק בעברית ואולי גם כמה מילים באנגלית, נכט דובר שוטף מספר שפות וחולש על מספר תרבויות. יכולת זו היא חשובה מאין כמוה באשדוד ואולי אף מכרעת בעתיד לבוא. לא מן הנמנע, כי היה מי שזיהה את היכולות האלה והחליט לפעול כנגד.

בעוד מרבית הנציגים של הקהל של יוצאי ברית המועצות לשעבר נמצא בקבוצת סיכון ולא יהיה חלק ממועצת העיר הבאה, עו״ד נכט כאן כדי להשאר ולגרוף את מירב הקולות.

עו״ד אלי נכט השיב לשאלון שלנו:

כיצד הקורונה שינתה את שגרת היום שלך?

יותר זמן בבית עם המשפחה והילדים, כמו רוב עם ישראל. בשבילי זה חשוב במיוחד, כי בגלל שעות העבודה הארוכות והעומס האישי והציבורי, הזנחתי זמן איכות עם ילדיי ולא ביליתי עמם כמו שהייתי רוצה. ופחות בנקודה זו אני מרגיש מורווח. כמו כן, אני מאמין שכולנו נוכחנו כי 90% מהעבודה ניתן לנהל מרחוק ולהתנהל יותר באמצעים טכנולוגיים ולנצל את יתרת הזמן למשפחה.

עם מי חגגת את ליל הסדר?


עם אשתי והילדים, וגם קצת עם הזום.

מה לדעתך עלינו לקחת איתנו הלאה ביום שלאחר הקורונה?


להעריך יותר את שגרת החיים ולא לקחת אותה כמובן מאליו, כי הכל יכול להשתנות (גם לרעה) בן רגע, להשקיע יותר בחסכונות לימים קשים, להתנהל יותר דרך הטלפון ולבזבז פחות זמן בדרכים.

האם לדעתך העולם ישתנה לחלוטין מעתה ועד שיימצא חיסון?


לא מאמין שיהיה שינוי דרמטי. לדעתי, הזיכרון שלנו כאנשים קצר מאוד וגם יכולת השפעה של ״אסונות״ בסדר גודל כזה נמוכה מאוד לטווח הארוך. מאמין שהעולם יחזור לשגרה בהקדם, יחד עם מספר הפקות לקחים ברמות המערכתיות והאישיות.

שתף אותנו בפרוייקט אחד מוצלח שלקחת על עצמך או שנטלת בו חלק והצליח במהלך תקופת הקורונה.


עשינו מספר דברים חשובים, בין אם חלוקה של מוצרים בסיסיים עבור מבוגרים ונזקקים שהצלחתי לגייס מתרומות, כך גם הצלחנו להביא מסין לישראל עשרות אלפי מסכות לחלוקה, כמו כן פעילים מהרשימה שלי יחד עם מתנדבים נוספים סייענו למי שפנה אלינו, בקניות ועוד.

מסר אחד שלך איך לעבור את התקופה בצורה טובה יותר?


לחבק את הילדים ואת בני הזוג לפתוח נטפליקס ולהנות מזמן איכות ורוגע. מי שנזהר ומציית להנחיות אין לו סיבה לדאגה, אז רק לנצל את הזמן הזה לכתיבה, הרהורים, תכנונים לעתיד, לכתוב שיר, ולבלות עם הקרובים לנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.