הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ראש העיר שבר שתיקה בפייסבוק ושיתף פוסט של איריס נפתלי המורשעת בפלילים

מאז פרוץ מחאת תושבי העיר בעניין מספר החלטות אשר התקבלו בעיריית אשדוד, קולו של ראש העיר לא נשמע בעמוד הפייסבוק שלו, אלא בתגובות לעיתונות מסוימת בלבד

מספר תושבים פנו למערכת "אשדוד היום" והביעו דאגה, שמא עמוד הפייסבוק של ראש העיר סובל מתקלה, שכן השקט בשבועות האחרונים איננו מאפיין אותו.

היום (שלישי), לפני כ-6 שעות, שבר את שתיקתו בפייסבוק ראש העיר ומצא לנכון הוא או מי מטעמו, לשתף סטטוס של הגב' איריס נפתלי – יו"ר וועד העובדים של עיריית אשדוד, המורשעת בפלילים.

איריס נפתלי, אשר הורשעה בפלילים לאור הודאתה בכתב אישום המייחס לה 4 עבירות של הפרת אמונים ממשיכה לכהן בתפקידה כמנהלת אגף האירועים בעיריית אשדוד. את נפתלי ייצג עו"ד ציון עמיר.

פסק דין אשר ניתן ביום י"ט חשוון תשע"ו, 01/11/2015 על ידי כבוד השופט הנכבד ד"ר יובל ליבדרו, לפיו נקבע, כי  הגב' נפתלי הורשעה, על פי הודאתה, במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום, המייחס לה 4 עבירות של הפרת אמונים, עבירות לפי סעיף 284 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

מכתב האישום עולים הסעיפים הבאים:

  • הגב' נפתלי עבדה בשנים 2006-2008 בתפקיד מנהלת אגף אירועים בעיריית אשדוד. במסגרת תפקידה זה, ריכזה נפתלי וטיפלה בנושא עבודות אשר הוצעו לקבלנים חיצוניים. בין יתר הנושאים בהם טיפלה היה נושא פרסום מכרזים של פרסום בכל הקשור למטה המאבק להקמת בית חולים באשדוד.
  • בין השנים 2007-2008, בארבע הזדמנויות שונות, פנתה נפתלי לדוד שלה לקבלת הצעת מחיר על עבודות פרסום. הדוד הציע הצעות, תוך שהציג מצגי שווא אודות הצעות מתחרות כוזבות. את ההצעות העביר הדוד לידי נפתלי. מכתב האישום עולה, כי בזמן אמת נפתלי לא ידעה על מצג השווא של דודה.
  • בסופו של יום התקבלו ארבע הצעות של הדוד, שכן הצעתו הייתה במחיר הנמוך מבין יתר ההצעות, שכאמור לא היו אמתיות.
  • הגב' נפתלי הפרה אמונים במסגרת תפקידה כמזכירת מטה המאבק, בכך שלא גילתה לחברי הוועדה על הקשר בינה לבין דודה, שארבע הצעותיו הן שזכו, כאמור.
  • במסגרת הסדר הטיעון הוסכם, כי הצדדים יעתרו לעונשים של מאסר מותנה וקנס בסך של 20,000 ₪. הגב' נפתלי מסרה, כי היא מתנצלת על ההתנהלות במקרה זה.

אשר על כן, גזר כבוד השופט ד"ר יובל ליבדרו על הגב' נפתלי את העונשים הבאים:

  • 8 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של 3 שנים מיום מתן גזר הדין – 1/11/15, שהגב' נפתלי לא תעבור עבירה בניגוד לפרק ט' לחוק העונשין.
  • קנס בסך 20,000 ₪ או 200 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם בתוך 90 יום מיום מתן פסק הדין.

השאלות העולות מהתנהלות זו ברורות ומשתקפות מגזר הדין החמור, שניתן על ידי כבוד השופט ליבדרו. על אף פסק הדין הנוקב, מצא לנכון ראש העיר יחיאל לסרי או מי מטעמו, לשתף היום את הפוסט אשר כתבה הגב' נפתלי. וזאת, לאחר ימים רבים של שתיקה בעמוד הפייסבוק שלו.

עיריית אשדוד סירבה להעביר תגובה וככל שתעביר, הרי שזו תפורסם במלואה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.