הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

פרשת השחיתות הגדולה בעיר: ריאיון בלעדי עם תושב העיר שרכש דירה בפרויקט במע"ר מידי קבלן המעורב בפרשה

פרשת השחיתות שנחשפה בעיר לפני מספר שנים בעניין מתן שוחד מצד קבלנים למספר נבחרי ציבור ממשיכה להכות גלים ועושה רושם, כי הגורמים המעורבים בחקירה מעוניינים למצות את הדין עם החשודים.

לפני מספר ימים נחשף כאן לראשונה באשדוד היום ובאופן בלעדי, כי למספר קבלנים משמעותיים בעיר, חולטו חשבונות הבנקים. הקבלנים המעורבים, בין היתר, הם: איציק חדד, יהודה אמסילי, קלוד נחמיאס, אחים ישראל – פרימק וקבלנים נוספים.

עיקר החשדות נגדם – מתן שוחד.

המידע הגיע באופן בלעדי לאשדוד היום מידי אדם המעורה היטב בחקירה.

ציינו, כי קיים חשש גדול לגבי המשך הפרויקטים ואי וודאות עבור רוכשי הדירות והמשך העבודות בשטח.

יצאנו לשטח לפגוש את רוכשי הדירות בפרויקטים של הקבלנים המדוברים.

פגשנו את תושב העיר, שהוא כמו רבים אחרים, רכש דירה ברובע המע"ר באחד הבניינים שהקבלן שבונה אותו קשור בפרשה.

הריאיון התבצע, לבקשתו, בעילום שם.

מה שלומך בימים אלו מאז פרסום הפרשה וחילוט החשבונות של הקבלן שקשור לבית שלך?

הפרשה פורסמה כאן ביום חמישי בלילה. חוץ מכמה לילות ללא שינה לא היה לי ממש מה לעשות עם הדברים. דבר ראשון, הודיתי לבורא עולם על כך שזה משהו שאני יכול לעבור אותו. חס ושלום שיהיה לנו רק בדברים כאלה ולא בבריאות.

ובכל זאת?

דבר ראשון שעשיתי אתמול (א') בבוקר הוא לבדוק שהצ'ק שהקבלן משלם לי מדי חודש על השכירות היות והוא כבר מאחר במסירת הבית אכן נכנס באופן תקין לבנק. הצ'ק נכנס ואז קצת נרגעתי, כי הבנתי שלפחות זה אומר שאני לא נמצא בבעיה גדולה הרבה יותר.

לפני כמה זמן רכשת את הבית?

בשנת 2014 רכשתי את הדירה מידי הקבלן. הקבלן התחייב למסור לי את הדירה עד מרץ 2017. כמובן שהזמן עבר ומסירת הדירה ממש לא נראית באופק.

היכן אתה מתגורר כיום?

כיום, אני מתגורר בשכירות ברובע המע"ר, ממש מול הבניין שבו רכשתי דירה משלי. מדי יום, אני מסתכל ולא רואה שום צעד או התקדמות אפילו לא קטנה בבניה. אני פשוט מסתכל לאורך שעות היום ולא רואה אפילו לא כלי רכב אחד או פועלים. פשוט כלום. מדי פעם, יש משאית של הקבלן שנכנסת לשטח הבניה ויוצאת לאחר זמן קצר. פשוט רואים שהוא לא בונה כבר תקופה ארוכה.

האם היה לך חשש שמקרה כזה יכול לקרות פה בעיר? לך באופן אישי?

קשה לי לענות על השאלה הרחבה אם חששתי שמקרה כזה יכול לקרות בעיר עצמה. לי לא חשבתי שזה יקרה גם לא בחלומות. בסך הכל, אני קניתי דירה בבניין שראש העיר גם כן קנה. קניתי אחרי שראש העיר חתם על חוזה אז חשבתי לעצמי שזה בוודאי הבניין הכי מוגן בעיר. לצערי, התבדיתי ואיתי עוד רבים וטובים שרכשו גם כן דירות.

כיצד לדעתך כל הסיפור הזה יסתיים?

אני חושב ומקווה שלסיפור הזה יהיה סוף טוב. אנחנו נקבל את הדירות שרכשנו, בסופו של דבר. צריך לזכור, שאני נתתי לקבלן סכום כסף גדול מאוד ובמזומן מדירה שמכרתי. אני יכול להתמודד עם כל עיכוב אבל בסופו של דבר רכשתי בית ואני רוצה לגור בו.

בסך הכל, אני מסתכל על הקבלן והוא איש טוב. לא הייתי רוצה להיות במקומו ואני לא חושב שמישהו היה רוצה להיות. ברור לי, שהוא חייב להמשיך את הבניה ולסיים אותה מהר ככל שניתן. אני מאוד מקווה שרשויות החוק יסתכלו גם עלינו, רוכשי הדירות, שאין לנו לא יד ולא רגל בפרשה הזאת ויבינו שאנחנו לא אלה שצריכים להיפגע. אנחנו אנשים פרטיים, בעלי משפחות, שכירים שעובדים קשה בשביל להרוויח משכורת. כל מה שרצינו הוא לרכוש דירה ובמיטב כספנו.

 

 

 

אולי תתעניין ב...

שיתוף פעולה בין תזמורת האופרה לנגני העתיד תלמידי ״אקדמא״

נגני העתיד של המוסיקה הקלאסית באשדוד מנגנים: מירי מסיקה, אמיר דדון וגליקריה.שיתוף הפעולה בין תזמורת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.