הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

פוליטיקה במנהל החינוך? עובדת בכירה עזבה לאחר יומיים בתפקיד

עובדת בכירה, שקיבלה תפקיד נחשק במנהל החינוך בעיריית אשדוד, החליטה לוותר עליו עוד בטרם התחילה אותו, הלכה למעשה. מה קורה במנהל החינוך בעיריית אשדוד? | פרשנות

עובדת בכירה אשר נבחרה לתפקיד מנהלת אגף חינוך לגיל הרך, החליטה לוותר על התפקיד,לאחר שעברה בהצלחה ועדת איתור שארכה שלושה חודשים, באופן תמוה ומעורר שאלות, זמן קצר לאחר שהבינה מספר דברים מבחינתה ולטענתה. עזיבתה של העובדה הנוכחית זמן קצר מאוד לאחר שהחלה את תפקידה הגיעה לאחר שהגב׳ מיכל שהם עזבה אף היא את תפקידה לפני מספר חודשים.

במנהל החינוך בעיריית אשדוד, על פניו, רב הנסתר על הגלוי. ההתנהלות הפנימית מתנהלת בהיחבא, שלא נאמר במחשכים, וכל ניסיון תקשורתי שלנו לדלות פיסת מידע, נתקל, בדרך כלל, בחסימה כמעט מוחלטת. כך שלציבור לא נותר אלא להסתפק בשבבי מידע, פירורים והרבה פרשנות. עם זאת, חשוב מאוד להעלות את הנושאים לסדר היום הציבורי, הואיל ומדובר בנושאי תפקידים בכירים, המשתכרים שכר מתוך כספי הארנונה שמשלמים תושבי העיר וכן פועלם בעיר חשוב לכל בית בעיר ולעתידו של כל ילד בעיר.

ראש מנהל החינוך מכהן בתפקידו מזה כעשור. על הליך בחירתו לתפקיד דובר וסופר רבות ובשורה התחתונה ניתן להגיד בבטחה, שהוא אחד מבכירי העירייה, שנטועים היטב בקרקע ומעמדו כמעט שלא מתערער עם השנים. בזמן שנראה, כי חלק מהבכירים עובר, לפחות בחלק מהזמן, טלטלות לא פשוטות, עושה רושם, כי מר מימון נהנה ממעמד יציב ואיתן בעיני מקבלי ההחלטות. בשנים האחרונות, חלה ירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות באופן די סיסטמטי, כאשר השנה, הנתונים הראו, כי אשדוד נמצאת מתחת לממוצע הארצי באחוז הזכאים לתעודת בגרות. נראה, כי גם הנתון החד משמעי הזה לא גרם לערעור מעמדו של מר מימון ועד כה, לא זכינו לשמוע את ראש העיר אפילו לא בביקורת פומבית על פועלו של מימון.

ידוע, כי אריה מימון איננו תושב העיר והגיע לאשדוד על ידי חברו אילן בן עדי, מנכ״ל העירייה. האם חברות זו, לכאורה, מעניקה למימון את מה שנראה כ״חסינות על״ מבחינת המערכת העירונית? האם בשל חברות זו, לכאורה, מוצא את עצמו מימון במעמד יציב ואיתן, שעל פניו, לא ניתן לערער עליו? וזאת, על אף הנתונים שנמצאים בירידה לפחות מבחינת אחוז הזכאים לתעודת בגרות?

בחזרה לעובדת הבכירה שהחליטה לוותר על תפקידה.

אותה עובדת, עברה הליך מיון של ועדת איתור מטעם עיריית אשדוד, שארך כשלושה חודשים. בסוף ההליך, לפי מידע שהגיע למערכת, הועדה הצביעה ״פה אחד״ על בחירתה של אותה עובדת והיא נכנסה לתפקידה. כיומיים בלבד לקחו לה, על מנת ״להבין כיצד הדברים פועלים במנהל החינוך״, לדעתה ולטענתה. העובדת טענה מגוון טענות כאשר העננה המרחפת מעל כולן היא בצורת שאלה: האם הפוליטיקה הצליחה לחדור גם למנהל החינוך?

נהוג לחשוב, כי בכל הקשור לחינוך ילדינו, הפוליטיקה נמצאת הרחק מאחור ולא מצליחה לחדור את שיריון העיסוק המקודש- חינוך הילדים. עם זאת, תמים יהיה לחשוב, שמנהל החינוך בעיריית אשדוד אכן חף מכל התעסקות פוליטית והדבר, ככל הנראה, קיים בכל עירייה במדינת ישראל, מטבע הדברים. העובדה, שאותה עובדת בכירה החליטה לשים קץ לעבודתה בעיריית אשדוד זמן כה קצר לאחר שהתחילה כאשר היא אוחזת בתפקיד בכיר ונחשק על ידי צוותי חינוך רבים, מעלה שוב את הסוגיה לסדר היום הציבורי.

