פעילי מיזם 'שבוס': "האוטובוס כבר יצא מהתחנה. תחבורה ציבורית בשבת באשדוד כבר באפריל"

מיזם 'שבוס' להפעלת תחבורה שיתופית-ציבורית בשבת ממשיך לפעול במלוא המרץ. הפעילים המובילים את המיזם מבטיחים: "תחבורה ציבורית בשבת באשדוד כבר בחודש אפריל".

קבוצת פעילים משמעותית באשדוד החליטה לפנות לחברת 'שבוס' ולדאוג להביא לאשדוד את בשורת התחבורה הציבורית/שיתופית בשבת. השירות של 'שבוס' בשבת מעניק לציבור יכולת להתנייד למקומות המרכזיים בעיר גם בשבת.

לצד חברי המועצה החרדים המתנגדים למיזם, ובראשם ממלא מקום ראש העיר אבי אמסלם (ש"ס), הפעילים משיבים עמדה ברורה וחד משמעית: "האוטובוס יצא מהתחנה", הם אומרים.

להלן תגובתם המלאה לניסיונות להציג בעיות במיזם עוד בטרם החל לפעול בעיר:

"תגובה מוסכמת רשמית הכוללת את דבריה הנהגת שבוס ירושלים (לורה ורטון):
שבוס אשדוד בהחלט רוצה להבהיר, כי ״האוטובוס יצא מהתחנה״ ושבוס אשדוד ייסע בעיר בשבת החל מחודש אפריל. שבוס הוא פרויקט של האגודה לתחבורה שיתופית, אגודה עצמאית ומאושרת על ידי משרד הכלכלה, שאינה זקוקה אישור נוסף כדי לפעול, לא של סגן ראש עיר או כל גורם אחר. צר לנו, שבמקום לברך על היוזמה, שמשרתת אלפי אזרחים שאין ברשותם רכב פרטי, שכל רצונם ליהנות מהשבת והחופש המגיע להם, בוחר לנסות להרוויח מפרסום זול ולא מדויק. שבוס יפעל על פי חוק, עם מיניבוסים ואוטובוסים בעלי רישיון, ויסיע צעירים, חיילים, מבוגרים וכל מי שחפץ לעזרתנו, בלי תחנות ובלי להתקוטט עם פוליטיקאים מקומיים".

תמונות מתוך כנס ההסברה של 'שבוס', 30/1/19, צילום: אשדוד היום

אולי תתעניין ב...

צעיר נפצע באורח בינוני מאבן חיפוי שנפלה עליו; עצים רבים קרסו (גלריית תמונות)

עצים רבים קרסו בעיר בשעה האחרונה, עת החלה סופת רוחות וגשמים. הערכה מקצועית מעריכה, כי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים