הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

פלאצ'י מנהל אגף איכות הסביבה בעירייה: "הזיהום בנחל נמשך כבר הרבה זמן"| האם עיריית אשדוד הסתירה מידע חשוב מהציבור? והאם זה קשור לקבוצת הכדורסל?

עיריית אשדוד הוציאה בקשה דחופה לפתוח בחקירה פלילית בעניין זיהום הנחלים ומי הים. תזמון מעורר תהיות או התנהלות אחראית?

את המכתב הוציא עו"ד אמיר ברק, בשם עיריית אשדוד.

במכתב, נכתב, כי בנסיבות הזיהום של נחל לכיש ומי הים, יש לחקור את כל הגורמים המעורבים בביצוע העבירות הסביבתיות החמורות, לרבות מנהלי התאגיד והמועצה, בהתאם לנכתב במכתב שיצא בשם עיריית אשדוד.

האם עיריית אשדוד הסתירה מהציבור זיהום של שנים בנחל ובחופים הקרובים?

בהפגנה שנערכה מול לשכתו של ראש מועצת באר טוביה לפני כשבוע, אמר מר יעקב פלאצ'י – מנהל אגף רישוי עסקים ואיכות הסביבה בעיריית אשדוד – כי הזיהום הזה נמשך כבר תקופה ארוכה ולאורך שנים. בעבור הציבור, מדובר בפעם הראשונה שהעירייה מצהירה בפומבי על זיהום כזה, להוציא את האסון האקולוגי העצום שהיה בנחל ופורסם באוקטובר 2017. אז מה הסיבה הפעם לדבר על הזיהום בפומבי ולכאורה גם לפעול ביתר שאת למניעתו? אילו הוא מתקיים כבר זמן רב, בהתאם למילותיו של פלאצ'י, אזי תזמון המעשים של עיריית אשדוד הוא איננו אלא מעורר תהיות ושאלות.

פתיחת נתיב הזרמה מהנחל לים והזרמת הזיהום לים באסון האקולוגי שהתרחש ב- 11/10/17.

הוצאת המכתב וההפגנה מול לשכתו של מר יעקב אביבי, ראש מועצת באר טוביה, דווקא עכשיו ולאור העובדה, כי אביבי נמצא בתפקידו רק חודשיים, מעוררת תהיות ושאלות רבות.

האם פעילות הנגד של עיריית אשדוד קשורה בקשר כלשהו לקבוצת הספורט מכבי אשדוד-באר טוביה? האם הדבר קשור לתקציבים המגיעים או אלה שהופסקו ממועצת באר טוביה? אם הזיהום נמשך זמן רב, כדברי פלאצ'י, מדוע לא נעשה דבר עד היום? מדוע כלל הציבור והגולשים בפרט, לא עודכנו על הזיהום המתמשך? האם קיימים בין דרור שור, קודמו של אביבי בתפקיד, ליחיאל לסרי יחסי חברות?

לאחר האסון האקולוגי שאירע בנחל באוקטובר 2017, עיריית אשדוד הקפידה לשמור על דממה בנושא ולא פצתה פיה בנוגע להענשת המעורבים ואלה האמונים על התחום וכשלו בתפקידם, לכאורה. מדוע, אם כך, בחרה הפעם העירייה לפעול אחרת?

להלן המכתב שיצא מטעם עיריית אשדוד ב-17/1/19:

התמונה הראשית מתוך האסון האקולוגי באוקטובר 2017 בנחל לכיש. צילום: "אשדוד היום".

עיריית אשדוד סירבה להגיב לדברים.

אולי תתעניין ב...

פרופ׳ אש בביקור באסותא: תומך בהגדלת בית החולים

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש בביקור בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד: "בית החולים במתכונתו הנוכחית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.