הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

קורץ לכצנלסון: חבר המועצה אלי נכט מקדם את שובר הגלים בעיר

חבר המועצה אלי נכט החליט לקדם את הקמת שובר הגלים בעיר ובכך, עשה צעד משמעותי בתחום התיירות השייך באופן רשמי ליריבו הפוליטי שמעון כצנלסון. איך יגיב כצנלסון לדריכה על הרגל של נכט עליו? נמתין ונראה

שמעון כצנלסון הינו הממונה על החברה לתיירות בהתאם להסכם הקואליציוני. מרשימות הוא מינה את גרשון פלדמן לתפקיד באופן רשמי. מדוע בפוסטים גם בשפה הרוסית של כצנלסון וגם בהודעות דוברות הוא לוקח את האחריות על החברה לתיירות במקום פלדמן? נושא נוסף למחשבה.

להלן דבריו של נכט לדברים:

בתחילת השבוע נפגשתי עם מר' אלי שוורצברגר, מנהל מחלקת חופים של עיריית ראשון לציון, אשר יזם והוביל את הפרויקט של שובר גלים העונתי עבור עיריית ראשון לציון(שובר הגלים יותקן במיוחד עבור עונת הרחצה ויוסר לאחריה). זאת בהמשך לפגישה עם מנהל יחידה ארצית להגנת הסביבה הימית, מר' רני עמיר, וכן סדרת שיחות ופגישות אותן קיימתי, ביניהן מנכ"ל משרד להגנת הסביבה היוצא, ידידי משכבר הימים מר' ישראל דנציגר ועוד'. בפוסט זה חשוב לי לציין לשבח, את מר' שוורצברגר אשר הרחיק לכת עד בודרום שבטורקיה כדי לבחון את המודל של שובר הגלים שמותקן שם כבר כשמונה שנים. כמובן שאזור הים שם שונה ורגוע יותר מאשר בישראל, ולכן נסע למפעל המייצר, כדי לראות איך אפשר לערוך שינויים במתקן כך שיתאימו לים התיכון, לסביבה ולמזג האוויר המקומי. ללא ספק, מדובר בחשיבה מחוץ לקופסה ובאישיות חלוצה וחרוצה כאחד. כמו כן, ברצוני להודות לראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך אשר נתן את אישורו להצטרף למיזם האמור ואף לחלוק את הוצאות התכנון המיועדות. סומך ובטוח, כי חברת חופית תדע להוביל וליישם את הפרויקט לטובת כלל תושבי העיר. בלחיצת כפתור כאן ניתן לראות את השובר הגלים הזמני שמקובל על משרד להגנת הסביבה, כפי שהוא פועל היום בבודרום, וכן את המפעל המייצר.

На этой неделе я встретился с г-ном Эли Шварцбергером, возглавляющим отдел пляжей в муниципалитете Ришон ле-Циона, который инициировал и руководил проектом сезонного волнореза в муниципалитете Ришона (волнорез будет установлен специально для купального сезона и впоследствии к зиме будет снят). Эта встреча уже вторая после совещания с директором Национального подразделения по морской среде г-ном Рани Амиром, а также серии бесед и встреч, которые я провел по данной тематике, в том числе с гендиректором Министерства Экологии и окружающей среды и моим давним другом г-ном Исраэлем Данцигером и другими. Г-н Шварцбергер, добравшийся аж до Бодрума в Турции, для того, чтобы протестировать модель волнореза, установленного там ​​в течении последних восьми лет. Само собой море в том регионе отличается от нашей прибрежной полосы и гораздо более спокойно, и потому потребуются отдельные рекомендации заводу производителю волнореза,чтобы приспособить к средиземноморской среде и погоде. Речь идет безусловно о человеке с нестандартным мышлением с новаторской и трудолюбивой личностью. Хотел поблагодарить мэра Ришон ле-Циона Раза Кинстелиха, давшего свое согласие на наше присоединение к данному проекту и давшему возможность разделить с Ашдодом проектные стоимости. Я уверен что муниципальная корпорация Хофит будет знать, как руководить и реализовывать данные проект на благо всех жителей Ашдода. Прилагаю видео волнореза в Бодруме и видео с завода производителя.

5 תגובות

 1. א,ו אלי נבט הבין שקיים צורך ליזום ולבצע שובר גלים, כאן יתברר יכולת לרכז את כל הגורמים כדי לבצע. זה לא פשוט ,יש הרבה עבודה.לפניו מנהיגי העיר ניזהרו לא להתעסק עם הנושא( זה מצריך יכולת אישית גבוהה דבר שהם לא ניחנו בו )

 2. אסון !! מה גורם לך אדם לחשוב שאתה מבין דבר
  להרוס ולגרום נזק בלתי הפיך ?!!!!
  מקווה מאוד לטובת כולם שתרד מהאולימפוס ותכבה את היוהרה .
  אל תהרסו את גן העדן ! דיייי !!!

 3. תורכיה אמורה לשכנע אותנו להניח את המפגע הסביבתי? מה בדבר חשיבה על החופים בהמשך שיושפעו? מדוע פלסטרים בחוף הופכים לסטנדרט אצל העריות? מה בדבר הזנת חול מהמרינות שכולאות אותו דרומית לכם? מה בדבר הנחת ריף מלאכותי שיעודד צמיחה של הסביבה הימית ויבלום את משבר הגלים בזמן שיפתח את הספורט הימי?

 4. אסון גדול אם דבר כזה יקרה. נדאג שזה לא יעבור בכזאת קלות.

 5. שייזום בדברים שהוא מבין בהם ….
  לא רוצים חוף גורדון באשדוד רוצים את החוף שאלוהים נתן לנו
  חתיכת דגנרט…
  פקידון שחושב מחוץ לקופסה עאלקקקקק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.