ראש העיר בתגובה: ״הדו״ח שגוי. הפרויקט זוכה לשבחים״|מי יממן את הבג״צ שמתכננת להגיש העירייה?

תושבי העיר אשדוד כבר רגילים לתגובות מרוחקות מהציבור, ציניות, לא ענייניות עד כדי זלזול באינטליגנציה של חלק מהתושבים, אבל במקרה הזה, נראה כי שברנו שיא שלילי. עם פרסום דו״ח מבקר המדינה האומר במפורש, כי בוזבזו כספי ציבור באופן משווע ואולי אף חסר אחריות על פרויקט תחבורה, שעל אף המיליונים הרבים שירדו לטמיון, טרם ניתן לראות את תועלתו לציבור, נכון להיום, יש הטוענים, כי מי מהגורמים בעיריית אשדוד החליט, לכאורה, להעמיק את הבור ולהגיש עתירה לבג״צ. על חשבון מי תוגש העתירה? מי ישלם על סוללת עורכי הדין ששכרה עיריית אשדוד על מנת להגן על ראשיה? רק הציבור.

לאור התגובות של העירייה, לסרי ובן עדי, אשר נראות כלקוחות מתוך מדע בדיוני, נראה, כי מי מהגורמים בעיריית אשדוד מתכוון להמשיך ולהשתמש בכספי הציבור במטרה להגן על עצמו ועל הכיסא שעליו, נכון לרגע זה, הוא יושב.

האם הגשת העתירה לבג״צ מוצדקת? תלויה ת מי שואלים אבל מה שבטוח הוא, שהעיר אשדוד שבעה לחלוטין מבזבוז כספים לריק וממתינה למושיע, שרק יחזיר את מצב הכבישים לקדמותו.

נזכיר, כי גם לראש הממשלה בנימין נתניהו לא ניתנה הזכות להשתמש בכספי ציבור על מנת להגן על עצמו. מהזירה המקומית: אלון חסן לא קיבל את הזכות לייצוג משפטי על חשבון המערכת שבה עבד ולכן שכר סוללת עורכי דין מכספו עד שהגיע לכדי זיכוי מוחלט.

להלן שרשרת התגובות, כפי שפורסמו:

מעיריית אשדוד נמסר: "מגישה עתירה לבג"צ כנגד משרד מבקר המדינה לביטול דו"ח המבקר בנושא יישום פרויקט תחבורה ירוקה באשדוד מאחר ועשרות רבות של עובדות, טיעונים ומסמכים שהוגשו לעורכי הדו"ח, אינם מוזכרים בו ולא נלקחו בחשבון כלל ועיקר".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מסר: "אני מצר על כך שהמבקר מיהר להסיק ולהציג מסקנות כשאנו עדיין בשיאו של תהליך ביצוע פרויקט התחבורה, הזוכה כבר בשלב זה לשבחים מכל גורמי המקצוע העוסקים בקידום תחבורה ציבורית. וזאת, תוך התעלמות מופגנת מנתונים עובדתיים שהוצגו בפני צוות הביקורת. עצם ההתמודדות על הפרויקט כמודל לאומי, ויותר מכך, היציאה לביצועו בסמוך לבחירות האחרונות, מהווים החלטה מנהיגותית שאני גאה בה, מתוך הכרה באחריות שמוטלת עליי כראש רשות בקידום פתרונות לבעיה הלאומית של התחבורה במדינת ישראל, ואני חושש כעת שהדו"ח השגוי  והמטעה הזה, יגרום לאובדן האמון במוסד הביקורת וירתיע ראשי רשויות אחרים מלקחת אחריות דומה. אני משוכנע שאם מבקר המדינה בעצמו יבחן את הסוגיה נוכח העובדות וההוכחות שנציג בפניו, עוד טרם עתירה לבית המשפט, מסקנות הדו״ח ישונו לחלוטין״.

מנכ"ל העיריה אילן בן עדי : "אני עומד על כך שהעירייה ביצעה את כל פעולותיה בפרויקט כשטובת תושבי אשדוד ורק טובתם לנגד עיניה, צר לי שמבקר המדינה בחר שלא להמתין לסיום הפרויקט ולכל הפחות להתייחס למעלה מ1000 עמודים של פרוטוקולים וסיכומים שהועברו אליו , הדבר משול לאפיית עוגה עם מרכיבים חסרים תוך שהמבקר מזדרז להוציאה מהתנור טרם השלימה אפייתה , והתוצאה בהתאם . אנו בטוחים שבג"צ יחזיר את הדברים למסלולם הנכון לאחר יבחן את העובדות והמסמכים".

העירייה שכרה את שירותיו של המומחה למשפט, פרופ' עו"ד אריאל בנדור שאמר בעקבות הממצאים: "עיריית אשדוד חולקת בתוקף רב על עיקרי הממצאים, המסקנות, ההערות וההמלצות בדו"ח. היא עומדת על כך כי פעולותיה באשר לפרויקט המורכב וחסר התקדים ולניהולו, היו תקינות ואף ראויות לשבח".

אולי תתעניין ב...

שינוי המגמה בשלטון לסרי ממשיך: בניית קומה נוספת ב״ביג״ על אף התנגדות החרדים

הערב, במסגרת ועדת בניין עיר, התקבלה החלטה, המאשרת הקלה מ 14 ל 21 מטר גובה, …

2 תגובות

  1. עשית מלכודת של תאונות בפרוייקט הזה.

  2. איך בג״צ ממתי בג״צ מתערב למבקר המדינה בביקורת. לא נשכח כי מוסד המבקר אחראי לביקורת גם על בג״צ.
    מוסד המבקר נבחר על ידי הכנסת, המבקר מוגן בחוק יסוד, לעומת בג״צ
    אז אני ממליץ לפני שהעירייה מנסה להטעות את הציבור שישקלו מילים הציבור לא כזה מטומטם כמו שהם חושבים. הציבור יודע דבר או חצי דבר לגבי האירכייה של מי מבקר את מי או מי יכול לבטל החלטות של מי.
    דיי כבר לעשות את הציבור מטומטמים ולחשוב שמישהו יכול לבטל המלצות של המבקר. ולפני ששוב מוצאים את כספי הציבור כדאי שהציבור יהיה מעודכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים