הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ערב נשים מובילות בניצוחה של רו"ח סטלה ויינשטיין המועמדת ברשימתו של כצנלסון

אתמול בערב (חמישי), התקיים ערב נשים בעלות כוח עשייה נשי "נשים יוצרות מציאות" באירוחה של רו"ח סטלה ויינשטיין, המועמדת במקום 4 ברשימתו של שמעון כצנלסון למועצת העיר .

 

בערב נכחו כ-40 נשים יוצרות ובולטות מהעיר אשדוד. הערב כולו הוקדש לחיזוק קשרי עבודה וקידום הנשים העצמאיות, בעלות העסקים והיוצרות בעיר.

ח"כ יוליה מלינובסקי ממפלגת ישראל ביתנו הגיעה לחזק בנוכחותה וסיפרה על היתרונות של הנשים ואמרה: "בעוד גברים עושים תכניות גבוהות וחלומות גדולים, אנחנו אלו שעושות בפועל, אנחנו אלו שדואגות להפוך את החלומות לאוכל על השולחן בערב, אנחנו מעשיות יותר. לנשים אין אגו, מה שמניע אותנו זה להגשים בפועל את המטרות שלנו״.
חברת הפאנל, אלופת הארץ ואלופת אירופה בפיתוח גוף, לוסי טיכמן, סיפרה על קשייה כאם חד הורית ועולה חדשה להצליח גם כאשת קריירה. עוד דיברה מנקודת מבטה על הקושי למצוא פעילות לבני נוער בגילאי 12-16 במיוחד לאלו שמעוטי יכולת "ההורים עובדים והילדים הללו פשוט מסתובבים ברחובות וזה מועד לפורענות". טיכמן הציעה ליצור  פרויקט עבודה לבני נוער כעזרה או חונכות או בייביסיטר למשפחות מעוטות יכולת ובתמורה יקבלו תשלום סמלי כך שמחד יהיו להם דמי כיס שהורים רבים לא יכולים לספק ומצד שני גם יעזרו לזולת.
עו"ד אורית אלמוזלינו-רייז דיברה על הדרך שלה להגיע לעשייה הציבורית. על הכאב שלה לאבד תחילה את איכות החיים של רובע ט"ו והמאבק שיצרה כדי למנוע זאת דרך מאבק השבת, שהייתה חלק מהיוזמות הבולטות שלו, שהיה המאבק על צביון העיר מבחינתה. היא סיפרה על ילדותה האשדודית המדהימה ועל הרצון שלה שילדיה יגדלו באשדוד היפה והשוויונית שבה היא גדלה.
הבעלים של המקום שאירחה את החברות, פולינה סיסאורי קריקונץ בת ה 26 סיפרה כיצד הקימה ב 10 אצבעות את המותג האשדודי לשמלות הכלה "נטלי סיסאורי שמלות כלה". היא בעיקר דיברה על הקשיים שלה כאשת עסקים ואמא צעירה לפעוט בין שנתיים,  את היעדר התמיכה בעיר לאמהות עובדות. הציעה ליישם גם באשדוד את 'גן אמא' פרויקט שמייצר הזדמנות לאמא ולילד להיות יחד בצורה לא סטנדרטית. סיסוארי חידדה את העדר התמיכה באמהות שרק ילדו בעיר אשדוד מבחינת מרכזי העשרה וחוגים לאמהות ותינוקות וכדוגמה הביאה את עיריית רמת השרון אשר עשירה בתוכניות כאלה ובכך עודדה נשים ללדת ולעבוד.
את הערב סיכמה רו"ח סטלה ויינשטיין אשר סיפרה בקצרה את הדרך שלה מילדות לא פשוטה בשכונת ג'סי כהן בחולון דרך ניהול לשכת שר החוץ בגיל 21 ועד להיותה היום מנהלת כספים באחד מהעסקים המובילים באשדוד. ויינשטיין ציינה, כי הפעילות הפוליטית הוציאה אותה מהרחוב בגיל 13 והרצון לעשות שינוי לילדים כמוה דחף אותה מהילדות להצליח. אולם מה שהחזיר אותה לעשייה הציבורית היו הילדים שלה והיעדר מסגרות מפוקחות וראויות לתינוקות בגילאי 0-3. המאבק לייצר חקיקה בנושא הביא אותה למסקנה, שרק בתוך מסגרת מוניצפלית כחברת מועצה באמצעות חוקי עזר עירוניים, אפשר יהיה לעשות שינוי בתחום הגיל הרך בעיר. היא סיכמה את הערב בכך, שנשים חייבות לפעול יחד עם הגברים, כשוות בין שווים ליצור את השינוי בעיר.

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.