אז למה לי פוליטיקה עכשיו?

האם בעיריית אשדוד יש פוליטיקאים, אשר, לכאורה, מנצלים את כוחם לצורך הכנסה של אנשים מטעמם לתפקידים בכירים במנהל החינוך? האם ידם הארוכה של חלק מהפוליטיקאים בעיר שאפה להכנס גם למנהל החינוך, בתקווה להשפיע שם על הדברים ואולי אף לקושש מספר קולות על הדרך?

כך או אחרת, ראש מנהל החינוך, אריה מימון, הצליח להוכיח שוב ולא בפעם הראשונה, שעל מעמדו אין לערער ושככל הנראה, בכל הנוגע לחלקת האלוהים הקטנה שלו- מנהל החינוך- הוא המחליט הבלעדי.

עיריית אשדוד סירבה למסור את תגובתה על הדברים.

אולי תתעניין ב...

שלושה נפגעים בתאונה על כביש 4

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לכביש 4 צומת אמונים בעקבות דיווח …

6 תגובות

 1. פוליטיקאים קטנים ומצחינים. מערכת חינוך כושלת והדיקטטור מניף את שרביטו…המנהלים רועדים ממנו….לכי תראייני מנהלים בעילום שם הם יגידו מה קורה מאחורי הקלעים. ראש העיר מובל באף ומנוהל על ידו וחבר מרעיו.
  רפובליקת בננות.
  איפה כל הכשרונות שידעה העיר הזאת??? צריך לקושש בעלי תפקידים מעיירה בדרום?

 2. ככה זה שהכל רקוב.
  שגונבים מאות אלפי שקלים ומקדמים את האנשים בדלת מסתובבת…
  במקום לשים אותם מאחורי סורג ובריח.
  שאין חינוך ככה זה נראה…
  עיר נכשלת ללא מפעלי ההיטק, ועקב כך זיהום אוויר קטסטרופלי עם תחלואת סרטן בין הגבוהות בעולם ❗❗❗

 3. ״בצלמו ובדמותו ברא אותם…״ ככה אוהב אותם ראש העיר המנותק לסרי.:
  נאמנים כמו פודלים, אטומים כמוהו, רצוי חובשי כיפות ורצוי עד מאוד !! יוצאי עדות המזרח. ראש מנהל החינוך הוא אדם נחות, רשה מרושע, בלתי אמין וחסר רגש וחמלה לחלוטין. אין לו ולו במיליגרם עומק פדגוגי, ראייה חינוכית רחבה. ריק מתוכן. הערכת החינוך בעיר מתנהלת, כפי שאוהב אותה גם מנגל העיריה הבולדוג בן עדי, באכזריות, באלימות מכוונת, בהפחדה קבועה של הכפופים. מה המשותף בין לסרי, בן עדי ומימון?
  כל השלושה חדורי תחושות נקמה כלפי כל מי שמעז לצייץ איזושהי התנגדות או ביקורת. רודנים, חסרי רחמים וחסרי חוליות

 4. עירייה של מושחתים,אוכליי חינם,רק מי שקרוב לצלחת ניכנס לתפקיד בכיר,חבר של אחשלי,נוכלים,צווארון לבן,שהקדוש ברוך יקח מלסרי תתפקיד בקרוב אמן,מובל ומנוהל על ידיי אחרים,יד רוחצת יד שם,הכל מפורק,שחיתות לשמה ולסרי תיתפטר עבד כי ימלוך,שכחת מאיפה שבאת

 5. עיריית אשדוד מחלקת חינוך מה חדש .
  כולם שם שמור לי ואשמור לך לאף אחד שם לא אכפת מהחינוך אם היה אכפת הם היו עושים סיואי פתע בבתי הספר לפני הקורונה והיו רואים איך תלמידים בורחים מהבתי ספר כי אף אחד לא יודע להקשיב להם.

 6. חינוך ממשלתי ממסדי הוא לא מקודש אולי רק ברוסיה
  זו מערכת של אוכלי חינם שמכניסה ילדים לכלאות ודופקת אותם
  הצרה שהאזרחים נאלצים בכפיה את המערכת המושחתת הזאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.