הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

פרויקט התחבורה כושל, הכספים זרמו בעשרות מיליונים ללא שקיפות| לחמני ולסרי מתבכיינים ורופסים

תגובותיהם של יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני וסגנו עו״ד אופיר לסרי רופסות ומעידות על מצבה העגום של האופוזיציה, שקיבלה לידיה את הדו״ח ומתגובתה עולה הרושם, כי הם כלל לא קראו את הדו״ח ולכן לא הצליחו להצביע על הנקודות המהותיות בו. ככה לא בונים אופוזיציה.

להלן התגובות כפי שהגיעו למערכת ״אשדוד היום״ :

ד"ר אלי לחמני, יו"ר סיעת אשדוד תנצח ויו"ר האופוזיציה, התייחס לדו"ח על הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2019 בו הוקדש פרק שלם לעיר אשדוד ולהיבטים ביישום פרויקט "עיר מודל לתחבורה בת קיימא"

על פי הדו"ח, "עיריית אשדוד חרגה לאורך כל הפרויקט מתנאי ההסכם שעליו חתמה עם ממשלת ישראל. העירייה נהגה בחוסר שקיפות, לא שיתפה פעולה באופן מלא עם משרד התחבורה, קיבלה החלטות חד-צדדיות בנוגע לתכולת הפרויקט ובנוגע להקפאת ביצוע מרכיבים מרכזיים בו, והכול בלי שקיימה הליכים סדורים לבחינת השינויים שעשתה ותוצאותיהם ובלי שמועצת העירייה דנה בשינויים אלה.

למרות החריגות הרבות בלוחות הזמנים ובתקציב, המשיכו משרדי התחבורה והאוצר להעביר לעירייה כספים, לא בחנו את אופן המשך ההתקשרות עמה ולא השתמשו בכלים שעמדו לרשותם להבאת הפרויקט למסלול תקין שיביא לסיומו תוך צמצום החריגות".

תגובתו של ד"ר אלי לחמני כדלקמן: היום הוא יום עצוב לעיר. יום שבו מבקר המדינה מפנה אצבע מאשימה כלפי ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומנכ"ל העירייה, אילן בן עדי ובאופן חריג ויוצא דופן מטיל עליהם אחריות אישית על המחדלים של פרויקט ה re way.

עצוב לי, לא בגלל הטלת האשמה על ראש העיר והמנכ"ל אלא על כך שבכל הדיונים שהתקיימו – שאנו כמובילי האופוזיציה התרענו והזהרנו, אך קולנו נותר מבלי שאף אחד הקשיב ואף נהפוך הוא – הושתקנו והעירייה יצאה במסע פרסום של מאות אלפי ש"ח בכדי להצדיק את הפרויקט הכושל.

זהו פרויקט שלא תוכנן כראוי מתחילתו ועד סופו – שסיומו עוד לא נראה באופק – ועולה לכולנו, משלמי המיסים, בכספים רבים ופגע עד מאוד באיכות חיי התושבים בעיר.

מקומם ביותר שכל התושבים ראו בכשלון הפרויקט אך העירייה המשיכה במלוא המרץ ובזבזה כספי ציבור לפעול לקידומו.

הפניית המבקר באצבע מאשימה גם כלפי חברי המועצה שהרימו ידיהם מבלי להבין ומבלי לקבל את החומרים כנדרש מהווה תמרור אזהרה כלפיהם שכן בהצבעתם כמריונטות נפלו החלטות הרות גורל ולו רק בגלל שהם בקואליציה, מבלי לשאול ומבלי להעמיק או לבחון את הנושאים לעומקם. כולי תקווה שלפחות המסר הזה ייקלט.

הבעתי את מחאתי במועצה ובציבור כנגד הפרויקט. התנגדתי לתוספות התקציב ההזויות, הזהרתי כי הפרויקט כושל ולפעמים ממש התחננתי שיקשיבו למה שאני אומר. לצערי, ההנהגה בראשות ד"ר יחיאל לסרי פעלו ברגל גסה ולא אפשרו דיונים ממשיים והתוצאה ידועה לכל: עשרות, אם לא מאות מליונים ירדו לטמיון.

עצוב לי על העיר שלי, על התושבים שנאלצים לשלם על הפרויקט הזה מכיסם בגלל התנהלות ההנהגה, עצוב כי כך מתנהלת המועצה וכך מתנהלת הקואליציה.

אני שב ומזהיר כי פרויקט הסכם הגג שעיריית אשדוד חתמה מול הממשלה אשר נובע גם במטרה להשיג תקציבים נוספים לפרויקט זה – והתרענו לגביו – לצערי אושר במועצה בלי דיונים לעומקם של הנושאים ושוב על פי הצבעות קואליציה-אופוזיציה, מבלי להביא בחשבון השלכות הסכם הגג על עתיד העיר והתושבים הן לעניין השקעות שיבוצעו והן לעניין איכות חייו של התושב הבודד.

הלוואי שאטעה ושהציבור שאני כל כך אוהב, תושבי אשדוד, לא יצטרכו לשאת עול גם בנושא זה".

להלן תגובתו של עו״ד אופיר לסרי:

חבר מועצת העיר, עו"ד אופיר לסרי: "דו״ח מבקר המדינה על מסקנותיו מהווה הבעת אי אמון מוחלטת בראש העיר ובמנכ״ל העירייה, קריאת חלקים מהדו״ח מגלים הליך קבלת החלטות לקוי של ״אני ואפסי עוד..״, מבחינתי כאזרח וכחבר מועצה זהו יום עצוב לעיר ולנבחריה אשר מחייב בדק בית יסודי".

אולי תתעניין ב...

שוב עבודות בכביש- הפרטים המלאים על החסימות המתוכננות⚠️

רחוב ז׳בוטינסקי נסגר לתנועה, מה שמקשה את האפשרות להכנס לסטאר סנטר, עקב עבודות בכביש תאגיד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.