קיימים עובדי עירייה רעבים ללחם בשל פגיעה בשעות הנוספות יו"ר וועד העובדים איריס נפתלי:"דאגנו להם לכרטיס "שלך""

המאבק של עובדי נמל אשדוד פורש כנפיים ומגיע למקומות עבודה נוספים.

או, לכל הפחות, עושה רושם, כי החשש שמא יגיע לעיריית אשדוד, גרמה ליו"ר וועד העובדים להתבטא לטובת ההסתדרות הכללית.

היכן שהנהגת העיר וראש העיר – שתקו, בניגוד למה שהיו צריכים לסייע לעובדים; איריס נפתלי – הגיבה בחריפות.

אתמול, מוצ"ש 28/1/17, מצאה לנכון איריס נפתלי – יו"ר וועד העובדים של עיריית אשדוד, להגיב בסטטוס שהעלה חיים שייב בעמוד שלו לטובת ההסתדרות הכללית.

איריס טענה, כי ההסתדרות הכללית היא הטובה ביותר עבור העובדים.

אבי אבן חיים , נציג הוועד הפורש בנמל אשדוד, כתב לאיריס: "איריס, את יודעת את האמת על ההסתדרות הכללית. תצטרפי אלינו (ללאומית). יחד איתך, נהיה חזקים יותר ונדאג ביחד לתושבי העיר לפרנסה מכובדת".

איריס השיבה לאבי כך: "אבי שוב אתה עונה ביהירות אז דע לך שהעובדים שלנו בימים אלה ההסתדרות דאגה לתוספת של 10% לשכר העובדים בחינוך כמו כן דאגה לסיים את עבודת עובדי הקבלן דאגה להשוות את תנאי דור ב בהצלחה ועוד המון דברים אז הניסיון שלנו עם ההסתדרות החדשה מאוד מאוד מוצלח בראשותו של אבי ניסן קורן ארנון בר דוד ".

אבי אבן חיים השיב: "אנחנו מכירים את המשכורות של העובדים שלך (עובדי העירייה) מגיע להם יותר. אני מכיר את העשייה שלך עשיה מבורכת גם למה עברת ללאומית ולמה חזרת לכללית זה לא המקום לפרט".

עובדי עיריית אשדוד מכירים בעובדה, כי בשמונה השנים האחרונות, מאז עלייתו של יחיאל לסרי לשלטון בשנת 2008 ועד עצם היום הזה, לוועד העובדים בעירייה קיימת השפעה מעטה, אם בכלל, על עתיד העובדים.

הפגיעה הייתה וקיימת בעובדי העירייה בשלל המחלקות: פיקוח עירוני, חופים, מנהלות רובע ועוד. עובדי העירייה נמצאים במצב אבסורד, בו הנהלת העיר וועד העובדים – אחד הם, וכי במקרה הצורך, אין מי שיגונן עליהם.

ביקשנו את תגובתה של יו"ר וועד העובדים בעיריית אשדוד איריס נפתלי לדברים והרי היא לפניכם:

"אשדוד היום": אהלן איריס, לאור הדברים, אכן לעובדי העירייה מגיע הרבה יותר. מה את כיו"ר הוועד עושה למענם? כתבה תצא מחר ב״אשדוד היום״ ואת מוזמנת להגיב.

איריס נפתלי: תמיד מגיע יותר לא ??? תעשי משאל בקרב העובדים יגידו לך.

"אשדוד היום": במקרה של עיריית אשדוד – כן. לא בכל מקרה. אם כך, למה להישאר עם גוף שלא עוזר לעובדים? הרי אנחנו יודעים שב8 השנים האחרונות כוחו של הוועד בעירייה כמעט אפסי או אפסי לגמרי אז למה לא לעורר מהפכה לטובת העובדים? רבים מהם, את יודעת, נעזרים בגופי צדקה למיניהם. לא ככה צריכים להיראות עובדי העירייה…

איריס נפתלי: את כנראה לא מכירה מה ההסתדרות עושה לעובדי הרשויות המקומיות.

