פרשת ההקלטה של בן עדי: מידע על מקרה מוות בטביעה הועבר ליחידה החוקרת

בהמשך לתלונה, שהוגשה כנגד אילן בן עדי מנכ״ל העירייה וראש העיר ד״ר יחיאל לסרי, ובהמשך לחומר הראייתי המשלים שנמסר לידי היחידה החוקרת, הועבר מידע נוסף על מקרה טביעה ספציפי, שהסתיים במוות. 

מידע נוסף הועבר ליועץ המשפטי לממשלה, לפרקליט המדינה וכן ליחידה החוקרת ולמפקד תחנת אשדוד בדבר מקרה טביעה קונקרטי שהסתיים במוות ובשים לב למילים שאמר בן עדי בהקלטתו שיתכן ודבריו לא נאמרו בריק מוחלט. נראה, כי העניינים מתחילים להסתבך והיחידה החוקרת אף החלה בהזמנת עובדי עירייה למתן עדויות.

לפני כשלושה שבועות, פורסמה על ידי הכתב תמיר סטיינמן בחדשות ערוץ 12 כתבה מטרידה אודות פרשת ההקלטות של אילן בן עדי, מנכ״ל העירייה. לאור הגילויים המטרידים, שבהם נשמע בן עדי אומר, כי היו מקרים של מוות בטביעה של אנשים אותם ניתן היה להציל, לטענתו של בן עדי. מכתב נשלח ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה על ידי עו״ד דניאל כהן. עיריית אשדוד הגיבה למכתב ובו בן עדי מבהיר במכתב שנכתב על ידי עו״ד חן סומך, כי ״הוא נכון להגיע במיידי למשרד היחידה החוקרת, ככל שזאת תמצא לנכון לזמנו ולהבהיר את מופרכות התלונה״. 

מדבריו של בן עדי בהקלטה עולה בבירור, כי ההתנהלות הפסולה היתה ידועה לו אך נשאלת השאלה האם הוא דיווח לרשויות האכיפה על המתרחש בזמן אמת כמתחייב? ידוע להנהלת העירייה, ולכל הפחות לבן עדי, כי בחופי ימה של אשדוד, שילמו בחייהם מתרחצים, אף שניתן היה להצילם, לכאורה ועל פי דבריו של בן עדי, ולא פחות חמור מכך, בדיקה וחקירת נסיבות מותם שובשה, לטענת בן עדי, יתכן בידיעה ויתכן בשיתוף פעולה ולו רק בשתיקה. בלשונו של בן עדי, ככל העולה מההקלטה: ״ולאחר מכן בדיווחים אחד כיסה על השני ועל השלישי״.

הקלטת בן עדי מעוררת שאלות קשות ונוקבות אודות התנהלות ראשי עיריית אשדוד. בכמה מקרי טביעה מדובר? מי המשבשים? מדוע המקרים שובשו? מה זהות הנספים בחוף עליהם בן עדי מדבר? האם המקרים דווחו לבני המשפחות? האם מדובר ברשלנות? מהן נסיבות הטביעה? מי טיפל בהיבטים הפליליים שעולים מהשיבוש, לכאורה? האם בן עדי מסר את המידע לראש העיר? האם ראש העיר דיווח למשטרה? האם בן עדי דיווח למשטרה? האם משפחות הקורבנות יודעות, שיקיריהם מתו אף שניתן היה להצילם? האם העירייה פיצתה את המשפחות? כיצד טופלו המקרים הספציפיים אותם מכיר בן עדי? כיצד טופלו פעולות השיבוש ודיווחי הכזב אותם מכיר בן עדי? האם מדובר בתחתית החבית של מדיניות העירייה, לכאורה, לכסות, לשבש, לשקר ולהסתיר מהציבור בתחומי פעילות נוספים, מלבד חופי הים? 

אולי תתעניין ב...

צעיר נפצע באורח בינוני מאבן חיפוי שנפלה עליו; עצים רבים קרסו (גלריית תמונות)

עצים רבים קרסו בעיר בשעה האחרונה, עת החלה סופת רוחות וגשמים. הערכה מקצועית מעריכה, כי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים