דף הבית > איכות הסביבה > קשה לנשום: זיהום אוויר בתחנת הכוח ״אשכול״ בעיר

קשה לנשום: זיהום אוויר בתחנת הכוח ״אשכול״ בעיר

מערכת "אשדוד היום" בדקה מה המשמעות עבורנו בעקבות הפסקת הגז ממאגר "תמר", בימים האחרונים. בתשובה לשאלה – מהמשרד לאיכות הסביבה נמסר ל״אשדוד היום״ על עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית באזור אשדוד בעקבות הפסקת הגז ממאגר "תמר״

בתחנת הניטור "ניר גלים" נרשמה ביומיים האחרונים בשעות הצהריים עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית בשיעור של 12%, ביחס לימים בעלי תנאים מטאורולוגיים דומים וכאשר כיוון הרוח הוא מתחנת הכוח "אשכול" באשדוד.

מקור הזיהום הוא בתחנת הכוח "אשכול" בה מופעלות החל מבוקר יום ראשון 24.9.17 יחידות הייצור הקיטוריות באמצעות מזוט, במקום בגז טבעי.

יחידות המחזור-משולב שבתחנה מופעלות בתקופת התקלה לסירוגין בגז טבעי ובסולר. יובהר, כי הריכוזים הנמדדים מהווים 13% מערך הסביבה קצר טווח ונמדדו בעת שהיחידות פעלו בהיקף של 75% מכושר הייצור שלהן.

השימוש בדלקים חלופיים לגז טבעי גורם לעלייה בפליטת מזהמים לאוויר. כך, ייצור חשמל במזוט גורם לפליטת גופרית דו-חמצנית בשיעור גבוה פי 100 מהפליטה בעת ייצור חשמל בגז טבעי.

יצוין, כי ריכוזים דומים נמדדו בתחנת הניטור "ניר גלים" במקרים ספורים בתקופה האחרונה ושויכו לתעשייה באזור.

מהמשרד לאיכות הסביבה ביקשו להדגיש, כי עקב תנאים אטמוספריים טובים, לא נמדד גם היום שינוי באיכות האוויר בתחנות הניטור של המערך הארצי לניטור אוויר, על אף השימוש בדלקים מזהמים – מלבד בתחנת "ניר גלים".

תמונת אילוסטרציה.

בדוק גם...

בן 70 נפצע באורח בינוני בתאונת דרכים

למוקד 1221 של איחוד הצלה התקבל דיווח על הולך רגל שנפגע מרכב ברחוב הרב הרצוג …

שינוי גודל גופנים