הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

פסטיבל "עמים וטעמים" – סיכום כולל מאחורי הקלעים

פסטיבל "עמים וטעמים" נחגג השבוע (רביעי-חמישי) על גדות נחל לכיש וההיענות אליו הייתה גבוהה.

מארגני הפסטיבל הם אנשי החברה לתיירות אשדוד – חברה עירונית העוסקת בתיירות בעיר. מנכ"ל החברה עופר דרי ניהל ביד רמה את ההכנות לפסטיבל והתוצאות – נהדרות בהתאם לרמת ההשקעה הגבוהה. העובדה, שהחברה לתיירות הפיקה אירוע בסדר גודל כזה הינו דריסת רגל לתחום האירועים בעיר ועם הצלחה כזאת גדולה, יהיה קשה לא לבקש מהחברה לתיירות לעשות פסטיבלים נוספים.

הערב הראשון של הפסטיבל – יום רביעי, 13/09/2017

סמוך לשעה 18:30, החלו להגיע אנשים, שהוזמנו לטקס הפתיחה של הפסטיבל. טקס הפתיחה אומנם היה פתוח לקהל הרחב וזה כלקח, שנראה, כי הופק בעקבות פסטיבלים אחרים, אשר פעלו אחרת וסגרו מתחם סגור למקורבים בלבד. עם זאת, הקליקה שהוזמנה לפתיחת הפסטיבל הייתה מאוד ברורה – מקורבים לשלטון בלבד. מספר שגרירים מארצות זרות נכחו אף הם בטקס הפתיחה. עשרות בודדות של אנשים, שהוזמנו להגיע לאירוע הפתיחה או כאלה שהשתלבו לתוכו תוך כדי הגעתם המוקדמת.

הדרה מכוונת של חברי המועצה או הצבעה שלהם ברגליים לא להגיע לאירוע עירוני אליו הוזמנו?

לאירוע הפתיחה הוזמנו כל חברי המועצה באמצעות הזמנות אישיות. עם זאת, חברי מועצה בודדים נכחו בטקס הפתיחה לצדו של ראש העיר – משה בוטרשווילי, משה דנינו – הממונה על התיירות בעיר, יוסי לוי וזה הכל. מופתעים ? גם אנחנו.

היכן כל חברי האופוזיציה?, מדוע הם לא נכחו בטקס הפתיחה, שאמור היה להסב כבוד גדול לעיר בנוכחות שגרירים מאצות זרות?. אם מי מכם חושב להוות אלטרנטיבה שלטונית, מן הראוי שיפגין את נוכחותו בהגה לאירועים עירוניים. זה רק המעט המצופה מכם.

חבר המועצה משה דנינו – קדנציה אחרונה?

משה בוטרשווילי – יתמודד שוב למועצה או יעשה לבריאותו? 

מתוך 27 חברי מועצה נכחו 3 בלבד, פלוס ראש העיר (4 בסך הכל). לאן נעלמו כולם? , היכן גבי כנפו ממלא מקומו של ראש העיר?, מדוע בחר הוא ואנשיו לא להגיע?, האם החרימו מאיזושהי סיבה את הפסטיבל?. בעבר, היה נדמה, כי ראש העיר "לא זז צעד אחד" בלי נוכחותו של גבי כנפו, ואילו לאחרונה, עושה רושם, כי נוכחותו של גבי כנפו, בעיני ראש העיר, לכאורה, אינה הכרחית. האומנם?

מדוע נוקט ראש העיר ,ולא בפעם הראשונה, במדיניות הרחקה של אנשים ממנו ומאירועים עירוניים?, ממה התנהגות זו נובעת?.

הציפייה מפוליטיקאי היא לקרב את כולם אליו ואחד לשני בתוך עמו. נדמה, כי במקרה שלנו, בוחר ראש העיר במדיניות מבדלת, מרחיקה, מנדה ואפילו מוקיעה – כיצד ניתן להסביר זאת?, האם ראש העיר עד כדי כך חושש למעמדו ולכיסאו באופן כזה, שגורם לו להרחיק כל מי שעשוי "לטעון לכתר"?. ההתנהגות הנראית מבדלת, בה נוקט ראש העיר, מחלחלת לא רק בגזרה הפוליטית אלא גם בעיני הציבור, שרואה בו ראש עיר מנותק, רחוק מהעם ומרצונותיו ולא קשוב.

לצד הפוליטיקה, יש אנשים שעבדו ולהם מגיע ציון לשבח

לצד מה שנראה כבידוד פוליטי מרצון או לא, יש אנשים טובים ומוכשרים, אשר עבדו ללא לאות ועם המון יצירתיות, במטרה לייצר כאן בעיר שלנו פסטיבל מקסים וכייפי. להם – מגיע קרדיט חיובי ומילה טובה.

חשוב לציין, כי פסטיבל "עמים וטעמים"  אורגן על הצד הטוב ביותר על ידי מנכ"ל החברה לתיירות -עופר דרי וצוות העובדים בחברה לתיירות, תוך מחשבה מעמיקה על נראות אחידה של דוכני המזון, מקומות ישיבה ו"זולות" בכל פינה, מחירים עממיים ומנות מגוונות, עשירות וטעימות. לקחים הופקו מיומו הראשון לשני ונראה, כי פיזור הדוכנים אפשר לאנשים להגיע ביתר נוחות אליהם וזאת פעולה מבורכת.

עובדי החברה לתיירות – עופר דרי, יוני חזיז, אירמה צור, אליאן שוקרון, חיים זיטון וליזה מפארק אתגרים עבדו קשה מאוד כדי שהפסטיבל ייצא לאור והכי מוצלח שיש ועל כך מגיע לכולם – יישר כח.

אליאן שוקרון, חיים זיטון, ניקול ללוש.

פמליית ראש העיר – לבד בפסגה –

פנינו לקבל את תגובתו של ממ"ק ראש העיר גבי כנפו וככל שזאת תימסר,הרי שתפורסם במלואה.

 

 

אולי תתעניין ב...

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר. על הפרק צפוי מזג אוויר סוער עם רוחות עד 80 קמ"ש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.