ערימות אשפה לצד בעיות חניה| מי יציל את איזור התעשיה?

איזור התעשייה בעיר מוזנח כבר שנים רבות. ערימות אשפה לצד קרטוניות מלאות, בעיות חניה קשות וכבישים עם בורות, כולם מנת חלקו של המקום, שמעניק שירותי תעשייה ומסחר לכל תושבי העיר וגם מחוצה לה. מי יציל את איזור התעשייה?

איזור התעשיה הקלה בעיר ידע ימים טובים יותר. כיום, ניתן לראות את כלי האצירה לאשפה המכונים ״צפרדעים״ מעטרים את הכבישים, כאשר הם מלאים בחלודה ובמצב רעוע. לצד בעיות חניה רציניות במקום, קיימת הניראות המוזנחת של המקום, שכאמור, מעניק שירותי תעשיה לכל תושבי העיר.

נציין, כי באיזור התעשיה הקלה, כדוגמת בניין ״הפורום״, יש נהירה של משרד הממשלה: מע״מ, רשות המיסים, עמילות מכס, משרד הבריאות הם רק חלק מהמשרדים הנמצאים שם ומטבע הדברים, תושבי העיר נאלצים להגיע למקום ולקבל שירותים נחוצים.

התחדשות עירונית לצד הזנחת המקומות הותיקים

לצד קידום פרוייקטים חדשים בעיריית אשדוד עולה הצורך להעלות לסדר היום גם מקומות וותיקים בעיר, אשר נדמה, כי יד החידוש והשיפוץ לא הגיעה אליהם זמן רב. מדובר בהזנחה, שהינה בגדר ״דפוס אשדודי״, לכאורה, לבנות את המקומות החדשים ולהזניח את הותיקים. ניתן לראות את התופעה במרכזונים המסחריים לדוגמה ברבעים: יא׳, ד׳, ו׳, השוק ברובע ב׳ וכן הלאה. באיזור התעשייה קיימים בתי עסק רבים, משרדים וחנויות. הארנונה המשולמת לעיריית אשדוד על ידי בעלי העסקים והחנויות הינה גבוהה ואמורה להשיב להם, ולכל תושבי העיר, את ההשקעה לרחובות.

בפועל מה שקורה, הוא טיפוח של רבעים חדשים ואילו איזור התעשיה נותר הרבה מאחור. עיריית אשדוד מקצה תקציבי ענק לניקיון העיר ופינוי האשפה, כחלק ממדיניות ראש העיר. הדבר מבורך ונותן תוצאות חיוביות במקומות מסויימים, אך מדוע לא משקיעים בטיפוח איזור התעשיה? האם יש מדיניות להשאיר את איזור התעשיה כמעין חצר אחורית של העיר? והשאלה הגדולה ביותר היא: מדוע בעלי העסקים במקום לא מתקוממים נוכח ההזנחה המתמשכת במקום?

עיריית אשדוד טרם העבירה את תגובתה וככל שתעביר, הרי שזו תפורסם במלואה.

אולי תתעניין ב...

סיוע הציבור באיתור הנעדרת אריאלה פרס|שתפו

משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור באיתור הנעדרת אריאלה פרס בת 33 תושבת אשדוד . …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים