הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ערבים מפרגנים בלייקים בעמוד של גבי כנפו; כנפו: "נדרש לשאול את פייסבוק כיצד זה קורה"|שלטון בערוב ימיו?

האם תופעת רכישת הלייקים, אותה פגשנו בעבר, מגיעה גם לעמוד של גבי כנפו – ממלא מקום ראש העיר?  בעבר, חזינו בתופעה בעמוד של ראש העיר או על ידי מתפעלי העמוד. אנחנו מבינים, כי תופעת רכישת הלייקים לפוסטים מסוימים או לתמונות נובעת מהרצון למשוך קהל כעדר להצטרף "לחגיגה".

סקירת רשת אותה ביצענו לא פעם, העלתה מצב לא פשוט בו נמצא ראש העיר והשלטון הנוכחי. האם עכשיו גם ממלא מקומו גבי כנפו מצטרף לרכישת הלייקים? .

כמות לייקים לא גדולה וריבוי תגובות שליליות כמעט בכל פוסט שהעלה, הותירו אווירה קשה בה נמצא השלטון היום בעיר. הדברים צעקו על הלך הרוח אצל תושבי העיר ולא ניבאו טוב לראש העיר, לממלא מקומו ולפמלייתם.

בשבועות האחרונים, שמנו לב, כי מספר פוסטים בעמוד הפייסבוק הרשמי של גבי כנפו קיבלו ריענון משמעותי וכמות לייקים גבוהה.

מי אחראי לריענון הזה?, גבי כנפו הוא האחראי הבלעדי לעמוד הפייסבוק שלו וכל מה שקורה בעמוד הינו על דעתו. הגם, שהפייסבוק מנוהל על ידי אנשים אחרים, עושי דברו, הסמכות והאחריות מוטלת על ממלא מקום ראש העיר עצמו.

בשבועות האחרונים הבחנו, כי פוסטים של גבי כנפו זוכים למאות לייקים והחלטנו לבחון את הסוגיה המעניינת הזאת.

כניסה ובדיקה מעמיקה של תוכן הלייקים, חשפה בפנינו כמות אדירה של לייקים מפרופילים הכתובים בשפה הערבית וגם כאלה מפרופילים פיקטיביים.

לא מדובר בתושבי העיר או תושבי מדינת ישראל הנאמנים והמפרגנים, אלא באנשים המציגים את עצמם כתושבי עזה, חאן יונס, בנגקוק וחברון. מה להם וללייקים לפוסטים שמעלה ממלא מקום ראש העיר של אשדוד? לא נבין, לא נדע.

האם מצבו הציבורי של גבי כנפו עד כדי כך גרוע, שהוא נאלץ להשתמש בשיטות שונות, לכאורה, ל"תגבור" הלייקים על הפוסטים שלו? אולי אפילו רכישת לייקים?

אם המהלכים אותם עושה השלטון הנוכחי הם כאלה טובים, הרי שהציבור יידע לגמול לו על כך לכל הפחות ב"לייק" בפייסבוק ומשלא פעל כך הציבור הרחב, החליט, ככל הנראה, גבי כנפו או מי מטעמו ליצור "מצג שווא", לכאורה, ולהראות כאילו יש לו לייקים על הפוסטים שלו, כאשר בעצם מדובר בלייקים פיקטיביים מעמודים שאין להם עניין בעיר אשדוד ולא יכול להיות להם עניין.

אפילו על הפוסט של גבי כנפו מבקש בקשות אל מול הכותל, מצאו לנכון אותם דוברי וכותבי ערבית לסמן לייק. הייתכן שמצאו בפוסט הזה עניין?

האם אנשים אלה אכן מצאו לנכון לפרגן לו בסימון "לייק" לפוסט הכותל?

עמוד הפייסבוק של ממלא ראש העיר, גבי כנפו, הינו עמוד ציבורי אך לפי תגובתו של כנפו למערכת "אשדוד היום" הוא איננו ממומן מכספי ציבור. מימון של פוסטים, במטרה שיגיעו לכמה שיותר עיניים, הוא מבורך וטוב ופועל במטרה להביא לידיעת הציבור דברים שכנפו עושה או רוצה לעדכן אותנו. מימון פוסטים ניתן על ידי חברת פייסבוק עצמה ורשום בכל פוסט שמבוצע בו מימון ועל כן הדבר חוקי.

קשה להבין כיצד הגיעו כל אותם דוברי ערבית ובעלי פרופיל פיקטיבי, לכדי סימון "לייק" על פוסטים של כנפו. האם מדובר בליקיים אותנטיים?

הולכת שולל של הציבור על ידי השלטון הנוכחי מתקיימת בתחומים רבים ובפרויקטים כושלים וכאלה שיעילותן מוטלת בספק רב. האם גם לזירה הדיגיטלית הגיעה הולכת השולל, לכאורה?

כיצד יוכל גבי כנפו או מי מטעמו להסביר את השערורייה הזאת?

תגובתו של גבי כנפו/ממלא מקום ראש העיר לדברים:

לשאלתנו, האם רכישת הלייקים,לכאורה,  בוצעה על ידי כספי ציבור?

"שום רכישה ובוודאי שלא כספי ציבור. קידום פרטי וכל השאר לא שווה התייחסות".

לאחר ששלחנו לכנפו את צילומי המסך, הוסיף:

"מזמין אותך לנייד שלי ולראות את הקידום, נדרש לשאול את פייסבוק כיצד זה קורה!".

דוגמא נוספת:

 

אולי תתעניין ב...

בשורה משמחת: לראשונה מאושפזים במחלקת קורונה פחות מ-20 חולים

בשורה מעודדת מגיעה הבוקר מבית החולים הציבורי ״אסותא״ אשדוד: לראשונה זה שבועות מספר החולים במחלקת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.