הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

פרויקט גמר של המכללה להנדסה: יד ביונית

כנס פרויקטי גמר גדול נערך ב-SCE  המכללה האקדמית להנדסה אשדוד בו הוצגו פרויקטים של סטודנטים שנה ד' מהמחלקות השונות. בכנס הוצגו כמאתיים פרויקטי גמר שחלקם נעשו בזווית חברתית במטרה לקדם טכנולוגיה שיכולה לסייע למגוון רחב של אוכלוסיות.

 

יד ביונית, כבאית המופעלת על ידי כפפה ורובוט אוטונומי לאיתור שריפות יער – אלה רק חלק מהפרויקטים ההנדסיים המתקדמים שהוצגו בכנס פרויקטי הגמר של SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד.

 

בכנס הציגו סטודנטים משנה ד' מכל מחלקות ההנדסה במכללה כמאתיים פרויקטי גמר שנגעו בכל תחומי החיים ביניהם ביטחון, בריאות, בניין ועוד. חלק מהפרויקטים נעשו בזווית חברתית ואף הוצגו בכנס "מהנדסים חברה" שהתקיים בתחילת החודש בקמפוס המכללה בבאר שבע.

 

אחד מהפרויקטים הללו הוא פרויקט היד הביונית של הסטודנטים בוריס טרואין ויבגני שפולנסקי מהמחלקה להנדסת מכונות. השניים הציגו יד ביונית חכמה הנשלטת על ידי גלי המוח ועלותה רק כ- 1,000 דולר. היד מודפסת בטכנולוגיית תלת-מימד ומקבלת פקודות על ידי חיישן ראש, הקורא את גלי המוח ומעביר את הפקודה למחשב הנמצא ביד הביונית ומורה ליד כיצד לפעול. את הפרויקט יצרו הסטודנטים בעזרתו של סרן זיו שילון, שאיבד את ידו במהלך פעילות צבאית בדרום רצועת עזה, ונזקק כיום ליד ביונית.

 

"היד הביונית שייצרנו מגיעה בגדלים שונים ומפני שהיד מודפסת בטכנולוגיית תלת מימד הצלחנו להוזיל עלויות ואף להתאים את היד לסוגים שונים של קטיעה" סיפרו יבגני ובוריס. " טכנולוגית השבב פותחה  תוך שימוש ב- open source מה שמאפשר התקנה על ידיים ביוניות שונות וגם להוזיל עלויות. עלות הידיים הביוניות המוצעות בשוק הן בין 20 ל-60 אלף ש"ח. בפרויקט הגמר היה חשוב לייצר את היד בעלות שווה לכל נפש ושלא תעלה על 1,000 דולר. זיו כמי שמכיר את הבעיות עמם מתמודדים קטועי גפיים ליווה אותנו בפרויקט ונתן לנו דגשים חשובים ובעזרתו הצלחנו להבין את המשימה שלנו טוב יותר".

 

פרופ' שלמה מארק, דיקן הפקולטה להנדסה בקמפוס אשדוד, הדגיש בפני הסטודנטים את האתגרים העומדים בפניהם, אתגרי העידן הדיגיטאלי: "בעידן הדיגיטלי של ימינו המתאפיין ב'הפרעות דיגיטליות', חייב המהנדס של העתיד להיות חדשני, יצירתי, גמיש לשינויים , מולטי-דיציפלינארי לומד ומתעדכן בהתקדמות הטכנולוגיה. הפרויקטים שאתם מציגים היום הם סיכום לכל מה שלמדתם בתואר. אני יודע שתצאו מפה לשוק העבודה כמהנדסים סקרנים, יצירתיים היודעים  ללמוד כל הזמן, לזהות מגמות ולדעת לנווט בעולם הדיגיטלי המשתנה. אני מודה לדר' מיכל גולדנברג, דר' אירית יובילר, דר' ליאור ארונשטם, ודר' גיא בן חמו, שיזמו ושהובילו את כנס פרויקטים, מפגן איכותי ומרשים של תוצרי הסטודנטים".

קרדיט: המכללה להנדסה

 

אולי תתעניין ב...

גלריית תמונות מביכה מהקטטה ההמונית שאירעה בבית הכנסת בין חסידי גור לפורשים

מקרה חריג בערב שבת בבית כנסת בעיר: קטטה גדולה ואלימה פרצה בין חסידי גור לפורשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.