הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ראש העיר מעביר את האחריות לתושבים בעניין הדאגה לקשישים בזמן הסגר

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי: ״יש לכם שכנים קשישים? דפקו בדלת ושאלו לשלומם במהלך הסגר״. האם עיריית אשדוד הצליחה להיערך כראוי לסגר הפעם?

בסגר הראשון שהיה בעיר בחודש אפריל, התלוננו רבים מהאוכלוסיה המבוגרת בעיר, כי בעירייה טרחו להתקשר אליהם כאשר הסגר הסתיים אך במהלכו, איש לא שאל לשלומם. תועד בכתבה בלחיצת כפתור כאן. נציין, כי היו אחרים באוכלוסיה המבוגרת בעיר, שדווקא שיבחו את פועלם של עובדי עיריית אשדוד מולם. האם הפעם, בסגר הצפוי לנו, עיריית אשדוד נערכה כראוי עם רשימות מסודרות ושיטת פעולה אחידה? או שמא גם הפעם, נראה קשישים חסרי אונים המבקשים סיוע, ללא הועיל?

היום (חמישי), העלה ראש העיר הודעה בנושא וביקש מהשכנים לשמור על עירונות ולדאוג לקשישים המתגוררים בקרבת מקום על מנת שלא ייחסר לאיש דבר. ממש כמו בעניין העלייה הגואה בהדבקה, כך גם בעניין זה החליט ראש העיר להעביר את האחריות לתושבים.

להלן תוכן הפוסט אשר העלה ראש העיר בנושא:

תושבי אשדוד,
החל ממחר ניכנס לסגר מהודק יותר למשך שבועיים. יש לכם שכנים מבוגרים הגרים לידכם? דפקו בדלת ושאלו לשלומם, ראו האם הם מסתדרים וזקוקים למשהו. רק בערבות הדדית ואכפתיות איש מרעהו אנחנו נצליח להתגבר על הימים המורכבים האלו.
מבקש מכם – במידה ואתם יודעים על מבוגרים הזקוקים לסיוע בקניית מזון, תרופות או כל נושא אחר אנא אל תהססו וחייגו למוקד 106 ודווחו מיד.
אנחנו נעשה הכל על מנת לסייע ולא להשאיר אף אחד לבד.

תמונה ראשית מתוך עמוד הפייסבוק של ראש העיר.

ב-25/05/20, נכתבה ב״אשדוד היום״ הכתבה הבא בנושא זה:

תושבת בת 70: ״זלזלו בנו בתקופת הקורונה ולא קיבלנו שום סיוע ושום יחס מהעירייה. ראש העיר אלוף בפרסום״

צוות העיתון אשדוד היום  25/05/2020 11:13 בריאותמדברים עם תמי תגובות 3

תושבת העיר, כבת 70, התקשרה הבוקר למערכת ״אשדוד היום״ ודיווחה על חוסר האונים בזמן תקופת הקורונה באשדוד: ״אפילו טלפון אחד לא קיבלנו מהעירייה ובטח לא עזרה. ראש העיר אלוף בפרסום אבל עשייה? לא הייתה, לדעתי. לא חסר לי דבר אבל להתקשר עכשיו ולשאול אותי על ״השירות״ של העירייה בזמן הקורונה, זה מנותק מהמציאות״ 

תושבת העיר, כבת 70, התקשרה הבוקר למערכת ״אשדוד היום״, וטענה, כי מעיריית אשדוד התקשרו אליה רק הבוקר לשאול אותה: ״כיצד היה השירות לדעתה בתקופת הקורונה?״ 

״זה פשוט לזלזל בתושבים לשאול אותנו, אזרחים וותיקים, שאלה כזו אחרי שלא דאגו לנו במילימטר אחד. אפילו תרופות שהייתי צריכה ללכת לקנות ויש לי כסף, נאלצתי להסתובב בכל העיר כדי לחפש ולמצוא כי נגמר בהרבה מקומות. אפילו בשביל לקנות לי עם הכסף שלי לא שאלו ולא התעניינו. מפרסמים הרבה יותר ממה שעושים ואנחנו לא קיבלנו שום יחס ובטח לא שום עזרה״, אמרה הגברת. 

בתקופת הקורונה, גדשו את עמודי הפייסבוק של העירייה תמונות ממסעות ״חלוקת מזון״, שבוודאי היו. השאלה היא: באיזו תדירות ובאילו כמויות? האם העירייה אכן מוכנה לזמן חירום? האם כלל האזרחים הוותיקים המתגוררים בעיר קיבלו סיוע? 

רבים העידו, כי סייעו להוריהם בתקופת הקורונה במטרה לשמור על בריאותם. הדבר מבורך ומחויב המציאות. עם זאת, לא לכל מבוגר בעיר יש ילדים שיכולים לסייע או שמתגוררים בעיר והרבה פעמים, הדבר פשוט איננו אפשרי וכאן התפקיד של הרשות המקומית להגיע, לאתר את הבעיות והצרכים ולסייע.

3 תגובות

 1. הקומבינה האשדודית

  בטח…שהאזרחים יעשו הכל ולסרי יקבל ארנונה ויחלק לכל המושחתים…
  איך אמרו, שהאזרחים ידאגו לעצמם…
  בושה ❗

 2. לסרי נכשל בהכל וצריך ללכת
  הבייתה !!!!

 3. עדיף שלסרי יאטום עצמו בכמה שכבות של מסכות. ככה אולי נצליח לסתום לו את הפה.
  ביום כיפור שילך ויבקש סליחה מכל אלה שעבד עליהם, בעזה אותם,הוליך אותם שולל, מרח אותם והכל בגלגול עיניים וב"ה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.