את יודעת מה זה "שחר און" "שלך" ביחד בישבילך.

"אשדוד היום": יודעת. אבל לא זו השאלה. תעני לשאלה – בשנים האחרונות, כוחו של הוועד בעירייה כמעט אפסי או אפסי לגמרי אז למה לא לעורר מהפכה לטובת העובדים? רבים מהם, את יודעת, נעזרים בגופי צדקה למיניהם. לא ככה צריכים להיראות עובדי העירייה…עובד שאין לו אוכל בבית, כי קיצצו לו את השכר ואת השעות הנוספות ופגעו בתנאי עבודתו לא צריך כרטיס מוזל לסרט, אלא וועד חזק שייצג אותו אל מול ההנהלה וידאג לו ולא להנהלה.

איריס נפתלי: בשביל זה יש בחירות והעובדים בוחרים כרצונם. ורצונם כבודם.

אז תכבדי זאת גם אם את לא אוהבת אותי ואת דרכי .

"אשדוד היום": את עדיין לא עונה לגופו של עניין. אין קשר אם אני אוהבת אותך או לא אנחנו כרגע מדברות על העובדים שאת אמורה לייצג ולא מייצגת.

איריס נפתלי: עניתי לך זה שאת לא מבינה זו בעיה.

"אשדוד היום": מה קורה עם הפגיעה בעובדים בעניין השעות הנוספות? בסוף זה ההבדל אם יש אוכל בבית או לא אבל מי ששבע לא רואה את הרעב וחבל. רצוני הוא שכולם יהיו שבעים וכך צריך להיות גם רצונך.

איריס נפתלי: מי שיש לו בעיה אשמח לפגוש אותו ולטפל בבעיה בשמחה. את יכולה לתת להם את הטלפון שלי.

מדוע יו"ר הוועד בוחרת להתעלם ממצוקת עובדי העירייה ? מדוע עובדים, שמשרתים ציבור גדול בעיר ועושים את עבודתם נאמנה, לא זוכים לייצוג הולם של הוועד? מדוע פוגעים בזכויות בסיסיות של עובדים, שמפרנסים משפחות שלמות ברוכות ילדים ונאלצים לקבל על עצמם הורדה מסיבית בשעות הנוספות? כל זה קורה – משום שהוועד מחובר להנהלת העיר ובמקום, שיישמר ביניהם המתח הראוי, שיוביל לצעדים לטובת העובדים וגם לטובת המערכת, קיימת הסכמה גורפת של הוועד לכל החלטה של הנהלת העיר. גם אם ההחלטה מאוד פוגעת בעובדים והדוגמאות רבות מאוד.

פגיעה בעובדים משמעה פגיעה בכל תושבי העיר. קיצוץ בשעות הנוספות של עובדים משליך ,באופן ישיר, על שירות פחות טוב למען תושבי העיר.

תושבי העיר לא קיבלו בשנים האחרונות הנחה בארנונה והיא עלתה מדי שנה וכיום היא בין היקרות בארץ. ולכן, אין שום סיבה לקצץ לעובדים בשעות הנוספות או לפגוע בתנאי העסקתם בדרך כלשהי. זכותם של תושבי העיר לקבל שירות מעובדים המרוצים מתנאי העסקתם ולא מעובדים מושפלים, עצובים ובעיקר מפוחדים.

במדינת ישראל של 2017 – שום עובד לא צריך לחיות בפחד או להסכים לתנאי העסקה ירודים!. לכולם מגיע להתפרנס בכבוד וכפועל יוצא גם חובה להעניק שירות ברמה גבוהה!.

שירות ברמה גבוהה יינתן רק על ידי עובדים מרוצים.

חברי הוועד באשר אתם – זה תפקידכם.

אולי תתעניין ב...

לפנות בוקר ברובע ב׳: חשוד בדקירת שכנו תקף את השוטרים שהגיעו, נורה ונפצע קשה

לפנות בוקר, בסביבות השעה 3 וחצי, התקבל דיווח במוקד המשטרה ממודיע שמסר, כי דקר מספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים